Γενικά Χάθηκε ο Γιούτζι

κριμα βρε ιωαννα τοχω νοιωσει και σε καταλαβαινω
το κακο με τα rigneck ειναι πως ειναι δεινοι πεταχτες και
μπορει να πανε μακρυα.. Ασε το κλουβι του πανως στο μπαλκονι
για αρκετες μερες..η ελπιδα πεθαινει τελευταια
και να θυμασαι.. Ο ερωτας με ερωτα περνα
 
Δεν το πιστευω πως θα γυρισει ξανα... ☹
τωρα οσον αφορα στο οτι ο ερωτας με ερωτα περναει, μπορει.
Για χαρη του μικρου ειπα πως δεν θα παρω το μωρο σενεγαλης.
Τωρα ομως δεν ξερω.
 
Δεν το πιστευω πως θα γυρισει ξανα... ☹

Iωαννα αμα σκεφτεσαι ετσι τοτε ναι σιγουρα δεν θα γυρισει. Εγω πιστευω πολυ στην θετικη ενεργεια. Μην περιμενεις να γυρισει μονος του.Βγες εξω και ψαξε τον. Εκτυπωσε και αφησακια με φωτογραφια του δωσε τηλεφωνα και κολλησε τα σε διαφορες περιοχες.

*Βαλε και αφησακια σε πετ σοπ και κτηνιατρεια.
**Τηλεφωνησε και στο παρα τριχα στο ΣΚΑΙ να βαλουν αγγελια. (αν παιζει αυτη την εποχη)
 
δεν ειπα οτι αποκλειεται αλλα ειναι σχεδον σιγουρο.. Και μια προταση της εκανα. Να τον ξεχασει... Μακαρι να τον βρει
 
Δεν το πιστευω πως θα γυρισει ξανα... ☹
τωρα οσον αφορα στο οτι ο ερωτας με ερωτα περναει, μπορει.
Για χαρη του μικρου ειπα πως δεν θα παρω το μωρο σενεγαλης.
Τωρα ομως δεν ξερω.

Ιωάννα ουτε 5 ωρες δεν περασαν και απογοητευτηκες;
Εχε πίστη και ελπιδα και που ξερεις, ολα μπορουν να συμβουν!
Με την τελευταια σου πρόταση παντως θυμηθηκα την παροιμια: Στις εννια του μακαριτη...😱

Ακολουθησε τις συμβουλες των παιδιων και δεν θα χασεις!
 
Με την τελευταια σου πρόταση παντως θυμηθηκα την παροιμια: Στις εννια του μακαριτη...😱
Δεν ειπα οτι θα τον παρω σιγουρα.
Ειχα πει πως δεν θα εφερνα αλλο πουλι στο σπιτι γιατι ετσι θα εχανε την εμπιστοσυνη του ο Γιουτζι σε εμενα
 
Ιωαννα μολις ειδα το μυνημα σοκαριστηκα πραγματικα... Λυπαμαι τοσο πολυ...Αλλα μην χανεις την ελπιδα σου... Πολλοι απο το φορουμ το εχουν παθει και τελικα ειχε αισιο τελος... Μην χανεις την ελπιδα σου... Και αυτο στο λεω πραγματικα... Κανε οτι μπορεις...

**Τηλεφωνησε και στο παρα τριχα στο ΣΚΑΙ να βαλουν αγγελια. (αν παιζει αυτη την εποχη)
Οσο γι αυτο Φωτη... Ναι παιζει ακομα νομιζω... Και δεν ειναι κακη ιδεα...
Καλη τυχη Ιωαννα και πιστευω πως θα την εχεις γιατι ολοι ξερουμε ποσο τον αγαπας...
 
πλησιαζει ξενους προς αυτον;
αν οχι τοτε στην περιπλανηση του μπορει να ξανα γυρισει. Εχε τον νου σου αυτο το ειδος φωναζει δυνατα...
πρωι πρωι κανε μια βολτα στα παρκα γυρω απο την περιοχη σου...
πραγματιακα σε καταλαβενω και λυπαμε.
 
Τα φτερα του ηθελαν παλι κοψιμο αλλα οσο ημουν εγω μαζι του ποτε δεν εφευγε απο διπλα μου.Τωρα τρομαξε απο τον πατερα μου, διπλα μου τον ειχα στο δωματιο και πεταξε στην κουζινα απ'οπου βγηκε.

λυπάμαι πολύ το παπαγαλάκι... ελπίζω θα καταφέρει να βρει σπίτι...
Όσο για τη Ιωάννα... έκανε μεγάλο-μεγάλο λάθος! 😕
... Και πάλι λυπάμαι...
 
μην απελπιζεσαι εγω που εχω χασει αλεξανδρινο 5 φορεσ κ αυτη τι στιγμη ειναι εδω διπλα μου... Οπωσ ειπαν καποιοι να βγενεις πρωι απογευμα να το ψαξεις και να φωναζεισ κατι π ακουγε συχνα... Εγω του σφυριζα κ ανταπεδιδε κ ετσι το πρωι αν ειναι το πρωι κ ειναι σε κτιριο Η δενδρο ανεβα πιαστο. Αν ειναι απογευμα περιμενε να νυχτωσει κ πιαστο.8α τρομαξει αλλα.. 8α τον πιασεις μην απογοητευεσε τοσο νωρις εγω το ειχα χασει για 3 μερες κ το βρηκα.
 
μονο που εσυ εμενες σε χωριο και το βρηκεσ σε κοντα δεντρα και χωραφια... Οχι σε μια πολη με φασαρια που απο πανω ολα τα μπαλκονια ειναι τα ιδια γ τον παπαγαλο...
 
Βασίλη, καλό είναι να μην χάνεται η ελπίδα απο τις πρώτες ώρες. Ναί μεν στην πόλη είναι πιο εύκολο να χαθεί ένας παπαγάλος αλλά χάνοντας τις ελπίδες απο τις πρώτες ώρες συνήθως μειώνουμε και τις προσπάθειες. Τουλάχιστον ας εξαντλήσει η κοπέλα όλες τις δυνατότητες και μετά μπορούμε να αρχίσουμε να είμαστε απαισιόδοξοι.
Κατά πάσα πιθανότητα δεν θα έχει απομακρυνθεί πολύ και θα εχει κρυφτεί κάπου. Η πόλη προσφέρει περισσότερες κρυψώνες απο την εξοχή και επίσης έχει και πολύ λιγότερους θηρευτές.
΄
Γι' αυτό κοπελιά μην απογοητεύεσαι ακόμα. Κόλλα πολλές αφίσες, όχι μόνο στην περιοχή σου, αλλά και στις γύρω περιοχές, ενημέρωσε πετ σοπ και κτηνιατρεία, και ψάξε τον όσο πιο πολύ μπορείς. Είναι κρίμα να τα παρατήσεις απο τώρα.
 
Ιωάννα μου δεν μπορώ να σου πω πόσο λυπάμαι! Ξέρω πολύ καλά πώς αισθάνεσαι γιατί κι εμείς όταν χάσαμε τον Ροκάκο πρόπερσυ, χάσαμε τη μισή μας ζωή μέχρι να τον βρούμε! Τρελαινόμουν στην ιδέα του πόσο τρομαγμένος θα ήταν σε άγνωστο περιβάλλον και χωρίς να έχει ιδέα πώς να επιβιώσει μόνος του! Εμείς είχαμε την τύχη να τον βρούμε σε μιάμιση ώρα, αλλά δεν θα σταματούσα με ΤΙΠΟΤΑ να τον ψάχνω με κάθε τρόπο, μέχρι να τον βρω! Μην χάνεις την ελπίδα και την πίστη σου και προσπάθησε όσο μπορείς! Εύχομαι η θετική σκέψη όλων των μελών που είναι μαζί σου να σε βοηθήσει!
 
Iωαννιτσα μολις ειδα το ποστακι σου σοκαριστηκα! Αμαν... Τι ξαφνικο ηταν αυτο;Λυπηθηκα παρα πολυ! Συμφωνω με τα υπολοιπα παιδια! Μη χανεις τις ελπιδες σου! Αυριο πρωι πρωι να δρασεις! Καλη επιτυχια! Περιμενω τα ευχαριστα νεα! Σου δινω τη θετικη ενεργεια!
 
ιωάννα λυπάμαι πολύ, ελπίζω να τον βρεις τον μικρό.
εγώ μένω στο μετς, και πριν δυο χρόνια μου έφυγε ένα ringneck, το οποίο πέταξε πολύ μακριά και χάθηκε, είναι απαίσιο συναίσθημα.
μου έχει κάνει εντύπωση ότι σε σημεία όπως το α νεκροταφείο και το ζαπειο - κολυμβητήριο υπάρχουν ομάδες ringneck που έχουν δραπετεύση.
Κοντά σου υπάρχει κάποιο πάρκο, κάποιος χώρος με δέντρα;
μήπως εκεί;
καλή τύχη
 
Τιποτα παιδια...
Χτες το νωρις το βραδυ ψαχναμε 3 ατομα και οποιον βρισκαμε τον ρωτουσαμε μηπως ηξεραν κατι αλλα ματαια, κανενας δεν τον ειχε δει.
Ρωτησαμε την μιση Δαφνη και κανενας δεν γνωριζε κατι.
Τι να πω...
Αισθανομαι σαν να εχασα τον ανθρωπο μου. Ουτε να δουλεψω μπορεσα.
 
Back
Top