Αναπαραγωγή Χρειάζεται κάτι άλλο να κάνω για την αναπαραγωγή των καναρινιών μου;

kouliskiriakos

PB New Member
Εγγραφή
10 Μαρ 2022
Μηνύματα
38
Πόλη
GREECE
καλημερα σε ολους,αγορασα 2 καναρινακια κοινα τα οποια μου ειπαν οτι ειναι 1 ετους εκαστο,τα αφησα καποιες μερες χωριστα για τυχων ασθενειες,δειχνουν υγειεστατα το ενα εβλεπε το αλλο και αποφασισα να τα βαλω μαζι διχως χωρισμα δειχνωντας να μην υπαρχει καποιο προβλημα μεχρι στιγμης στο κλουβι μεσα,τσακωμοι κλπ,δεν υπαρχουν και επικρατει ηρεμια ,εχω βαλει φωλια και τα απαραιτητα αλλα αυτα ειναι αδιαφορα για θεμα γονιμοπποιησης,ερωτηση,χρειαζεται κατι αλλο να κανω?,ειμαι εντελως νεος σε αυτο το θεμα και δεν ξερω αν ειμαι βιαστικος η σε σωστο δρομο και τι να περιμενω,καθε συμβουλη πολυτιμη,σας ευχαριστω,καλη συνεχεια
 
Καλημέρα, να τα χαίρεσαι.
ειμαι εντελως νεος σε αυτο το θεμα και δεν ξερω αν ειμαι βιαστικος η σε σωστο δρομο και τι να περιμενω,καθε συμβουλη πολυτιμη,
Ξεκίνα διαβάζοντας το παρακάτω άρθρο
 
σας ευχαριστω για την απαντηση,το αρθρο περι,
Πριν ξεκινήσουμε την αναπαραγωγή,το εχω διαβασει και εχω κανει τα περισσοτερα κατα την κριση μου,ωστοσο βλεπω γενικα μια αδιαφορια στα πουλια αν και ο χρονος που ειναι μαζι ειναι 2 ημερων ,ισως ειμαι βιαστικος να δω καποια εξεληξη η παλι χρειαζεται και χρονος για αυτο,γενικα δεν γνωριζω ,βλεπετε πρωτη φορα ασχολουμε με αυτη την διαδικασια και για αυτο κουραζω λιγο και τα μελη.
 
Αν έχεις ένα αρσενικό και ένα θηλυκό καναρίνι και όχι δύο του ίδιου φύλου και αν τους έχεις δώσει ότι χρειάζονται, με βάση το άρθρο τουλάχιστον, τότε δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο παρά να περιμένεις. Αργά ή γρήγορα θα ξεκινήσουν.
 
Back
Top