Φροντίδα Ψάξιμο νέων κλουβιών

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης TheBigL
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Από τη σχάρα (ωφέλιμο γράφω) είναι 28 περίπου.
Δεν το παρατήρησα Γιάννη ζητώ συγνώμη.
Θα ρωτήσω πάντως για παραγγελία σε δυο διαστάσεις:120χ40χ40 και 100χ40χ40 με χώρισμα στη μέση για να έχεις αν θέλεις δυο διαμερίσματα στο ένα 60εκ. και στο άλλο 50εκ.
Αυτό το μεγάλο γενικά κλουβί προσωπικά το έχω στο μυαλό μου για το λόγω του ότι όποτε θες το χρησιμοποιείς σαν κλούβα. Κάποιοι δεν έχουμε την ευχέρια λόγω χώρου όταν έχουμε τα πουλιά στη βεράντα να τα έχουμε όλα. Γιαυτό προσανατολίζομαι σε κάτι τέτοιο.Βέβαια όταν γίνετε ειδική παραγγελία θα πληρώσεις κάτι παραπάνω. Όπως λέει ο Γιάννης τα κινέζικα σαφώς συμφέρουν. Όπως όμως έχει πει ο Μάκης σε σεμινάριο του συλλόγου μου "κάποια στιγμή πρέπει να προνοήσουμε να υπάρχει μια κλούβα πτήσης" ή περίπου κάπως έτσι το είχε πει είχα δει το βίντεο δεν μπόρεσα να παρευρεθώ. Με αυτό συμφωνώ και εγώ κάποιες περιόδους καλό είναι να έχουν χώρο για πέταγμα τα πουλιά.
Όταν ρωτήσω αυτούς που έχω στο μυαλό μου θα σας πω τιμές για παραπάνω σχολιασμό.
 
Μάκη πάντως αυτές που δείχνετε δεν ξέρω πόσο χαμηλά τις βρίσκει κάποιος πάντως στις karderines.gr στα 45 ευρώ λίγο ακριβούτσικες μου φανήκανε. Όμορφες βέβαια.
 
Μάκη πάντως αυτές που δείχνετε δεν ξέρω πόσο χαμηλά τις βρίσκει κάποιος πάντως στις karderines.gr στα 45 ευρώ λίγο ακριβούτσικες μου φανήκανε. Όμορφες βέβαια.
Αξίζουν τα λεφτα τους, ειναι πολυ καλες ποιοτικά και αν θες αλλάζεις τα πλαϊνά με πλαστικα
 
Μη ξεχνάτε οτι έρχονται σε κιβώτιο των 6τεμ. Και η τιμή τους σ' αυτή την "συσκευασία" θα είναι αρκετά χαμηλότερη. Αλλα έχει να κάνει και με ποιές τις συγκρίνεις. Αν έχει κανείς στο μυαλό κινεζικες, είναι ακριβές.Αν όμως συγκριθούν με τα Italgabbie είναι σε σωστή τιμή.Αυτή η εταιρεία έχει βρεί ας πούμε την μέση οδό με πολύ λειτουργικά προϊόντα. Υπάρχουν και οι... Ονειρικές καταστάσεις σε πολύ καλές τιμές (σχετικά)
385.jpg
 
Υπάρχουν και οι... Ονειρικές καταστάσεις σε πολύ καλές τιμές (σχετικά)
385.jpg
Πράγματι ονειρικές! Και αυτή η ονειρική κατασκευή πόσο να κάνει άραγε; Ξέρουμε τιμή γι αυτές τις 8 ζευγαρώστρες;
 
με κάποιους φίλους εκτροφείς που είχα μιλήσει ίσως υπάρχει πρόβλημα όταν βρίσκεται σε εξωτερικό χώρο γιατί το pvc αν το βαράει ο ήλιος μπορεί να φθαρεί και να βράσουνε στη ζέστη τα πουλιά ή να πολυμεριστεί το υλικό.
.. Αν δεν το βαράει ο ήλιος και αναφερόμαστε σε βεράντα που θα προστατεύει την κατασκευή αυτή είτε ένα υπόστεγο ή μια τέντα..υπάρχει θέμα, λέτε;
 
Δεν νομίζω Δημήτρη μην ανγχώνεσαι. Τώρα αφού το παρήγγειλες μην τρελένεσαι. Και εγώ σου λέω αυτά που άκουσα σε κουβέντα, μπορεί και να βγει καλή.
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

για δείτε κι αυτό!
 
Καλημερα Δημητρη,ωραιο κλουβι με μια κινιση γινεται και κλουβα πτησης. Το υλικο κατασκευης ειναι και αυτο pvc? Τον κατασκευαστη η΄" τον εισαγωγεα τον εχουμε και σε τη τιμη; Προσωπικα μου φαινεται εξυπνο & βολικο και στον καθαρισμο.
 
Διπλή, πλαστική, πτυσσόμενη, ζευγαρώστρα με χώρισμα, πατήθρες, ταϊστρες, προσθαφαιρούμενη σχάρα και συρτάρι για εύκολο καθάρισμα. Με ανοξείδωτο κάγκελο & λευκή λεκάνη. Ιταλίας. Διαστάσεις: 58,00 μήκος x 30,00 βάθος x 37,00 ύψος.326z-228x228_0.webp
..Λάμπρο, δες την καλά.. Την θεωρώ αρκετά καληκαι εύκολα μπορείς να ''χτίσεις'' μια καλή συστοιχία είτε εντός είτε εκτός!
 
Ναι αυτή την έδειξε ο Μάκης. Καλή φαίνεται.Απλά δεν την έχω βρει σε καλή τιμή. Οι karderines το πουλάνε 45 ευρώ ☹
 
Τον κατασκευαστη η΄" τον εισαγωγεα τον εχουμε;
DAMO s.r.l
Via Verdi 27/b
Casteggio - ITALY
+0039 0383 890005
[email protected]

στο karderines.gr/shop το πουλάνε 45 ευρώ
. Έχεις δίκιο, αλλά τι να προτιμήσει κανείς;
45€ και να μπορεί να στηθεί άψογα ως συστοιχίακαι να μαζέψεις τον χώρο σου ή 22€ κινέζικη και ότι προκύψει.. ;


παιδιά..ότι άλλη πληροφορία έχετε για συστοιχίες/ζευγαρώστρες, επικοινωνήστε τη! 🙂👍
 
Δημήτρη αν δεν παρήγγειλες θα σου πρότεινα γενικά να περιμένεις λίγο αν δεν σε πιέζει ο χρόνος και κάτι θα βρούμε.
Αυτή η Ιταλική με αποθαρύνει λίγο το πλαστικό στα πλαινά αλλά το προσπερνάμε. Είναι όμορφο κλουβί δεν μπορώ να πω. Η κινέζικη εμένα ειλικρινά δεν με χαλάει καθόλου. Μια χαρά μου έχουνε βγει και αρκετά πρακτικές. Έχω κάνει νήξη να μάθουμε τιμή για κλουβί άνω του μέτρου με τρία διαμερίσματα χωρισμένα ή ενιαία και περιμένω.
 
Δημήτρη αν δεν παρήγγειλες θα σου πρότεινα γενικά να περιμένεις λίγο αν δεν σε πιέζει ο χρόνος και κάτι θα βρούμε.
Αυτή η Ιταλική με αποθαρύνει λίγο το πλαστικό στα πλαινά αλλά το προσπερνάμε. Είναι όμορφο κλουβί δεν μπορώ να πω. Η κινέζικη εμένα ειλικρινά δεν με χαλάει καθόλου. Μια χαρά μου έχουνε βγει και αρκετά πρακτικές. Έχω κάνει νήξη να μάθουμε τιμή για κλουβί άνω του μέτρου με τρία διαμερίσματα χωρισμένα ή ενιαία και περιμένω.
οκ,Λάμπρο.. Θα περιμένω νέα σου!
 
http://www.superargo.it/CatalogoPro...er=-2&isofferte=true&isdoc=false&ismarq=false

...Αυτή η Ιταλική με αποθαρύνει λίγο το πλαστικό στα πλαινά αλλά το προσπερνάμε...

Το πλαστικό της 2GR είναι πραγματικά καταπληκτικό. Μόνο αν το πιάσεις στο χέρι θα καταλάβεις. Yπάρχει φυσικά και με κάγκελο κανονικά αλλά και με την νέα παντέντα που μπορεί να ενοποιηθεί με την διπλανή 58αρα.
Art_337.jpg
Art_337_dett1.jpg
 
.. Εγώ θεωρώ πως κατέληξα.. Και θέλω τα λεφτά μου να πιάσουν τόπο,τόσο για για πουλιά μου όσο και για μένα!
Φυσικά ο τελευταίος λόγος ανήκει σ' αυτόν που βάζει το χέρι στην τσέπη. Ολα τα άλλα είναι απλά συμβουλευτικές γνώμες και τίποτε περισσότερο.:)
 
Φυσικά ο τελευταίος λόγος ανήκει σ' αυτόν που βάζει το χέρι στην τσέπη. Ολα τα άλλα είναι απλά συμβουλευτικές γνώμες και τίποτε περισσότερο.:)
..σαφέστατα, κε Μάκη, αλλά..όπως είπα και πιο πάνω στο post33, καλύτερα να πληρώσει κανείς μια φορά και έξω παρά να "ταλαιπωρειται'' και αυτός αλλά και τα πουλιά του..
 
Μάκη δυο κλουβιά ενώνοντε δηλαδή; Το καθένα είναι 58 εκ.σωστά;Για να παραγγείλει κάποιος πρέπει να το κάνει μέσω petshop σωστά γιατί αν δεν κάνω λάθος η λυδία πουλάει χονδρικής.
 
Back
Top