Φροντίδα Ψάξιμο νέων κλουβιών

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης TheBigL
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μάκη δυο κλουβιά ενώνοντε δηλαδή; Το καθένα είναι 58 εκ.σωστά;Για να παραγγείλει κάποιος πρέπει να το κάνει μέσω petshop σωστά γιατί αν δεν κάνω λάθος η λυδία πουλάει χονδρικής.
..Λάμπρο, αν επικοινωνήσουμε με την εταιρεία και τους πούμε ότι ενδιαφερόμαστε 3(τρεις) για τις κατασκευές τους,θεωρώ ότι κάτι καλύτερο θα πετύχουμε!👍
αν θέλεις, να κάνουμε μία κρούση μιας και.. Είμαστε τρεις σίγουρα!
για σκέψου το..
το θετικό, σε σχέση με τις υπόλοιπες, είναι πως ενώνονται... Κρίνοντας από το post36
 
..Λάμπρο, αν επικοινωνήσουμε με την εταιρεία και τους πούμε ότι ενδιαφερόμαστε 3(τρεις) για τις κατασκευές τους,θεωρώ ότι κάτι καλύτερο θα πετύχουμε!👍
αν θέλεις, να κάνουμε μία κρούση μιας και.. Είμαστε τρεις σίγουρα!
για σκέψου το..
το θετικό, σε σχέση με τις υπόλοιπες, είναι πως ενώνονται... Κρίνοντας από το post36
http://www.2g-r.it/it/news/sistema-per-versione-voliera/
 
Σίγουρα Δημήτρη.Απλά για την ώρα δεν επείγει τόσο για μένα να παραγγείλω.Απλά ψάχνω να δω γιατί θα χρειαστώ και άλλα κλουβιά σε 3 με 4 μήνες.
Μάκη επειδή είστε γνώστης των Ιταλών κατασκευαστών τα κλουβιά Modus Molinari είναι καλά;Έχετε άποψη;
 
Σίγουρα Δημήτρη.Απλά για την ώρα δεν επείγει τόσο για μένα να παραγγείλω.Απλά ψάχνω να δω γιατί θα χρειαστώ και άλλα κλουβιά σε 3 με 4 μήνες.
Μάκη επειδή είστε γνώστης των Ιταλών κατασκευαστών τα κλουβιά Modus Molinari είναι καλά;Έχετε άποψη;
Domus Molinari ... Είναι απο τα παλιά, καλά κλουβιά. Δεν ξέρω αν έχει τελευταία μοντέλα, δεν ετυχε να το ψάξω, αλλά τα προηγούμενα ήσαν εξαιρετικά στιβαρές κατασκευές αλλά ταυτόχρονα πολύ βαριά. (μεγάλο μειονέκτημα για ηλικιομένους εκτροφείς 😉 )
 
Domus όχι modus ναι μπερδεύτηκα. Θα είναι δύσκολο το πλύσιμο δηλαδή με μετακομήσεις κτλ?
 
  • Like
Αντιδράσεις: mgerom
Για να μην ξεφύγω από τα δικά σας ποστ σχετικά με τις παραγγελίες που θα κάνετε.. Ενημερωτικά πάντα και θέλοντας να σας βοηθήσω υπάρχει ένα πετ σοπ (πετ σοπ Μάγδα λέγετε) το οποίο φτιάχνει ειδικές κατασκευές κλουβιών, τύπου κλουβοτεχνικής.. Μήπως σας είναι χρήσιμο το λέω...
 
Για να μην ξεφύγω από τα δικά σας ποστ σχετικά με τις παραγγελίες που θα κάνετε.. Ενημερωτικά πάντα και θέλοντας να σας βοηθήσω υπάρχει ένα πετ σοπ (πετ σοπ Μάγδα λέγετε) το οποίο φτιάχνει ειδικές κατασκευές κλουβιών, τύπου κλουβοτεχνικής.. Μήπως σας είναι χρήσιμο το λέω...
Φυσικά κι είναι χρήσιμο! Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο ή διεύθυνση; Και εγώ θα ήθελα μια κάποια κατασκευή στα μέτρα μου. 😛
 
Για να μην ξεφύγω από τα δικά σας ποστ σχετικά με τις παραγγελίες που θα κάνετε.. Ενημερωτικά πάντα και θέλοντας να σας βοηθήσω υπάρχει ένα πετ σοπ (πετ σοπ Μάγδα λέγετε) το οποίο φτιάχνει ειδικές κατασκευές κλουβιών, τύπου κλουβοτεχνικής.. Μήπως σας είναι χρήσιμο το λέω...
Είναι αυτό γράφω πιο πάνω. Το klouvi.gr αλλά στο facebook το έχει pethouse magda. Έχω στείλει ήδη μήνυμα και περιμένω απάντηση αν και από κάποια δείγματα που έχω δει τσιμπάνε λίγο οι τιμές. Όταν μου απαντήσουνε θα σας πω.
 
Είναι αυτό γράφω πιο πάνω. Το klouvi.gr αλλά στο facebook το έχει pethouse magda.
Ναι, αυτό είναι..
Ένας φίλος μου έκανε ειδική παραγγελιά σε μεσαίο κλουβί.. Δηλαδή τα κάγκελα, ζήτησε να του τα βάλουν ανά 4 χιλιοστά και πλήρωσε 22 ευρώ το ένα..
 
Θα το δούμε φίλε ευχαριστώ. Πάντως από φωτογραφίες που έχω δει γιατί το κατάστημα είναι στη Θεσσαλονίκη τα κλουβιά του είναι μια χαρά. Ελπίζω να μου απαντήσουν.

Κάνουν ωραίες, στιβαρές και ποιοτικές κατασκευές.

Ο φίλος μου πάντως είναι πολύ ευχαριστημένος.
 
@TheBigL δεν έχω καταλάβει ακόμα τί ακριβώς ψάχνεις.Αν είναι για μεγαλύτερα κλουβιά, προτείνω μετατροπή των dexion σε κλούβες. Το βαμμένο κάνει 1,70 το μέτρο,το γαλβανιζέ 2,10. Κουνελόσυρμα 3,80 m2 και σαν συρτάρια μπορείς να γυρίσεις τα ίδια τα ράφια, βγαίνουν και σε 122cm που σε ενδιαφέρουν. Η συναρμολόγηση των δοκών δεν χρειάζεται να είναι "ορθόδοξη".Αν πέσουν λεφτά, αυτό αξίζει να γίνει στις προσόψεις. Η τούρκικη βέβαια δεν θα έλεγα οτί δεν γλιτώνει κάποιον απο κόπο και χρήμα.
 
Δεν μπορώ να κάνω το dexion κλούβα φίλος. Δεν θέλω κάτι τέτοιο. Κάπως μεγαλύτερο κλουβί με συγκεκριμένα μεγέθη για να χωρέσουνε σε ραφιέρες dexion.
 
συγκρίνοντας πάντως αυτήν από το klouvi.gr (310,00€)
95300-2111-medium.webp
με αυτή εδώ (χ 6τμχ = 270,00€)και μιλάμε για μια πολύ καλή/στιβαρή συστοιχία..
326z-228x228_0.webp
τι να σας πω.. Εγώ την 2η θα διάλεγα! Μάλιστα, τα λύνω και τα πάω/μετακομίζω όπου θέλω!
 
συγκρίνοντας πάντως αυτήν από το klouvi.gr (310,00€)
View attachment 45644
με αυτή εδώ (χ 6τμχ = 270,00€)και μιλάμε για μια πολύ καλή/στιβαρή συστοιχία..
View attachment 45645
τι να σας πω.. Εγώ την 2η θα διάλεγα! Μάλιστα, τα λύνω και τα πάω/μετακομίζω όπου θέλω!

Καλημέρα Δημήτρη!

Αυτό είναι καθαρά για το τι βολεύει τον καθένα!
 
Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα. Παρακολουθω το θέμα από κοντά και είμαι σε τηλεφωνική επαφή με τον φίλο μου Δημήτρη. Ολες της αναρτήσεις που έγιναν σχετικά με τα κλουβιά είναι όλες καλές και ωραίες Το θέμα για εμένα είναι ότι όσο πιο πολλα βλέπουμε τόσο πιο δύσκολα περνούμε απόφαση. Θα συμφωνήσω με τον billdere είναι καθαρά επιλογή τη βολεύει κάθε ένα από εμάς. Π.Χ στην πιο πάνω ανάρτηση σου Δημήτρη η πρώτη φωτό είναι έτοιμα πάνω σε Σταν τα κλουβιά ενώ στην δεύτερη φωτό θα χρειαστούμε Σταν. Εμενα προσωπικά μου αρέσουν και οι δυο. Ευχαριστω καλή σας μερα
 
Αυτό είναι καθαρά για το τι βολεύει τον καθένα!
.. Να το ξαναπώ Βασίλη.
δες και τις 2 φωτογραφίες.. στην πρώτη έχουμε μια φιξ κατασκευή 6 θέσεων 40χ40χ40 με κόστος 310.00€ και στην 2η φωτό έχουμε μεμονωμένα, στιβαρά & πιο ποιοτικά, κλουβιά 58χ40χ40 που συνδέονται μεταξύ τους δημιουργώντας συστοιχία όπως της 1ης φωτογραφίας και κόστος 270.00€..
αν λοιπόν θες να χτίσεις κάτι καλύτερο.. Κάτι ποιοτικά καλύτεροκαι με λογικό κόστος. Για πεσμου,τι θα επέλεγες από τα δύο; Την φιξ κατρασκευή που δεν σου επιτρέπει να κάνεις και πολλά ή την άλλη περίπτωση, που λύνεται και μεταφέρεται;
 
Δημήτρη πρωσοπικα θα διάλεγα την δεύτερη για πολλούς λόγους.Απλος με αυτά που έγραψα πιο πάνω θέλω να πω ότι το μάτι του ανθρωπου είναι αχόρταγο ότι βλέπει του άρεσε. 🙂
 
. Για πεσμου,τι θα επέλεγες από τα δύο;

Εμένα Δημήτρη δεν με βολέυει καμία από τις 2..
Και αν κατ'ανάγκη έπρεπε να πάρω μια από τις 2 θα έπαιρνα την δευτερη επειδή θέλω να διαμορφώσω τον χώρο μου σύμφωνα με τα δικά μου δεδομένα.
 
Τα μεμονωμένα κλουβια είναι πιο μεγάλα σε διαστάσεις και μπορείς κατά δεύτερων όπως είπε και ο Δημήτρης να τα μεταφέρεις πιο ευκολα
 
Back
Top