Γενικά Eπιλογη καναρινι ή μπατζι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης toykaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Αν θες Timbrado περίμενε μετά το καλοκαίρι και θα σε βοηθήσω εγώ να βρεις
 
Το θέμα είναι να ξέρεις πρώτον τί πουλί θέλεις να πάρεις και δεύτερον αυτό που θα πάρεις να είναι υγιές.
 
Το τι θα διαλέξεις είναι πολύ εύκολο γιατί είμαι σίγουρος ότι το πουλάκι που θα βάλεις στο σπίτι σου θα το αγαπήσεις όποτε αν τραγουδάει πολύ η όχι δεν θα σε νοιάζει! Παρέα να σου κάνει, αυτό έχει σημασία!
 
καλα δεν βιαζομαι, σαφως θελω να παρω κατι τωρα αλλα δεν θελω να ειναι κατι βιαστικο και να το μετανιωσω, απο θεμα ρατσας μιλαω...
 
οκ δεν βιαζομαι απλα ισως κανω ερωτησεις που αφορουν το μελλον, εαν εχω σε ζευγαρωστρα ενα αρσενικο απο την μια και ενα θυληκο απο την αλλη;θα κελαιδαει; Εννοειται οτι να βλεπει το ενα το αλλο απλα να ειναι χωρισμενα... Επισεις εαν εχω σε κλυβι 2 αρσενικα;θα κελαιδανε;

Φίλε @toykaki να σε συγχαρώ κατ'αρχας για την επιλογή 😀 καλά έκανες κι επέλεξες καναρίνι! Ολα εξαρτώνται από τον χώρο που διαθέτεις. Μπορείς να τα βάλεις σε ζευγαρώστρα (υπάρχει και μη διάφανο - μεταλλικό ή πλαστικό χώρισμα για να μη βλέπονται)αλλά αν μπορείς να έχεις δύο κλουβάκια το ένα πιο μακρυά από το αλλο. Η ζευγαρώστρα εχει συνήθως μήκος 60 εκ οπότε δια δύο 30 εκ το καθένα ενώ με δύο ξεχωριστά θα έχουν λίγο περισσότερο μήκος για πτήση.

Σίγουρα από εκτροφέα, δεν το συζητώ.
Συμφωνώ, την έχω πατήσει δύο φορές από πετσόπ, μπορεί να πέσεις σε λάθος άνθρωπο, απλά επειδή δεν είναι καλή περίοδος και δεν βιάζεσαι, μπορείς να διαβάσεις τα χρήσιμα άρθρα του petbirdsώστε να γνωρίζεις κάποια πράγματα πριν το πάρεις όπως διατροφή, διαμονή, κίνδυνοι από αρπακτικά κλπ
 
Γεια σας... Ειμαι καινουρια
Ειπα να πω κ εγω την αποψη μου... Θ μιλησω απο πειρας...
Λοιπον ειχα δυο μπατζι πριν λιγο καιρο και πιστεψε με αμα θες πουλακι για να κελαηδα ΜΗΝ παρεις τετοιο
Ομως, προσωπικα, ειναι τελεια για συντροφια και παρεα... Πιστευω οτι αρχικα μπορει να μν της αρεσει αλλα αργοτερα μαλλον θα τ λατρεψει
Επεισης αν ΔΕΝ εχεις πολυ ελευθερο χρονο να διαλεξεις καναρινι
 
Γεια σας... Ειμαι καινουρια
Ειπα να πω κ εγω την αποψη μου... Θ μιλησω απο πειρας...
Λοιπον ειχα δυο μπατζι πριν λιγο καιρο και πιστεψε με αμα θες πουλακι για να κελαηδα ΜΗΝ παρεις τετοιο
Ομως, προσωπικα, ειναι τελεια για συντροφια και παρεα... Πιστευω οτι αρχικα μπορει να μν της αρεσει αλλα αργοτερα μαλλον θα τ λατρεψει
Επεισης αν ΔΕΝ εχεις πολυ ελευθερο χρονο να διαλεξεις καναρινι
Καλώς ήρθες στην παρέα @Siva41, κάθε άποψη δεκτή και σεβαστή, ειδικά αφού είχες και την εμπειρία με τα μπάτζι!
 
Δυστιχως πεθαναν☹
Οταν ημουν διακοπες...
Δν θα κανω τ ιδιο λαθος ποτε ξανα...☹
 
Back
Top