Γενικά Hool ® The Parrotlet!

Eυχαριστουμε Βασω!




Πρασινο κοτοπουλακι σε τιμη κοσμηματος και οχι απλα χρυσου 😛





Ευχαριστουμε Ζωη, περναμε αρκετο χρονο μαζι και γινονται λιγο πιο γρηγορα τα πραγματα.
Γενικα ειναι και δεκτικος :)
Μια και βρίσκομαι στην τρίτη εξημερωση παρροτλετ, μου δημιουργήθηκε η εντύπωση Αντώνη ότι γενικά σαν είδος είναι πολύ εύκολα και δεκτικά πουλάκια τουλάχιστον ως προς την εξημερωση γιατί σε όλα τα άλλα είναι... κέρβεροι!

Εμάς μας έχει γαζώνει για τα καλά το μικρό μας... Έχει και τα ορμονολογικα του😋
Κανείς δεν γλιτώνει από αυτήν τη φάση. Ευτυχώς δεν κρατάει πολύ 🙂
 
... Κανείς δεν γλιτώνει από αυτήν τη φάση. Ευτυχώς δεν κρατάει πολύ 🙂
μη το λες, μη το λες! 😉 Δεν ισχύουν όλα για όλους!
Άποψη μου είναι πως εικόνα (κακών συνηθειών ή του χαρακτήρα τους) μπορούμε να έχουμε μετά τα δυο χρόνια τους... (από την εμπειρία μου)
 
Μια και βρίσκομαι στην τρίτη εξημερωση παρροτλετ, μου δημιουργήθηκε η εντύπωση Αντώνη ότι γενικά σαν είδος είναι πολύ εύκολα και δεκτικά πουλάκια τουλάχιστον ως προς την εξημερωση γιατί σε όλα τα άλλα είναι... κέρβεροι!


Κανείς δεν γλιτώνει από αυτήν τη φάση. Ευτυχώς δεν κρατάει πολύ 🙂
Πάλι καλά πάντως ο δικός μου μαλακώνει αμέσως με το που του κάνω την κίνηση για χαδακι στο κεφάλι πάντα.. 😂
 
μη το λες, μη το λες! 😉 Δεν ισχύουν όλα για όλους!
Άποψη μου είναι πως εικόνα (κακών συνηθειών ή του χαρακτήρα τους) μπορούμε να έχουμε μετά τα δυο χρόνια τους... (από την εμπειρία μου)
Εμείς μέχρι τώρα περνάμε φάσεις. Κάποιες είναι πολύ άσχημες αλλά δεν κρατάνε πολύ. Ηρεμεί για ένα διάστημα και μετά γίνεται πάλι νευροσπαστο και μετά παλι από την αρχή. Αυτό εννοώ όταν λέω ότι δεν κρατάει πολύ.
 
Εμείς μέχρι τώρα περνάμε φάσεις. Κάποιες είναι πολύ άσχημες αλλά δεν κρατάνε πολύ. Ηρεμεί για ένα διάστημα και μετά γίνεται πάλι νευροσπαστο και μετά παλι από την αρχή. Αυτό εννοώ όταν λέω ότι δεν κρατάει πολύ.
Έτσι μάλιστα... Ευμετάβλητα, ασταθή και ''πειραγμένα'' είναι τα παιδάκια μας! 🤪
 
Πάλι καλά πάντως ο δικός μου μαλακώνει αμέσως με το που του κάνω την κίνηση για χαδακι στο κεφάλι πάντα.. 😂
Πρόσεξε μη συνδυάσει το χάδι μετά τις 😁ζοχάδες του Βάσω...
 
Πρόσεξε μη συνδυάσει το χάδι μετά τις 😁ζοχάδες του Βάσω...
Ωχχχχ! Δεν το είχα σκεφτεί αυτό. Τον βάζω κ κλουβί όταν με πονέσει και απομακρυνομαι... Αλλά αν Τσιμπαει ας πούμε τον άντρα μου πρέπει να τον βάζει εκείνος στο κλουβί η εγώ;
 
Ωχχχχ! Δεν το είχα σκεφτεί αυτό. Τον βάζω κ κλουβί όταν με πονέσει και απομακρυνομαι... Αλλά αν Τσιμπαει ας πούμε τον άντρα μου πρέπει να τον βάζει εκείνος στο κλουβί η εγώ;
Εκείνος...
 
Υπερκουκλος ❤️️️️️
[automerge]1563819698[/automerge]
Υπερκουκλος ❤️️️️
Βλέπω Αντώνη συνέχεια πάρε ούλα κάνετε! Σε ξετρέλανε ήδη να φανταστώ; 😉
 
@Omorfoulis Ευχαριστούμε!

Γινεται να μην με ξετρελανει τετοια γλυκια φατσουλα;

Τις ωρες που ειμαι σπιτι τον εχω παντα διπλα μου, γι αυτο και ειχαμε γρηγορη εξέλιξη.
Για πουλακι που δεν ειναι ταισμενο στο χερι νομιζω ειμαστε πολυ καλα.

Βεβαια την σημαντικη αρχικη προεργασια την εχει κανει ο εκτροφεας του ο Γιαννης @jk1980
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top