Γενικά Hool ® The Parrotlet!

@Omorfoulis Ευχαριστούμε!

Γινεται να μην με ξετρελανει τετοια γλυκια φατσουλα;

Τις ωρες που ειμαι σπιτι τον εχω παντα διπλα μου, γι αυτο και ειχαμε γρηγορη εξέλιξη.
Για πουλακι που δεν ειναι ταισμενο στο χερι νομιζω ειμαστε πολυ καλα.

Βεβαια την σημαντικη αρχικη προεργασια την εχει κανει ο εκτροφεας του ο Γιαννης @jk1980
Όχι πολύ καλά... Τέλεια είσαστε Αντώνη και φυσικά μπράβο στον Γιάννη @jk1980 , για την ανατροφή που του έδωσε 👍
 
Οχι Γιωργο,του προσφερε millet o Γιαννης και ειχε συνηθίσει την ανθρωπινη παρουσια.
Μεγαλωσε και απογαλακτιστηκε απο τους γονεις.

Σιγουρα παιζουν ρολο οι γεννητορες και ο χαρακτηρας του.
Θεωρητικα ειναι αγριο πουλακι 😛
[automerge]1563825933[/automerge]
Όχι πολύ καλά... Τέλεια είσαστε Αντώνη και φυσικά μπράβο στον Γιάννη @jk1980 , για την ανατροφή που του έδωσε 👍

Ο σωστος εκτροφεας και κατ επεκτασιν η σωστη εκτροφη ειναι το Α και το Ω Βασω και στους παπαγαλους νομιζω αυτο βγαινει πιο εντονα σε σχεση με τα αλλα ειδη.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Είναι μεγαλωμένο με co-parenting?
Όχι. Είναι αποκλειστικά μεγαλωμένο από τους γονείς του. Εγώ ασχολήθηκα μαζί του μόλις απογαλακτίστηκε.
 
Σημερα πηρε και τα πρωτα του χαδια ο μικρος :)

Εχει πλακα το πως μετατρέπεται, λες και πατας καποιο κουμπακι, σε πουπουλενια μπαλιτσα και σηκωνει και μοϊκανα 😛
 
Χιχι Χιχι! 🤣Αντώνη, δεν είναι πολύ γλυκές πουπουλενιες μπαλίτσες; 😍


Eιναι Βασω και οταν τον εχω εξω και αλλαζω δωματιο με τρελαινει που με φωναζει!
 
... Οταν τον εχω εξω και αλλαζω δωματιο με τρελαινει που με φωναζει!
Αυτή η αλληλεπίδραση με τους παπαγάλους είναι το κάτι άλλο!👍
😛Πρόσεξε όμως τις αντιδράσεις σου Αντώνη, γιατί κάπως έτσι ξεκινούν και μετά επιβάλλονται 😉 😁
 
Αυτή η αλληλεπίδραση με τους παπαγάλους είναι το κάτι άλλο!👍
😛Πρόσεξε όμως τις αντιδράσεις σου Αντώνη, γιατί κάπως έτσι ξεκινούν και μετά επιβάλλονται 😉 😁
Εγώ όταν με φωναζει:

-Τώρα έρχομαι Τζιμακο, ερχομαιιι!

Μα έλα που το σκατουλι ακούει την φωνή μου κι έρχεται εκεί που είμαι.
Ευτυχως τον γιό μου τον λένε Δημήτρη διαφορετικά η γειτονιά θα με περνούσε για τρελή, τώρα που είναι κ καλοκαίρι κ τα έχω όλα ανοιχτά 😊
 
Εγώ όταν με φωναζει:

-Τώρα έρχομαι Τζιμακο, ερχομαιιι!

Μα έλα που το σκατουλι ακούει την φωνή μου κι έρχεται εκεί που είμαι.
Ευτυχως τον γιό μου τον λένε Δημήτρη διαφορετικά η γειτονιά θα με περνούσε για τρελή, τώρα που είναι κ καλοκαίρι κ τα έχω όλα ανοιχτά 😊
Μαμάκια θα τον κάνεις βρε! 🤪 😀!
Είναι νωρίς ακόμα, οπότε κοίτα να τον ευχαριστηθείς Βάσω μου (όπως και τον Δημήτρη), γιατί μεγαλώνοντας δεν θα σου δίνουν και μεγάλη σημασία😉 😁
 
Μαμάκια θα τον κάνεις βρε! 🤪 😀!
Είναι νωρίς ακόμα, οπότε κοίτα να τον ευχαριστηθείς Βάσω μου (όπως και τον Δημήτρη), γιατί μεγαλώνοντας δεν θα σου δίνουν και μεγάλη σημασία😉 😁
Ααα αχχχ! Το ξέρω Σισσυ μου! Για αυτό απολαμβάνω τις στιγμές με όλα τα μικρά μου💗😘
 
Σημερα πηρε το πρωτο του μπανακι 🚿 ο σπορος αλλα δεν προλαβα φωτο γιατι ωσπου να του καθαρισω το σπιτικο ειχε τελειωσει κιολας! 😛
Άντε καλή αρχή! Είναι κάπως 🤪βρομύλοι τα πάροτλετς...
Είδες Αντώνη πως τρέχουμε και δεν προλαβαίνουμε εμείς οι 🙄παπαράτσι; 😁😛
 
Τέλεια! Ευχαριστούμε Αντώνη που μας ενημέρωσες για το πρωινό του μπάνιο κοντά στις 2 τα ξημερώματα 😛

Εγω ευχαριστω που στις 2 τα ξημερωματα σας βρηκα εδω να σας ενημερωσω! 😛

Ξημερωματα δινω δικαιωματα!
 
Back
Top