Γενικά Jazz & Jessie (parrotlets)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
TEΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑ!
Και φατσα "επ, τι κανεις ξες ποιος ειμαι εγώ;"
Ποια*
Η Τζουτζου ειναι, ο πισινος που αχνοφαινεται ειναι το αντρακι..

Εχω παθει ιστορια. Μια φορα τους εβαλα σα λιχουδια φαι απο τα καναρινια και καθε πρωι που ξυπναω με περιμενουν στην αυγοθηκη να βαλω.
Τοσο πολυ να τους αρεσε;
 
Ποια*
Η Τζουτζου ειναι, ο πισινος που αχνοφαινεται ειναι το αντρακι..

Εχω παθει ιστορια. Μια φορα τους εβαλα σα λιχουδια φαι απο τα καναρινια και καθε πρωι που ξυπναω με περιμενουν στην αυγοθηκη να βαλω.
Τοσο πολυ να τους αρεσε;
Ε, ναι αν ειναι "ποια" τότε εξηγείται και το αγριο του βλεμματος "δε πας να βγαλεις τον αλλον καμια φωτο που του αρεσουνε να με αφησεις να φαω" :D

Αν δεν ειχαν ξαναφαει και ηταν καινουρια "γευστική απόλαυση" ναι, τους αρεσε. Γενικα καθε τι καινουριο τους αρεσει, γι' αυτο και στον Ερνεστο "ξεχνάω" για καποιες μερες να του δώσω τα φαγητα που του αρεσουν για να μη τα συνηθίζει. Και πιανει.
 
Τέλεια πανέμορφα και περιποιημένα, να σου ζήσουν!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Είναι τέλεια φτου φτου φτου! Έχουν εξημερωθει λιγάκι μαζί σου Μυρα μου; :)
 
Είναι τέλεια φτου φτου φτου! Έχουν εξημερωθει λιγάκι μαζί σου Μυρα μου; :)
Δυστυχως οχι.. Προοδος μηδεν. Στασιμα εως λιγο πιο επιφυλακτικα.. ειναι απειρες οι ωρες που δουλευω κ λειπω οποτε δεν το προσπαθησα πολυ (ωστε να μαθουν αγαπες) ουτε μπορω να τα πιεσω για κατι καλυτερο αυτη τη στιγμη.
Ομως ειμαστε σταθερα, ολα καλα ως εδω.
 
Σκέφτεσαι για αναπαραγωγή κάποια στιγμή; 🙄
Τι να σου πω.. Ο εκτροφεας τους μου χε πει μετα τον εναμιση χρονο. Αν το τηρησω σωστα απο ανοιξη κ μετα θα δουμε..
 
😀 επιασε η λαμογια; 😛
Τρωνε απο το χερι μου, απλως απο δω κ περα θα τρωνε κεχρι μονο απο το χερι μου, δηλαδη σπανιως θα αφησω μεσα στο κλουβι..
Ε μολις τελειωσει η σαιζον με τη δουλεια πρεπει να αγαπηθουμε περισσοτερο!
 
Ρεπο σήμερα και τρώμε καλα :)
Εχουν μάθει και ερχονται παρακαλώντας κοντα μου οταν πίνω καφέ για να παρουν λιχουδιες :)
rsz_20160826_095756.webp

rsz_20160826_100057.webp rsz_20160826_100121.webp
rsz_20160826_100928.webp rsz_20160826_100948.webp rsz_20160826_100958.webp

Ξέρω η ποιότητα των φωτογραφιών δεν είναι και η καλύτερη αλλα με το κινητό δυσκολεύομαι :)
 
Back
Top