Βότανα Milk Thistle χωρίς αλκοόλ (γάλα γαϊδουράγκαθου)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sissy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Προσθέτω ξανά αυτές τις δυο φωτογραφίες στο θέμα, είναι οι σταγόνες που αναφέρω στο πρώτο μου ποστ και που έδωσα στα πουλιά...
07.jpg 80).jpg
[automerge]1578868169[/automerge]
Εφόσον υπάρχει (το μοναδικό?) προϊόν αποκλειστικά για πτηνά, αυτό της Ornitalia (Epato Sil), δεν βρίσκω κανένα απολύτως λόγο να χρησιμοποιώ-ούμε κάποιας άλλης εταιρίας (των οποίων τα προϊόντα αφορούν ανθρώπους)...
Σίσσυ πάντα είχα την απορία του γιατί δεν στρέφεται κάποιος εκεί.Βασικά όταν μπήκα στο θέμα πριν 3/4 μέρες ήταν για να σε ρωτήσω αυτό ακριβώς. Το ξέχασα όμως. Πίστευα ότι το είχες χρησιμοποιήσει και δεν σου έκανε!
Υπάρχουν και άλλα προιόντα. Ο Νίκος έχει ποστάρει κάποια σε προηγούμενα μηνύματα,
Η ορνιτάλια έχει επίσης ένα ακομα προιόν (σκόνη νομίζω) που απευθύνεται γενικά για το συκώτι.Λέγεται Detoxicum και στον κατάλογό της προσδιορίζεται πως θεραπεύει μια αρκετά εντυπωσιακή πάθηση.
ΥΓ:Επίσης το epatosil είναι υδατοδιαλυτό.
...Αν και πιστεύω πως το προιόν που ανέφερε ο Δημήτρης @Deukalion και που προορίζεται αποκλειστικά για πουλιά, είναι η καλύτερη λύση...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Προσωπικά, πέρσι που μου ήρθε πουλί απο Ιταλία με μαύρο σκώτι κατάφερα και το έσιαξα!
Χορήγησα πρώτα Detoxicum και μετά Epatosil, ακολουθώντας την επιθετική τους συνταγογράφηση.
Από την άλλη αντί για σκώτι, μπορεί να ήταν κανένας σπλήνας ή χολή, να ήταν απο το στρεσς ή απο φάρμακα ή κάτι άλλο τέλος πάντων και όλη την δουλειά να την έκαμε όμορφα και ωραία απλά το κάρμα μου.
Την δουλειά μου την έκανα πάντως, μου έβγαλα το καπέλο και είπα mission accomplished.

Tip:όταν έχουμε ζημιά σε κάποιο όργανο όπως το συκώτι, κοιτάμε πρώτα να το σιάξουμε κάπως και μετά να δώσουμε ηπατοπροστατευτικά.

ΥΓ:Ήπαρ το συκωτόν.Ήπαρ ταϊσμένο με σύκα, το αρχαιοελληνικό φουά γκρα, απο το οποίο μας έμεινε με έκπτωση η λέξη συκώτι. Οι δικοί μας τα έδιναν πιο πολύ σε γουρούνια γιατί όσο να ναι οι πάπιες τον χρυσό αιώνα πρέπει να ήταν ακόμα ζόρικες.
 
Back
Top