Γενικά Nα προτιμήσω μωρό παπαγάλο Σενεγάλης;

Δες και αυτον στα χρηματα που ψαχνεις ειναι 350 με κλουβι 1.5 ετους
φαινεται μπεμπης
xe.gr/zoa/papagaloi|ad-281093144.html

Το αμαζονάκι το albifrons nana της 1ης φώτο δεν είναι 1,5 έτους. Είναι 3 το πολύ 4 μηνών. Η φώτο δεν είναι ενδεικτική της ηλικίας του πουλιού.

Παρόλα αυτά είναι πολύ ωραία πουλιά, προσωπικά μου αρέσουν.
 
Ναι και εγω παραξενευτηκα γιατι ειδα στο google ενηλικο
White-fronted_Amazon-Amazona_albifrons-pet_on_a_perch.jpg

μαλλον θα ειναι οταν τον πρωτοπηρε!
Το διορθωσα🙄
 
ευχαριστω πολυ!
εγω λιγο φοβαμε να αγορασω απο χρυση ευκαιρια (λογο κακον εμπιριον)
 
Ειχες αγορασει πετ και ηταν προβληματικο; Θελει προσοχη παντως και εγω τον Τουκη απο ΧΕ τον πηρα αλλα ολα καλα ευτυχως! Παντως βρισκεις καλυτερες τιμες και βλεπεις και τον χωρο που ζει το πουλι! Επισης καποιο ιστορικο εφοσον σου πει την αληθεια ο πωλητης, τι να προσεξεις καποιες ιδιαιτεροτητες! Απο πετσοπ παντως δεν μαθαινεις τιποτα! Ο μικρος παντως Σενεγαλεζος φαινεται πολυ καλος και σε πολυ καλη τιμη! Στην θεση σου θα τον επαιρνα αυθημερόν
 
ευχαριστω πολυ!
εγω λιγο φοβαμε να αγορασω απο χρυση ευκαιρια (λογο κακον εμπιριον)
Αχ ναι Άγγελε;
Για πες μας και εμάς τι κακές εμπειρίες είχες!
Να ξέρουμε δηλαδή μην την πατήσουμε και εμείς!
 
Αχ ναι Άγγελε;
Για πες μας και εμάς τι κακές εμπειρίες είχες!
Να ξέρουμε δηλαδή μην την πατήσουμε και εμείς!
Πηγα να αγορασω απο μια αγγελεια μια μητικη καρτα (που φενοταν παραπανο απο καλη) και αυτος ηταν τοσο αγενις και κακοπροερετος που οχι μονο αλλα ελεγε και αλλα εγραφε ελεγε και ψεματα
 
Ειχες αγορασει πετ και ηταν προβληματικο; Θελει προσοχη παντως και εγω τον Τουκη απο ΧΕ τον πηρα αλλα ολα καλα ευτυχως! Παντως βρισκεις καλυτερες τιμες και βλεπεις και τον χωρο που ζει το πουλι! Επισης καποιο ιστορικο εφοσον σου πει την αληθεια ο πωλητης, τι να προσεξεις καποιες ιδιαιτεροτητες! Απο πετσοπ παντως δεν μαθαινεις τιποτα! Ο μικρος παντως Σενεγαλεζος φαινεται πολυ καλος και σε πολυ καλη τιμη! Στην θεση σου θα τον επαιρνα αυθημερόν
πετ δεν εχω παρει ποτε απο εκει, αυτα φενονται αξιοπιστα αλλα γενικα φοβαμε λιγακι να αγορασω απο εκει!
παντος προτιμο τορα να αγορασο κλουβι και τα παντα και μετα βλεπο για τον παπαγαλο.. ,θελω να σου πο ενα μεγαλο ευχαριστω που εκατσες και βρικες τις αγγελιες :D👍
 
Ποποο!
Τι μου λες τώρα βρε παιδί μου τα χασα!
και αυτος ηταν τοσο αγενις και κακοπροερετος που οχι μονο αλλα ελεγε και αλλα εγραφε ελεγε και ψεματα
Καλά απο τέτοιους έχει γεμίσει ο τόπος..
Πάντως ο παπαγάλος που σου πρότεινε ο Τάκης φαίνεται πολύ καλός εγώ στην θέση σου θα το αγόραζα.
Αλλά αφού δεν θέλεις και σε φοβίζει μήπως δεν βρεις έναν καλό παπαγάλο και υγειης και εφόσον βλέπω μένεις Αθήνα γιατί δεν Ρωτάς κάποιο απ'τα μέλη μας που να'χει παπαγάλο να σου πει απο που τον πήρε να πας και εσύ να πάρεις απο Εκεί..
Τι πιο καλύτερο και έμπιστο! 🙂
 
Ποποο!
Τι μου λες τώρα βρε παιδί μου τα χασα!

Καλά απο τέτοιους έχει γεμίσει ο τόπος..
Πάντως ο παπαγάλος που σου πρότεινε ο Τάκης φαίνεται πολύ καλός εγώ στην θέση σου θα το αγόραζα.
Αλλά αφού δεν θέλεις και σε φοβίζει μήπως δεν βρεις έναν καλό παπαγάλο και υγειης και εφόσον βλέπω μένεις Αθήνα γιατί δεν Ρωτάς κάποιο απ'τα μέλη μας που να'χει παπαγάλο να σου πει απο που τον πήρε να πας και εσύ να πάρεις απο Εκεί..
Τι πιο καλύτερο και έμπιστο!
εχω αρχισει και ψαχνω οποιος θελει και μπορει να μου προτινει που μπορω να βρω σενεγαλακια (σε καλη κατασταση με δακτιλιδη) μπορει να γραψει αλλα τοσο καιρο δεν βλεπω κατι ενα παιδι μου ειπε οτι εχει στο pet supermarket αλλα ειναι πολυ μακρια μου!
 
Ωραία με το καλό!
Όποτε θα τον αγοράσεις σύντομα μόλις βρεις έτσι;
@takis1964 ξέρεις που πουλάνε παπαγάλο σενεγαλης;
Θέλει τέτοιο παπαγάλο ο Άγγελος τελικά...
Βοηθείστε το παιδί να τον αποκτήσει σύντομα! 🙂
 
Ωραία με το καλό!
Όποτε θα τον αγοράσεις σύντομα μόλις βρεις έτσι;
@takis1964 ξέρεις που πουλάνε παπαγάλο σενεγαλης;
Θέλει τέτοιο παπαγάλο ο Άγγελος τελικά...
Βοηθείστε το παιδί να τον αποκτήσει σύντομα! 🙂
θα αγορασω το κλουβι και τα πραματα και μετα θα τον αγορασω!
(εγω θελω να τα παρω ολα χριστουγεννα γιατι εχει μεγαλες εκπτωσεις και θα αγορασω τα πραματα φθηνοτερα ετσι!) 🙂
 
Αν θες περίμενε και το Πάσχα!
Ως τότε μπορεί να τα πάρεις και φθηνότερα. 🙂
 
θα αγορασω το κλουβι και τα πραματα και μετα θα τον αγορασω!
(εγω θελω να τα παρω ολα χριστουγεννα γιατι εχει μεγαλες εκπτωσεις και θα αγορασω τα πραματα φθηνοτερα ετσι!) :)
Αγγελε τις εκπτωσεις που τις ειδες; Δεν ειναι εποχικο ειδος οποτε μην περιμενεις! Μου θυμιζεις καποιους που παιρνουν πρωτα κρανος και μετα κοιτανε για μηχανη! Εva πριν παρω Αλεξανδρινο κοιταγα για Σενεγαλης και Παροτλετ! Εκτροφεα βρηκα Ροδο αλλα Καικ και στα 500 ευρω! Σενεγαλης βρηκα fb και χρυση ευκαιρια! Θεωρω το μωρο που ειδα ( θαχει πουληθει πιστευω) ευκαιρια! Ο Αγγελος εχει βαλει στοχο απραγματοποιητο που θα γερασει περιμενοντας! Η λυση ειναι οι παραπανω που εγραψα! Προυποθετει ομως γρηγορα αντανακλαστικα και εμπειρια που δεν νομιζω λογω ηλικιας να διαθετει!
 
παιδι μου ειπε οτι εχει στο pet supermarket αλλα ειναι πολυ μακρια μου!
αν εννοεις αυτο που σ ειχα πει εγω απλα υπεραξιζει το πουλακι μεχρι το Σαββατο ηταν εκει... 😉
(χωρις να θελω να σε παρω στο λαιμο μου το ειδα απλα πολυ καλο)
 
Αγγελε τις εκπτωσεις που τις ειδες; Δεν ειναι εποχικο ειδος οποτε μην περιμενεις! Μου θυμιζεις καποιους που παιρνουν πρωτα κρανος και μετα κοιτανε για μηχανη! Εva πριν παρω Αλεξανδρινο κοιταγα για Σενεγαλης και Παροτλετ! Εκτροφεα βρηκα Ροδο αλλα Καικ και στα 500 ευρω! Σενεγαλης βρηκα fb και χρυση ευκαιρια! Θεωρω το μωρο που ειδα ( θαχει πουληθει πιστευω) ευκαιρια! Ο Αγγελος εχει βαλει στοχο απραγματοποιητο που θα γερασει περιμενοντας! Η λυση ειναι οι παραπανω που εγραψα! Προυποθετει ομως γρηγορα αντανακλαστικα και εμπειρια που δεν νομιζω λογω ηλικιας να διαθετει!
εκπτωσεις στα κλουβια και στα παιχνιδια ενοω! Οταν λες απραγματοποιιτο τι ενοεις; Εσυ που ξερεις οτι εγω δεν μπορω να το παρω και οταν λες για εμπιρια τι ενοεις; Εγω ξερω οτι ειναι ιδος για αρχαριους επισης το να αγοραζεις απο τετοιες αγγελιες δεν ειναι η λυση μαλλον κανεις λαθος υπαρχουν πολλοι εκτροφεις στην ελλαδα ολο και καποιος δεν θα εχει!
μαλιστα ενα σενεγαλακη θελω δεν ειπα και κανα black palm
 

Σχετικά θέματα

Back
Top