Γενικά Nα προτιμήσω μωρό παπαγάλο Σενεγάλης;

αν εννοεις αυτο που σ ειχα πει εγω απλα υπεραξιζει το πουλακι μεχρι το Σαββατο ηταν εκει... 😉
(χωρις να θελω να σε παρω στο λαιμο μου το ειδα απλα πολυ καλο)
αν μπορουσα θα το επερνα!
 
Εννοεί Γενική εμπειρία στα πτηνά!
δεν το καταλαβα και τι επιδη δεν εχω εμπιρια δεν θα παρω τιποτα και πως θα γινει; :D
εγω εχω να πω πως ο καθενας αν προσπαθισει και μαθει θα τα καταφερει! Μετα απο αυτο οποιος θεορει τον εαυτο του μαστερ τον παπαγαλον δεν πρεπει να κοβει τις ελπιδες τον αλλον!
 
Άγγελε δεν είχες ποτέ στην ζωή σου κάποιο πουλάκι;
Γιατί αν δεν είχες ποτέ, γιατί δεν θέλεις να αρχίσεις με ένα καναρίνι για αρχή;
 
δλδ τι εννοειτε; να μαθαινουμε και εμεις σιγα σιγα
εκπτωσεις στα κλουβια και στα παιχνιδια ενοω! Οταν λες απραγματοποιιτο τι ενοεις; Εσυ που ξερεις οτι εγω δεν μπορω να το παρω και οταν λες για εμπιρια τι ενοεις; Εγω ξερω οτι ειναι ιδος για αρχαριους επισης το να αγοραζεις απο τετοιες αγγελιες δεν ειναι η λυση μαλλον κανεις λαθος υπαρχουν πολλοι εκτροφεις στην ελλαδα ολο και καποιος δεν θα εχει!
μαλιστα ενα σενεγαλακη θελω δεν ειπα και κανα black palm
Γισ Αθηνα μιλαμε οχι γενικα Ελλαδα! Ετσι οπως το θετεις αν βρεθει Θεσσαλονικη πας να το παρεις η το αγοραζεις μεσω Κτελ?
 
Άγγελε δεν είχες ποτέ στην ζωή σου κάποιο πουλάκι;
Γιατί αν δεν είχες ποτέ, γιατί δεν θέλεις να αρχίσεις με ένα καναρίνι για αρχή;
ειχα παλια καναρινι και δεν μαρεσουν καθολου τα μονα μικροσωμα πουλια που μαρεσουν ειναι τα lovebird και τα parrotlet αλλα κανουν σαματα

Γισ Αθηνα μιλαμε οχι γενικα Ελλαδα
εγω ξερω οτι γινεται να στο φερουν οσο νανε και οτι κανει 350-400
 
δλδ τι εννοειτε; να μαθαινουμε και εμεις σιγα σιγα
Εσυ 14 εισαι φιλε μου και σε λενε Αγγελο; Δεν μιλησα γενικα!

εγω ξερω οτι γινεται να στο φερουν οσο νανε και οτι κανει 350-400
Αφου εχεις τις απαντησεις ειναι σαν να το εχεις βρει και δεν χρειαζεσαι τιποτα αλλο!
 
Αφου εχεις τις απαντησεις ειναι σαν να το εχεις βρει και δεν χρειαζεσαι τιποτα αλλο!
λιπαμε φιλε αλλα δεν μαρεσει η συμπεριφορα σου και δεν σου δινο δικαιομα να εριωνεβεσαι και ναι ειναι σαν να το εχω βρει ποιο ειναι το θεμα σου εεε;
 
Εφοσον λες οτι γινεται να στο φερουν με συγκεκριμενα χρηματα λυθηκε το θεμα αναζητησης αφου οπως ειπες στο φερνουνε! Αν το πηρες διαφορετικα ζητω συγνωμη!
 
Εφοσον λες οτι γινεται να στο φερουν με συγκεκριμενα χρηματα λυθηκε το θεμα αναζητησης αφου οπως ειπες στο φερνουνε! Αν το πηρες διαφορετικα ζητω συγνωμη!
εμενα απλος μου φανηκε ειρωνικο το ιφος του μινηματος και ο γρπτος λογος παρεξιγιται ευκολα
 
(εγω θελω να τα παρω ολα χριστουγεννα γιατι εχει μεγαλες εκπτωσεις και θα αγορασω τα πραματα φθηνοτερα ετσι!)
Όχι δεν είναι σωστό αυτό, τα Χριστούγεννα λόγω εορτών και δώρων ανεβαίνουν οι τιμές. Γι' αυτό και τα μαγαζιά αρχίζουν εκπτώσεις γύρω στα μέσα Ιανουαρίου.
 
Όχι δεν είναι σωστό αυτό, τα Χριστούγεννα λόγω εορτών και δώρων ανεβαίνουν οι τιμές. Γι' αυτό και τα μαγαζιά αρχίζουν εκπτώσεις γύρω στα μέσα Ιανουαρίου.
Στο τελος θα παρω κανα παροτλετακι να τελιονω! :D
 
Επειδή έχετε γάτα καλύτερα να πάρεις πιο μεγάλο παπαγάλο. Γιατί δεν σκέφτεσαι για ringneck; Είναι πανέμορφα δεν σου αρέσουν; Είναι και οικονομικότερα.
 
Επειδή έχετε γάτα καλύτερα να πάρεις πιο μεγάλο παπαγάλο. Γιατί δεν σκέφτεσαι για ringneck; Είναι πανέμορφα δεν σου αρέσουν; Είναι και οικονομικότερα.
εχω δει και ξερω τους ringneck.. κανουν απιστευτο σαματα! 😱
εγω σκεφτομουν παρροτλετ αλλα δεν ξερω λογο γατας
 
Μα εχθές σου είπα πάρε παρροτλετ και είπες κάνουν σαματά.🙄!
Τορα εμαθα γιαυτα νομιζα ηταν υποιδος lovebird 😛

Επειδή έχετε γάτα καλύτερα να πάρεις πιο μεγάλο παπαγάλο. Γιατί δεν σκέφτεσαι για ringneck; Είναι πανέμορφα δεν σου αρέσουν; Είναι και οικονομικότερα.
ενας φιλος μου ειχε ρινγκνεκ και ξεσικονε την γειτονια απο τις 7 το πρωι!
 

Σχετικά θέματα

Back
Top