Γενικά Nα προτιμήσω μωρό παπαγάλο Σενεγάλης;

Μια ερωτιση μπορω να του βαλω microchip?
Αυτό δυστυχώς δεν το ξέρω για να σε βοηθήσω.. Αλλά δες μερικά θέματα:
https://community.petbirds.gr/threads/Χάθηκε-ο-Αρχιμήδης-παπαγάλος-Ζακο.28273/page-2#post-345724
https://community.petbirds.gr/threa...πουλι-ειναι-δικο-μας.16536/page-2#post-168003
Αν θες κι άλλες γνώμες καλύτερα να ανοίξεις νέο θέμα να απαντήσουν όσοι έχουν εμπειρία και γνώσεις πάνω στο θέμα Chip και παπαγάλοι!
 
Αφου πριν μιαμιση ωρα ειπες οτι δεν εισαι ετοιμος χρηματικα ακομα,! Αλλαξε κατι και δινεις τα διπλασια; ( οπου διπλασια = 700 ευρω για μωρο η 500 για μεγαλυτερο! ) προφανως υπερβαλεις 👎
 
Αφου πριν μιαμιση ωρα ειπες οτι δεν εισαι ετοιμος χρηματικα ακομα,! Αλλαξε κατι και δινεις τα διπλασια; ( οπου διπλασια = 700 ευρω για μωρο η 500 για μεγαλυτερο! ) προφανως υπερβαλεις 👎
Μας μπερδεύει το παιδί.🙄
 
Κοίτα η σωστή και έγκαιρη προετοιμασία είναι βέβαια αξιέπαινη αλλά υπάρχει μια λεπτή διαφορά που την κάνει υπερβολή έως ονειροπόλημα.
Πρόσεξε να μείνουμε σε ρεαλιστικά πλαίσια. Αλλιώς πάμε στο chit-chat να τα πούμε περί ανέμων και υδάτων 🙂
 
Κοίτα η σωστή και έγκαιρη προετοιμασία είναι βέβαια αξιέπαινη αλλά υπάρχει μια λεπτή διαφορά που την κάνει υπερβολή έως ονειροπόλημα.
Πρόσεξε να μείνουμε σε ρεαλιστικά πλαίσια. Αλλιώς πάμε στο chit-chat να τα πούμε περί ανέμων και υδάτων 🙂
Και εγώ Μαρία μου συμφωνώ. Δεν λέω καλά κάνει και ρωτάει και ενημερώνετε πρωτου αγοράσει το πτηνό της αρεσκείας του, αλλά για να ρωτάει για ονόματα και microchips ακόμα δεν το αγόρασε το βρίσκω λίγο παρατραβηγμένο.
 
Νομίζω οτι το ανέφερε κάθε υπερβολή για να δείξει πιο παραστατικά πόσο πολυ του αρέσει αυτή η ράτσα.
Καμιά διαφωνία Γιάννη, αλλά όταν συγκεντρώσει τα χρήματα, αγοράσει το κλουβί και είναι έτοιμος, τότε να έρθει στο θέμα και να το συζητήσουμε. Δε μπορεί μερικά άτομα να ψάχνουν να δουν που μπορεί να βρει παπαγάλο σενεγάλης και στη συνέχεια να λέει ότι δεν είναι στα άμεσα σχέδια του. Όταν λοιπόν είναι έτοιμος, τότε ψάχνουμε.
 
Νομίζω οτι το ανέφερε κάθε υπερβολή για να δείξει πιο παραστατικά πόσο πολυ του αρέσει αυτή η ράτσα.
Ναι, εγώ δεν αναφερόμουν σε αυτό αλλά στο γεγονός ότι ενώ ψάχνει στην αγορά δεν σκοπεύει να ψωνίσει.
 
Κοίτα η σωστή και έγκαιρη προετοιμασία είναι βέβαια αξιέπαινη αλλά υπάρχει μια λεπτή διαφορά που την κάνει υπερβολή έως ονειροπόλημα.
Πρόσεξε να μείνουμε σε ρεαλιστικά πλαίσια. Αλλιώς πάμε στο chit-chat να τα πούμε περί ανέμων και υδάτων 🙂
δεν υπερβαλω! επισης το οτι δινο τα διπλασια για πλακα το ειπα

Καμιά διαφωνία Γιάννη, αλλά όταν συγκεντρώσει τα χρήματα, αγοράσει το κλουβί και είναι έτοιμος, τότε να έρθει στο θέμα και να το συζητήσουμε. Δε μπορεί μερικά άτομα να ψάχνουν να δουν που μπορεί να βρει παπαγάλο σενεγάλης και στη συνέχεια να λέει ότι δεν είναι στα άμεσα σχέδια του. Όταν λοιπόν είναι έτοιμος, τότε ψάχνουμε.
Δεν ευθινομε εγω αν καποιος δεν διαβασε ποιο πριν το θεμα! Εχω αναφερει οτι δεν ειναι αμεση η αγορα του πτηνου

Ναι, εγώ δεν αναφερόμουν σε αυτό αλλά στο γεγονός ότι ενώ ψάχνει στην αγορά δεν σκοπεύει να ψωνίσει.
ψαχνω στην αγωρα για να δω πανο κατο τις τιμες και να της εχω στο νου μου και να δω πιοι κανουν εκτροφη

Και εγώ Μαρία μου συμφωνώ. Δεν λέω καλά κάνει και ρωτάει και ενημερώνετε πρωτου αγοράσει το πτηνό της αρεσκείας του, αλλά για να ρωτάει για ονόματα και microchips ακόμα δεν το αγόρασε το βρίσκω λίγο παρατραβηγμένο.
ρωταο για να ξερω γενικα σε τι τιμες κιμενονται επισης το ονομα θελω να το εχω βρει πριν το παρο και επιδη με ενδιεφερε το ρωτισα
 
ψαχνω στην αγωρα για να δω πανο κατο τις τιμες
Ωραία! Μολις βρεις τον παπαγάλο που ψάχνεις, αγορασετον με το καλό και ότι άλλο χρειάζεται και ύστερα συζητάμε και τα υπόλοιπα. 🙂
 
Οι τιμες ειναι περιπου απο 350 για τα μωρα και επισης μπορεις να βρεις απο καποιον που πουλαει τον δικο του σε μεγαλυτερη ηλικια απο 200-250 Οι τιμες δεν ειναι στανταρ γιατι μπορει καποιος να καιγεται και να τον δωσει ποιο φθηνα απλα υπαρχουν καποια ορια καθοτι, οτι ειναι ποιο σπανιο ειναι και η τιμη του ακριβοτερη! Αρα το να βρεις φθηνοτερο ειναι κατι που θα πρεπει να σε προβληματισει! Επισης το να εχει καποιος σημερα δεν σημαινει οτι θα εχει και αυριο γιατι τα πουλια δεν γεννανε παντα τον ιδιο αριθμο νεοσσων. Γιαυτο ειναι ανουσιο να ρωτας αν εχει καποιο μαγαζι γιατι απο οτι ειδες και ορισμενοι που ειχανε τωρα δεν εχουνε η δεν ξαναφερνουνε! Μαζευεις λοιπον τα χρηματα και μετα αρχιζεις το ψαξιμο που μπορει και να διαρκεσει αρκετα! Εγω περιμενα 2 μήνες για τον δικο μου! Ως τοτε μπορει να εχεις αλλαξει γνωμη για κατι ποιο οικονομικο και κρατας το ονομα εφοσον ειναι θηλυκο!
 
προχτες που πηγα στο pet supermarket ειδα ενα ημερο ερωτας ηταν αυτο λεω μονο αν δεν εφευγα δεν το ψαχνα και πολυ πολυ θα ηταν διπλα μου τωρα ☹ η τιμη μεγαλη 390 αλλα χαλαλι απλα ηταν τοσο ομορφο ησυχο και ημερο! Που θα παω να το ξαναδω! 😳:D
 
προχτες που πηγα στο pet supermarket ειδα ενα ημερο ερωτας ηταν αυτο λεω μονο αν δεν εφευγα δεν το ψαχνα και πολυ πολυ θα ηταν διπλα μου τωρα ☹ η τιμη μεγαλη 390 αλλα χαλαλι απλα ηταν τοσο ομορφο ησυχο και ημερο! Που θα παω να το ξαναδω! 😳:D
ευχαριστω!
 
προχτες που πηγα στο pet supermarket ειδα ενα ημερο ερωτας ηταν αυτο λεω μονο αν δεν εφευγα δεν το ψαχνα και πολυ πολυ θα ηταν διπλα μου τωρα ☹ η τιμη μεγαλη 390 αλλα χαλαλι απλα ηταν τοσο ομορφο ησυχο και ημερο! Που θα παω να το ξαναδω! 😳:D
εχει αγορασει κανεις απο εκει παπαγαλο;
εχω ακουσει πολλοι καλα λογια για αυτο το καταστιμα παντος 👍
 
εχει αγορασει κανεις απο εκει παπαγαλο;
εχω ακουσει πολλοι καλα λογια για αυτο το καταστιμα παντος 👍
Παπαγαλο οχι καναρινακια ναι
Ειναι πολυ καθαρα και προσεγμενα οτι φερνει ειναι σωστο...
Δεν φερνει πιασμενα! Που εμενα προσωπικα μου δινει ενα κινητρο παραπανω να παω και να ψωνισω απο εκει...
Επισης οταν μπω εκει μεσα περναω ολους τους διαδρομους ειτε με τα ζωακια ειτε με τα παιχνιδια τους πολλες φορες και μπορω να πηγενω μαζι με την σκυλιτσα μου που διαλεγει τα παιχνιδια της...
 
Παπαγαλο οχι καναρινακια ναι
Ειναι πολυ καθαρα και προσεγμενα οτι φερνει ειναι σωστο...
Δεν φερνει πιασμενα! Που εμενα προσωπικα μου δινει ενα κινητρο παραπανω να παω και να ψωνισω απο εκει...
Επισης οταν μπω εκει μεσα περναω ολους τους διαδρομους ειτε με τα ζωακια ειτε με τα παιχνιδια τους πολλες φορες και μπορω να πηγενω μαζι με την σκυλιτσα μου που διαλεγει τα παιχνιδια της...
ευχαριστω πολυ!
 
ευχαριστω πολυ!
Επισης κατα την γνωμη μου μην το ψυριζεις πολυ δες το κοιτα να σου αρεσει να ειναι σωστο και απλα παρτο... αφου βεβαια εισαι προετιμασμενος για την σωστη ζωη του...
Ετσι το κανα και εγω και περασα θεσσαλονικη... και δεν το πηρα ποτε μου λογικα σε ενα χρονο ομως δεν θα μου ξεφυγει... 🙂
 
Επισης κατα την γνωμη μου μην το ψυριζεις πολυ δες το κοιτα να σου αρεσει να ειναι σωστο και απλα παρτο... αφου βεβαια εισαι προετιμασμενος για την σωστη ζωη του...
Ετσι το κανα και εγω και περασα θεσσαλονικη... και δεν το πηρα ποτε μου λογικα σε ενα χρονο ομως δεν θα μου ξεφυγει... 🙂
ευχαριστω για την βοηθεια!
 
Δες και αυτον στα χρηματα που ψαχνεις ειναι 350 με κλουβι 1.5 ετους
Webpage is not longer available
183830_519226_x.webp

Webpage is not longer available
Σενεγαλης με 150 1 ετους αν δεν εχει γινει λαθος στην τιμη
123914_001359_x.jpg

Webpage is not longer available
1.5 μηνα 300 ευρω
145209_214455_x.jpg
 

Σχετικά θέματα

Back
Top