Γενικά Pet shop στη Θεσσαλονίκη για budgies και parrotlets

chrysovalantis

PB New Member
Εγγραφή
10 Απρ 2009
Μηνύματα
72
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Γεια σε όλα τα μέλη του φόρουμ! Το παρακάτω θέμα αφορά τα μέλη που είναι ή ξέρουν καλά την πόλη της Θεσσαλονίκης. Και αυτό γιατί ζητώ τη βοήθειά τους για να βρω ένα κατάλληλο πετ σοπ για να αγοράσω τους νέους μου φίλους (κατά 95% Budgies και 5% parrotlets). Αυτό που θέλω είναι αυτό που ζητούν οι περισσότεροι: Ένα καλό πετ σοπ, καθαρό, το οποίο να διαθέτει υγιή πουλάκια, καλές τροφές και τα διάφορα αξεσουάρ καθώς και κάποιον γνώστη των πραγμάτων. Φυσικά ο γνώστης μπορεί να αντικατασταθεί γιατί τα μέλη αυτού του φόρουμ υπερκαλύπτουν αυτή τη θέση. Κατά προτίμηση θα ήθελα το πετ σοπ να βρίσκεται στην ανατολική πλευρά της πόλης για να είναι εύκολα προσβάσιμο από εμένα.

Και κάτι άλλο. Είδατε σε κάποιο από τα πετ σοπ της Θεσσαλονίκης να πουλάνε parrotlet; Αν ναι σε ποιο

ΠΡΟΣΟΧΗ: Τα μηνύματά σας θα πρέπει να έχουν συμβουλευτικό χαρακτήρα και όχι διαφημιστικό.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντησή σας και συγγνώμη αν σας κούρασα! Είμαι βλέπετε πολύ αγχωμένος γιατί πλησιάζουν ολοένα και οι Πανελλήνιες…;
 
Δε ξέρω φίλε αλλα συνήθως όταν ψάχνω κάτι είτε πετ σοπ είτε κάποιον εκτροφέα... Υπάρχει μια μυστικοπάθεια και δεν βρίσκω σχεδόν τίποτα... Νίωθω οτι στη πόλη μας δεν υπάρχει τίποτα...Αλλα δεν είναι έτσι.. Στο θέμα μας τώρα.. Ολοκληρωμένο πετ σόπ στη θεσσαλονική δε νομιζω να υπάρχει..υπάρχουν κάποια πολυ καλα αλλα σε συγκεκριμένους τομείς..Ας πούμε κάποια είνια νούμερο 1 στα ενυδρεία...άλλα είνια πρώτα στα πουλιά... Το μεγάλο στο αεροδρόμιο που είναi σαν super market βρίσκεις σχεδόν τα πάντα... Εσυ θα καταλήξεις στο ποιο εινια το καλύτερο... Οσο για PArrotlet δε εχω δει πουθενά...
 
Το εν λόγω μαγαζί το έχω υπόψη μου αλλά δεν άκουσα και τα καλύτερα εδώ στο φόρουμ... Κάποιο άλλο; Κάποιος που να ξέρει κάτι;
 
Υπάρχει ένα petshop πολύ καθαρό και περιποιημένο (σε σχέση με τα άλλα πάντα), στην Αλεξάνδρου Σβώλου-πρώην Πρίγκιπος Νικολάου- πριν φτάσεις στην πίσω πλευρά του Ναού της Αγίας Σοφίας στην αριστερή πλευρά, αλλά δεν έχω δει να έχει parrotlet. Ίσως να μπορέσεις να παραγγείλεις, αν θέλεις να το πάρεις οπωσδήποτε από petshop. Τα υπόλοιπα πουλιά (παπαγάλοι, καναρίνια κλπ.) φαίνονται φροντισμένα.
 
στην Αλεξάνδρου Σβώλου-πρώην Πρίγκιπος Νικολάου- πριν φτάσεις στην πίσω πλευρά του Ναού της Αγίας Σοφίας στην αριστερή πλευρά

Μήπως έχεις ακριβή στοιχεία;

Ίσως να μπορέσεις να παραγγείλεις, αν θέλεις να το πάρεις οπωσδήποτε από petshop.

Τι εννοείς; Υπαρχει και άλλος τρόπος;

Τα υπόλοιπα πουλιά (παπαγάλοι, καναρίνια κλπ.) φαίνονται φροντισμένα.

Με χαροποιεί ιδιαίτερα αυτό!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Κάποιο άλλο;😛

Ψάχνω και στοιχεία εκτροφέων στη Θεσσαλονίκη κυρίως για parrotlet. Μου άρεσε η ιδέα του parrotlet...
 
ξερω καποιους εκτροφεες αλλα δεν βρισκονται στη Θεσσαλονικη.. Οι πιο κοντινοι ειναι 2 στα Γιαννενα, μετα.. Αθηνα! , μετα.. Ροδο (υπερβολικα μακρια)
 
ειναι ο χρηστης rancho papagayo .. αλλα στοιχεια δεν μπορω να σας δωσω γι'αυτον. Ευχαριστω ..
 
Προσωπική μου άποψη είναι ότι πρέπει να αφήσεις τα πουλιά μέχρι τι εξετάσεις και να διαβάσεις, μετά έχεις όλο το χρόνο δικό σου.
Δίπλα στο Capsis επί της Μοναστηρίου είναι ένα pet-shop στο οποίο πωλείται ένα ζευγάρι μικρά πράσινα parrotlets.
 
Back
Top