Γενικά Priscilla 1997-2009

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Αν πρόκειται για ηπατική ανεπάρκεια σημαίνει οτι το πουλάκι πονούσε για αρκετό καιρό. Δυστυχώς είναι στη φύση αυτών των ζώων να κρύβουν την ασθένειά τους και να φαίνονται πραγματικά άρρωστα μόνο όταν είναι πολύ άσχημα. Απο τί μπορεί να προκληθεί η ηπατική ανεπάρκεια;
 
Αν πρόκειται για ηπατική ανεπάρκεια σημαίνει οτι το πουλάκι πονούσε για αρκετό καιρό. Δυστυχώς είναι στη φύση αυτών των ζώων να κρύβουν την ασθένειά τους και να φαίνονται πραγματικά άρρωστα μόνο όταν είναι πολύ άσχημα. Απο τί μπορεί να προκληθεί η ηπατική ανεπάρκεια;

Τα προβλήματα που μπορεί να σχετίζονται με κακή διατροφή, οι τοξίνες, ή μολυσματική ασθένεια. Ελπίζω ότι ο παθολόγος μπορεί να προσδιορίσει την αιτία. Δεν ξέρω πολλά για το προηγούμενο σπίτι της Priscilla. Δεδομένου ότι έχει ζήσει μαζί μου, έχει φαγωθεί lorikeets ειδικά για τα τρόφιμα, τα φρούτα και τα λαχανικά. Επίσης, θα έτρωγε μερικές συσφαιρώματα και μερικές αντιμετωπίζει. Αλλά πιστεύω ότι ήταν μια καλή διατροφή.
 
Τελικά όταν παίρνει κάποιος ένα ενήλικο ζώο σίγουρα δεν μπορεί να ξέρει τίποτα για το παρελθόν του! Ευχαριστώ Jamie!
 
Τελικά όταν παίρνει κάποιος ένα ενήλικο ζώο σίγουρα δεν μπορεί να ξέρει τίποτα για το παρελθόν του! Ευχαριστώ Jamie!

Αυτό είναι πολύ σωστό. Είναι ατυχές ότι δεν μπορείτε να γνωρίζετε την ιστορία της ζωής τους, αλλά αυτά τα ζώα αξίζουν μια ευκαιρία στην ευτυχία. Απλά πρέπει να επικεντρωθούμε στο παρόν και να αντιμετωπίσουμε κάθε κατάσταση που προκύπτει. Έτσι λοιπόν, είναι μια καλή ιδέα να πάρετε ένα ενήλικο πτηνό αν είστε σε θέση να φροντίζει γι 'αυτόν.
 
Αυτό είναι πολύ σωστό. Είναι ατυχές ότι δεν μπορείτε να γνωρίζετε την ιστορία της ζωής τους, αλλά αυτά τα ζώα αξίζουν μια ευκαιρία στην ευτυχία. Απλά πρέπει να επικεντρωθούμε στο παρόν και να αντιμετωπίσουμε κάθε κατάσταση που προκύπτει. Έτσι λοιπόν, είναι μια καλή ιδέα να πάρετε ένα ενήλικο πτηνό αν είστε σε θέση να φροντίζει γι 'αυτόν.

Αυτό ισχύει για όλα τα κατοικίδια ζώα. Τα ενήλικα διαισθάνονται τα προβλήματα και δείχνουν ευγνωμοσύνη σε αυτούς που τα σώζουν. Επίσης τα ενήλικα ζώα έχουν ήδη διαμορφώσει έναν χαρακτήρα, άρα ξέρουμε και εμείς τί "παίρνουμε".
 
Ο κτηνίατρος μου τηλεφώνησε στο τηλέφωνο λίγα λεπτά πριν. Έχει ολοκληρωθεί η κλινική εξέταση του σώματος του Πρισίλα. Είπε ότι το ήπαρ ήταν σε πολύ κακή κατάσταση. Ήταν διευρυμένη. Ήταν στίγματα στο χρώμα και είχε επίσης πράσινο σημάνσεις. Έτσι είναι πολύ πιθανόν ότι πάσχει από ηπατική νόσο. Δεν υπήρχαν ενδείξεις από μεταλλικά θραύσματα στην πεπτικό σύστημα.

Επίσης, δεν είχε βρει μια ωοθήκη. Έτσι, η Priscilla ήταν πράγματι ένα αγόρι. Ποτέ δεν είχε μια δοκιμή DNA εκτελούνται. Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης μου είπε ότι ήταν ένα κορίτσι Priscilla. Ωστόσο, αυτό δεν ήταν σημαντικό για μένα.

Ο κτηνίατρος θα στείλει δείγματα του ήπατος σε ένα εργαστήριο. Αυτό το εργαστήριο δείγματα χειρίζεται σαν αυτή για τους ζωολογικούς κήπους. Έτσι, ο γιατρός είναι πολύ προσεκτικοί για να καθοριστεί η αιτία του θανάτου. Θα πάρει 2 εβδομάδες για να πάρετε μια τελική διάγνωση.

Ο κτηνίατρος έλαβε επίσης ορισμένα δείγματα των υγρών από το έντερο. Θα δοκιμάσετε το ρευστό, ώστε να διαπιστωθεί εάν τα βακτήρια είναι επικίνδυνα. Θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα σύντομα.

Ωστόσο, πιστεύει ότι η πραγματική αιτία του θανάτου του Πρισίλα είναι από ηπατική ανεπάρκεια.

Τι έκπληξη και αυτή να μαθαίνεις ότι είχες ένα αρσενικό παπαγάλο αντί για θηλυκό μετά το θάνατό του.Βέβαια τι σημασία έχει θα μου πεις τώρα, τουλάχιστον του έδωσες την ευκαιρία να βρει ένα σπίτι που το αγαπούσαν.
 
Ευχαριστώ και πάλι, όλους. Θα αγοράσω ένα μικρό πέτρινο για Πρισίλα σύντομα. Θέλω να αγοράσω μια πέτρα για τα πτηνά μου όταν θα πρέπει να θάψει ένα. Αυτό είναι ένα παράδειγμα:

Pet Memorials: Small Engraved River Rock<br>4" - 6"<br>1 Line of text and 1 Graphic
 
Τι ομορφο και γλυκο Jamieo...
Αν ειχα και εγω χωρο θα εφτιαχνα κατι τετοιο παρομοιο.
Σιγουρα ομως καποια στιγμη θα βρω το καταλληλο μερος στο κηπακι που εχουμε.
 
Ευχαριστώ και πάλι όλους. Έχει 1 εβδομάδα από τον θάνατο της Πρισίλα. Το Banshee είναι υγιές. Πήγα στο γραφείο του, ο κτηνίατρος σήμερα. Έπρεπε να πληρώσει για τη νεκροψία και παθολογία. Ωστόσο, ο κτηνίατρος δεν έχει λάβει τα αποτελέσματα. Αναμένω να λαμβάνει τις πληροφορίες την επόμενη εβδομάδα.

Δεν νομίζω Πρισίλα πέθαναν από μια μεταδοτική ασθένεια. Νομίζω ότι το ηπατικά προβλήματα προκλήθηκαν από κάτι άλλο.

Για αναφορά, η νεκροψία κοστίσει περίπου $ 100 (περίπου € 75). Η παθολογία κοστίσει περίπου $ 200 (€ 150).
 
Πωπω, ακριβά είναι! Αλλά τουλάχιστον θα πάρεις οριστικές απαντήσεις για το μικρό και για το αν κινδυνεύουν τελικά τα άλλα.
 
Back
Top