Γενικά Priscilla 1997-2009

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πωπω, ακριβά είναι! Αλλά τουλάχιστον θα πάρεις οριστικές απαντήσεις για το μικρό και για το αν κινδυνεύουν τελικά τα άλλα.

Ναι, η τιμή είναι πολύ ακριβή. ☹ Ωστόσο, χρειάζεται να γνωρίζουν την απάντηση. Θα με βοηθήσει να διατηρήσει την υπόλοιπη μου υγιή πτηνά. Επίσης, μπορεί να βοηθήσει τον κτηνίατρο για να εξετάσει άλλα συμπτώματα της ασθένειας, όταν εξετάζει ένα πουλί.
 
Επίσης, ως μέτρο προφύλαξης, έχω αρχίσει να την προσθήκη γάλακτος γαϊδουράγκαθο το νέκταρ των lorikeets μου.
 
Ποσο υπευθυνα αντιμετωπιζεις τα ζωα και τα πουλια που εχεις! Σε θεωρω παραδειγμα προς μιμηση Jamie! Μπραβο!
 
Δεν έχω ακούσει από τον κτηνίατρο. Γι 'αυτό πρέπει να περιμένει άλλη μία εβδομάδα για τα αποτελέσματα από την παθολόγος. Ίσως η είδηση θα φτάσει σύντομα.
 
Ο κτηνίατρος μου τηλεφώνησε στο τηλέφωνο σήμερα το απόγευμα. Έλαβε τα αποτελέσματα από την παθολόγος. Η πιο πιθανή αιτία του θανάτου του Priscilla ήταν αποτυχία του ήπατος. Αυτό προκλήθηκε από υπερβολική βιταμίνη Α. Επίσης, είχε μια βακτηριακή μόλυνση, αλλά δεν νομίζετε ότι αυτό ήταν η αιτία του θανάτου του. Για προληπτικούς λόγους, μου έδωσε κάποιο φάρμακο για να δώσει στην Banshee. Σε περίπτωση που υπάρχει μια μεταδοτική ασθένεια, θα πρέπει να προστατεύεται.

Δεν είμαι βέβαιος πώς Priscilla θα μπορούσε να έχει πολύ βιταμίνη Α. Ωστόσο, είναι πιθανό ότι τα τρόφιμα θα ήταν η τροφή που περιέχει υπερβολικά μεγάλο μέρος της βιταμίνης. Το φαγητό γίνεται για lorikeets, αλλά τα είδη που μπορούν να αντιδράσουν με διαφορετικό τρόπο από τα τρόφιμα και άλλα είδη.

Ο κτηνίατρος θα κάνει κάποιες περαιτέρω έρευνα. Επίσης, θα διαβάσετε μερικές ακόμη να δοκιμάσετε και να καθορίσει μια απάντηση.

thanks everyone
 
Αφού η τροφή ήταν ειδική για lorikeet, πώς είναι δυνατόν να είχε υπερβολική βιταμίνη Α; Μήπως η Priscilla είχε καί κάτι άλλο, και δεν μπορούσε να μεταβολίσει τη βιταμίνη Α;
 
Αφού η τροφή ήταν ειδική για lorikeet, πώς είναι δυνατόν να είχε υπερβολική βιταμίνη Α; Μήπως η Priscilla είχε καί κάτι άλλο, και δεν μπορούσε να μεταβολίσει τη βιταμίνη Α;

Δεν ξέρω ότι τα τρόφιμα είναι η πραγματική αιτία. Ωστόσο, είναι σχεδιασμένα για μια γενική lorikeet. Μπορεί να υπάρχουν ορισμένες διαφορές ως προς το είδος lorikeet. Mitchell Lorikeets της δεν είναι κοινές στην Αμερική. Έτσι, οι εταιρείες αυτές δεν έχουν μελετηθεί οι δίαιτες όλων των ειδών των lorikeets.
 
Στη σελίδα 4 του παρόντος εγγράφου υπάρχει κάποια πληροφορία σχετικά με την τοξικότητα της βιταμίνης Α στο lorikeets.

Culpret.gr

Οι επιστήμονες ανακάλυψαν ότι τα άγρια lorikeets έχουν χαμηλότερη συγκέντρωση της βιταμίνης Α στο ήπαρ από δεσμευμένη lorikeets. Ο συντάκτης του εγγράφου, αναφέρεται ότι αυτό το νήμα συνιστά ενδεχόμενο να δέσμια lorikeets.

Έχω ένα άλλο είδος των τροφίμων για lorikeets. Αυτό δεν περιέχει πρόσθετη βιταμίνη Α. Σήμερα lorikeets μου δεν ήθελα να το φας. Ωστόσο, θα ήθελα να ξεκινήσω την ανάμειξη με την τακτική των τροφίμων. Θέλω να τους πείσουμε να το φας. Ελπίζω ότι αυτή η διαδικασία προχωρεί γρήγορα.
 
Back
Top