Ασθένειες S76 στο νερό κατά των ακάρεων της τραχείας

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stfns
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Stfns

PB Member
Εγγραφή
22 Αυγ 2014
Μηνύματα
2.052
Πόλη
Καλλιθέα
Πρόκειται για σκεύασμα που χορηγείται στο νερό για την καταπολέμηση ακάρεων τραχείας και όχι μόνο.


No need to catch your birds to treat for theAirsac
mite. S76 The Original

Air-sac mites live in the respiratory tract of birds. Two species that are most susceptible to these mites are Lady Gouldian Finches and Canaries. Studies have found that the adult female mite produces eggs that hatch within the female and are then born alive as nymphs. Experiments indicate that the life cycle (egg to adult) can take place in 6 days. This nymph stage does not always mature immediately. Often it remains in dormancy within the respiratory tract for extended periods of time. Stressful periods (breeding, molting and high temperatures) triggers maturity of the air-sac mite.

Περισσότερα: Lady Gouldian Finch .com - S76
 
Τι ακριβώς είναι αυτή η δημοσίευση Στέφανε;
 
Τι ακριβώς είναι αυτή η δημοσίευση Στέφανε;
Καλημέρα Σταύρο! Η δημοσίευση αυτή αφορά σε δύο προϊόντα καταπολέμησης των ακάρεων τραχείας και όχι μόνο στα πτηνά. Αποφάσισα να το μοιραστώ μαζί σας, γιατί με εντυπωσίασαν τα όσα διάβασα σχετικά με τον τρόπο χρήσης τους, αλλά και το χαμηλό βαθμό επικινδυνότητάς τους, σε σχέση με άλλα προϊόντα που προορίζονται για το σκοπό αυτό. Άν η συγκεκριμένη δημοσίευση αντιβαίνει στους κανόνες του φόρουμ, ζητώ συγνώμη που παρασύρθηκα από τον ενθουσιασμό της στιγμής και διαβεβαιώνω πως πραγματική μου πρόθεση δεν ήταν η διαφήμιση.
 
Άν η συγκεκριμένη δημοσίευση αντιβαίνει στους κανόνες του φόρουμ,
Όχι καθόλου.
διαβεβαιώνω πως πραγματική μου πρόθεση δεν ήταν η διαφήμιση.
Το φαντάστηκα. Απλά ζήτησα μια εισαγωγή για να γνωρίζουν περί τίνος πρόκειται, όσοι δεν γνωρίζουν Αγγλικά. :)

Επειδή όμως είναι ολόκληρη μεταφορά από άρθρο που βρίσκεται σε άλλη ιστοσελίδα, αφήνω ένα κομμάτι μόνο και τον σύνδεσμο για να το διαβάσει όποιος επιθυμεί στην πηγή του.

Υ. Γ. αν θέλεις κάνε επεξεργασία και στο άλλο θέμα και πρόσθεσε μια σύντομη εισαγωγή στα ελληνικά.
 
Υ. Γ. αν θέλεις κάνε επεξεργασία και στο άλλο θέμα και πρόσθεσε μια σύντομη εισαγωγή στα ελληνικά.

Έχει γίνει η επεξεργασία και έχει προστεθεί και η σχετική εισαγωγή.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Καλησπέρα Stfns έχω διαβάσει και εγώ αρκετές καλές κριτικές. έχεις παραγγείλει ποτέ από το σαιτ που ανέφερες;
 
Το βρήκα σε ιστοσελίδα ελληνική και έχω μια απορία, για πρόληψη το Θέλω μου είπαν λοιπόν ότι πρέπει για ένα μήνα να ακολουθήσω πρόγραμμα και μετά απλά πρόληψη και αναρωτιέμαι λοιπόν εγώ αφού το πουλί είναι εντάξει γιατί να ακολουθήσω πρόγραμμα ενός μήνα; να το πλακώσω στα φάρμακα δεν θέλω θέλω που και που προληπτικά οποίος ξέρει ας μου πει τι μπορώ να κάνω τα πετ βιάζονται να πουλήσουν εγώ όμως πριν το πάρω πρέπει να ξέρω γιατί πρέπει να γίνει υποχρεωτικά πρόγραμμα ενός μήνα ενώ μπορώ προληπτικά να δίνω τρεις σταγόνες επειδή θέλουν τα πετ να πουλάνε;
 
@Nikoskon854 ,η γνώμη μου είναι να μην το αγοράσεις. Από ότι γνωρίζω έχεις ένα και μοναδικό καναρίνι χωρίς κάποιο πρόβλημα υγείας. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να μπεις σε αυτή την διαδικασία Στα περισσότερα pet shop το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να πουλήσουν κάποιο προϊόν με απώτερο σκοπό το κέρδος.
 
@Vada Καλημέρα εγώ τους είπα ότι θέλω να το δίνω δύο φορές το πολυ τον μήνα ως πρόληψη η απάντηση που έλαβα ήταν :Σας εξήγησα ότι πρέπει να γίνει για ένα μήνα συγκεκριμένο πρόγραμμα που σας το αποστέλλουμε με το προϊόν και μετά το πρόγραμμα συνεχίζουμε κάθε μήνα την πρόληψη! Ναι είναι για όλα τα είδη ακάρεων, σκουλήκια, ψώρα κ.τ.λ.
Η απάντηση που τους έδωσα είναι ότι δεν έχω καμία διάθεση να πλακώσω στα φάρμακα ένα πουλί που είναι υγιές δίνουν λάθος συμβουλές μόνο και μόνο για να πουλήσουν άλλο δύο φορές προληπτικά άλλο πρόγραμμα πάνω σε ένα υγιές πτηνό τους το τόνισα αλλά το κέρδος κέρδος.
 
@Nikoskon854 αν φροντίζεις το καναρίνι σου σωστά (κατάλληλη διατροφή, συνθήκες υγιεινής και περιβάλλοντος) νομίζω ότι δεν χρειάζεσαι το συγκεκριμένο φάρμακο. Προσωπικά το μοναδικό φάρμακο που χρησιμοποιώ προληπτικά , είναι ένα οικολογικό σπρέι για εξωπαρασιτα. Τίποτα άλλο.
 
@Vada Πόλη σωστά αν η καθαριότητα και φροντίδα είναι όπως πρέπει να είναι δεν χρειάζεται κάποιος φάρμακο μόνο αν δούμε κάποιο σύμπτωμα
Παντως απέρριψα την οποία παραγγελία δεν δέχομαι να κάνω έναν μήνα αγωγή δίχως να έχει κάποιο θέμα επειδή απλά το φάρμακο λειτουργεί υποχρεωτικά με ένα μήνα φουλ αγωγή και μετά συντήρηση αυτά απο τα λεγόμενα του πετ σοπ πάντα κρατάω επιφυλάξεις το κλειδί είναι στην φροντίδα πουθενά αλλού καλή Μεγάλη Εβδομάδα εύχομαι σε όλους και ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές με έχετε βοηθήσει πολύ να μπω στα βαθειά και με σωστές βάσεις
 
  • Like
Αντιδράσεις: Vada
Back
Top