Γενικά Tι σημαίνει η κίνηση του παπαγάλου μου μπρος-πίσω με το κεφάλι;

Αν γράφει μόνο αυτο... Ειναι αγνώστου ταυτότητας που λένε.
Άσε που μπορεί να υπάρχει και μια μικρή απόκλιση που μπορεί να σε βγάλει και εκτός χρονιάς. Ο Σαχαμπ φοράει δαχτυλίδι του 2019 και όμως όταν μπήκε το 2019 ήταν ήδη 5 μηνών. Είχαν τελειώσει τα δαχτυλίδια του '18 και ο εκτροφέας αυτοσχεδίασε. Για αυτό το σημαντικό είναι να παίρνουμε τα πουλάκια μας από εκτροφέα που εμπιστευόμαστε.
 
Γράφει αυτό 2018 GR

Πιστεύω πως γράφει και κάτι άλλο απο την άλλη πλευρά. Όποιος μπει στον κόπο να παραγγείλει χαραγμένα δαχτυλίδια βάζει και τα στοιχεία του. Βγάλτο μας μια φωτο.
 
Δεν μπορώ φωτογραφία γιατί όλην την ώρα κουνιέται και το μόνο που γράφει είναι 2018 GR GS
 
καλημερα. Θα γραψω σε σχεση με την ηληκια των σενεγαλης κατι που παρατηρησα στον δικο μου και βεβαια δεν ξερω εαν ειναι ο κανονας διοτι δεν εχω τετοιες γνωσεις. τον δικο μου τον πειρα απο τον κυριο κυριακου οταν εγινε εξι μηνων, και η ιριδα του ματιου ηταν μαυρη οπως στα μωρα. Για αλλους εξι μηνες ηταν το ιδιο. στον χρονο αρχισε να περνει μια γκρι αποχρωση και κιτρινησε περιπου στους 18 μηνες οπως ειναι το τελικο χρωμα της ιριδος των σενεγαλης. το γραφω διοτι σε μια φωτο που εβαλες η ιριδα εχει παρει την τελικη αποχρωση
 
Ναι ο δικός μου αυτήν τη στιγμή ειναι 1 χρόνου περίπου
[automerge]1559025463[/automerge]
Εγώ τώρα τι να κάνω να τον χαϊδεύω και όταν κάνει αυτήν την κίνηση να τραβάω το δάχτυλο μου
 
γιωργο ναι αλλα η γνωμη μου ειναι μονο στο κεφαλι. αυτο που σου εγραψε ο ανεστης ηταν πολη σωστο για τις ερωτογενης ζωνες των παπαγαλων και καλλο ειναι να το αποφευγουμε. Προσωπικα και τους δυο τους χαιδευω μονο στο κεφαλι για να μην εχουμε μπερδεματα
 
γιωργο ναι αλλα η γνωμη μου ειναι μονο στο κεφαλι. αυτο που σου εγραψε ο ανεστης ηταν πολη σωστο για τις ερωτογενης ζωνες των παπαγαλων και καλλο ειναι να το αποφευγουμε. Προσωπικα και τους δυο τους χαιδευω μονο στο κεφαλι για να μην εχουμε μπερδεματα
Όχι και εγώ μονο στο κεφαλι τον χαϊδεύω και για ακρίβεια δεν τον χαϊδεψα ποτέ στην κοιλιά απλά έβαλα το δάχτυλο μου για να ανέβει και μετά που είδα ότι δεν ανεβαίνει το πήρα πίσω
 
Τέλεια! Υπάρχουν δύο λογοι.. Πρώτον αναπτύξατε μια πολύ πολύ στενή σχέση με την επιμονή σου να το χαϊδεύεις ντε κ καλά στη κοιλιά με όλη τη παλάμη σου! Του ξύπνησες🤗 ή δεύτερον πιάνει το δάχτυλο κ το κουνάει σα να σου λέει "μάζεψε το χέρι σου επιτέλους κ ασχολεισου και με τίποτα άλλο γιατί θα το τεμάχισω😁
Φιλικά πολύ(ακόμη) ακολούθησε τις συμβουλές των παιδιών αφού για αυτό ανοίγεις θέματα κ μη κάνεις του κεφαλιού σου
 
μπορει να ειναι αυτο που ειπες ο Ανεστης ισως ειναι κ κινηση ταισματος, οταν τα ταιζουν οι γονεις τους η εμεις!

Σαφώς και μπορεί. Θα περίμενα να ακούσω ήχο παράλληλα όμως αν ζητούσε να ταϊστεί αν και αφού ενηλικιωθούν μπορεί και να μην παρακαλάνε. Έδωσα μια φορά σύριγγα στα αμαζονάκια ενώ ήταν 2-2,5 χρονών κι ενώ την αναγνώρισαν και έτρεξαν αμέσως δεν έκαναν τον ήχο που παρακαλάνε. :D
 
Σαφώς και μπορεί. Θα περίμενα να ακούσω ήχο παράλληλα όμως αν ζητούσε να ταϊστεί αν και αφού ενηλικιωθούν μπορεί και να μην παρακαλάνε. Έδωσα μια φορά σύριγγα στα αμαζονάκια ενώ ήταν 2-2,5 χρονών κι ενώ την αναγνώρισαν και έτρεξαν αμέσως δεν έκαναν τον ήχο που παρακαλάνε. :D
ναι φυσικα μπορει να κανουν τη κινηση αλλα οχι τον ηχο!
 
Δε ξέρω αν σου είπε. Αυτό.
Γιατί να του δώσεις κρέμα;
Μην καταλαβαίνεις αυτά που θέλεις.
Ok μην ανησυχείς δεν θα του δώσω κρέμα. Εγώ το ρώτησα αυτό γιατί έγραψα Ποιο πάνω ότι τα έδωσε κρέμα ενώ ήταν 2 χρονών.
 
Καλησπέρα παιδια ο κοκης ανέβηκε πάνω στο δάχτυλο μου άνοιξε τα φτερά προς τα κάτω και άρχισε να σκούζι τι να κάνω, σε τι οφείλετε αυτή η συμπεριφορά
 
Back
Top