Αναπαραγωγή Αγορά κανάρας για ζευγάρωμα με αρσενικό επισκέπτη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nina 2
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Γυναίκες... Τι να περιμένεις; Κατανόηση;
αχ με πατησες στο αδυνατο σημειο τωρα. Θα ανοιξω το στομα μου κ θα πω πολλα για τους αντρες. Μια χαρα ειμαστε εμεις οι γυναικες κ δεν μπορειτε να κανετε τιποτα χωρις εμας. Οριστε μας. Με το ροπαλο θα σας ριχνω μεχρι να βαλετε μυαλο🤬😡

αχ με πατησες στο αδυνατο σημειο τωρα. Θα ανοιξω το στομα μου κ θα πω πολλα για τους αντρες. Μια χαρα ειμαστε εμεις οι γυναικες κ δεν μπορειτε να κανετε τιποτα χωρις εμας. Οριστε μας. Με το ροπαλο θα σας ριχνω μεχρι να βαλετε μυαλο🤬😡
αχαριστοι κ ξενερωτοι εισαστε! Μετρημένοι στα δαχτυλα είναι πολύ λιγοι που είναι καλοι!

😛 Μυρτωωω ετοιμασε την καραμπινα γρηγορα...
 
Σώπα βρε Χριστίνα μου έχουμε και γιους :)
εγω παντως του λεω να είναι καλος με τις γυναικες κ τρυφερος. Τωρα αμα η άλλη μου τον στεναχωρεσει... Θα την κανω σφουγγαριστρα για το σπιτι...😀😛
 
Είναι φυσιολογικο που η Μυρτουλα σηκωνετε πολλες φορες από την φωλια της για να φαει ή να παιξει; Ανησυχω κ τωρα που βραδιαζει αν θα μεινει μεσα στην φωλια, γιατι τωρα είναι εξω κ τρωει☹
 
το λεω γιατι είναι η πρωτη της φορα... Θα σκασω περισσοτερο εγω από αυτην... Ουφ!
Εκμεταλεύσου αυτό τον χρόνο προς δικό σου όφελος...
Εκμεταλεύσου τον χρόνο σου...
Μπες στα πολύ καλά άρθρα του forum και διάβασε...
Θα κερδίσεις πολύ περισσότερα από όσα μπορείς να φανταστείς...
"Χρόνου φείδου ή μη γνώναι"
 
πηγα να κλεισω το παντζουρι κ ηταν στην φωλια μεσα. Εσεις αφήνετε φως το βραδυ; Χρειαζετε; Τι να κάνω;
 
Ένα φωτάκι νυχτός ή ανοιχτό παντζούρι να βλέπει από τα φώτα του περιβάλλοντος. Όχι φωταψίες :)
Δεν κάθονται μόνιμα συνήθως από τα πρώτα αυγά, μην ανησυχείς.
 
Ένα φωτάκι νυχτός ή ανοιχτό παντζούρι να βλέπει από τα φώτα του περιβάλλοντος. Όχι φωταψίες :)
Δεν κάθονται μόνιμα συνήθως από τα πρώτα αυγά, μην ανησυχείς.
αφησα το πορτατιφ ανοιχτο... Καλυτερα ετσι
 
αφησα το πορτατιφ ανοιχτο... Καλυτερα ετσι
Χρειάζονται ελάχιστο φως... αν είναι λίγο περισσότερο το συνηθίζουν και συνεχίζουν τις δραστηριότητές τους.
 
Εγώ πάντως όσα χρόνια έχω καναρινάκια ποτέ δεν άφηνα φως το βράδυ και ποτέ δεν είχα θέμα με τάισμα, αυγά, φωλιές και νεοσσούς! 😛
 
  • Like
Αντιδράσεις: nina 2
Έξω Αλίκη... σπάνια επικρατεί απόλυτο σκοτάδι.. είτε από τη διάχυση φωτός από φωτιστικά, στύλους κλπ, είτε στη χειρότερη από τα φυσικά σώματα νυχτερινού φωτός, άστρα φεγγάρι κλπ, πάντα κάτι "σπάζει" το απόλυτο σκοτάδι...
Στους εσωτερικούς χώρους αυτό είναι αδύνατο.
 
Έξω Αλίκη... σπάνια επικρατεί απόλυτο σκοτάδι.. είτε από τη διάχυση φωτός από φωτιστικά, στύλους κλπ, είτε στη χειρότερη από τα φυσικά σώματα νυχτερινού φωτός, άστρα φεγγάρι κλπ, πάντα κάτι "σπάζει" το απόλυτο σκοτάδι...
Στους εσωτερικούς χώρους αυτό είναι αδύνατο.
Σωστό! Δεν το είχα σκεφτεί έτσι!
 
Back
Top