Αναπαραγωγή Αγορά κανάρας για ζευγάρωμα με αρσενικό επισκέπτη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nina 2
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Αντε με το καλο να τα δουμε ολα σε αυτη την υπεροχη φωλιτσα :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: nina 2
Παλι κ σημερα αυγουλακι η Μυρτουλα μου Νο 4. Θα με τρελανει το κοριτσακι μου το ομορφο. Εχω κ ένα αυγουλακι από ένα άλλο καναρινι μεσα στην φωλια της Μυρτουλας. Μη με ρωτάτε πως κ γιατι.Απλα το λυπηθηκα κ το πηρα. Θα το μεγαλωσει η Μυρτουλα μου κ θα το κανει παιδακι της!

Αντε με το καλο να τα δουμε ολα σε αυτη την υπεροχη φωλιτσα :)
ευχαριστω Μιραντα μου:D

ευχαριστω Μακη:)
 
Χριστίνα, έχω πραγματικά τρελή περιέργεια για το πως βρέθηκε το ξένο, αλλά πλέον ολόδικό σας αβγουλάκι. Είμαι σίγουρος ότι το έσωσες, έτσι δεν είναι; Το γνωρίζεις; Εννοώ θα ξέρεις ότι αυτό το πουλάκι είναι το υιοθετημένο; Και τέλος... ΜΠΡΑΒΟ σου
 
Χριστίνα, έχω πραγματικά τρελή περιέργεια για το πως βρέθηκε το ξένο, αλλά πλέον ολόδικό σας αβγουλάκι. Είμαι σίγουρος ότι το έσωσες, έτσι δεν είναι; Το γνωρίζεις; Εννοώ θα ξέρεις ότι αυτό το πουλάκι είναι το υιοθετημένο; Και τέλος... ΜΠΡΑΒΟ σου
όταν υπαρχουν βλαμενοι ανθρωποι κ δεν ξερουν από πουλακια κ γιατι βαζουν φωλια δεν μπορω να καταλαβω,τι να κανω εγω μετα. Το λυπηθηκα. Δεν θελεις να εχει ευθύνες; Μην τα εχεις. Ετσι δεν είναι; Θα κανει κ αλλα τωρα αλλα δεν μπορω να τα παρω! Εχω κ τα δικα μου. Ειπα να κανω το καλο:)
 
δεν ξερω ποιο είναι το υιοθετημενο γιατι είναι ιδια. Μπερδευτηκαν. Μακαρι να εχει πουλακι μετα!

Τελικά είσαι στο σωστό χώρο... αφού έχεις κι εσύ μεγάλη τρέλα...
κ βεβαια είμαι στο σωστο χωρο κ με καλους φιλότιμους ανθρώπους κ χαιρομαι παρα πολύ που σας εχω διπλα μου κι ας με μαλλωνετε που κ που...😀😛

ίσα να κάνουν τη δουλειά τους Γιάννη... μετά.. άχρηστοι... :D
🤬😡
 
κ βεβαια είμαι στο σωστο χωρο κ με καλους φιλότιμους ανθρώπους κ χαιρομαι παρα πολύ που σας εχω διπλα μου κι ας με μαλλωνετε που κ που...😀
Συνήθως αυτοί που μας μαλώνουν είναι οι άνθρωποι που μας αγαπούν... και το κάνουν πάντα για το καλό μας.
 
Ναι, αλλά κάνε μια προσπάθεια να εξηγήσεις στους βλαμένους τα πως και τα γιατί, ή ακόμα να τους φιλοξενησεις προσωρινά το ζευγάρι ή να φροντίσουν αυτοί τα μικρά και μετά να αναλάβεις ΕΣΥ να τα δώσεις ή...
Πες μας λεπτομέρειες να δούμε αν και πως μπορείς να κανείς την τράμπα.
 
Ναι, αλλά κάνε μια προσπάθεια να εξηγήσεις στους βλαμένους τα πως και τα γιατί, ή ακόμα να τους φιλοξενησεις προσωρινά το ζευγάρι ή να φροντίσουν αυτοί τα μικρά και μετά να αναλάβεις ΕΣΥ να τα δώσεις ή...
Πες μας λεπτομέρειες να δούμε αν και πως μπορείς να κανείς την τράμπα.
παιδια δεν κανω τιποτα από χθες με αυτά τα ατομα. Ξεκοψα γιατι νευριασα παρα πολύ. Δεν είναι συζητήσιμοι κ είναι κ ξενοι.Ας το αφήσουμε καλυτερα. Δεν θελω μπλεξίματα κ προβλήματα.
 
αυγουλακι πρωτο της Αλεξιας-Αλεξ. ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ
http://prntscr.com/6o0d7w
 
κ φυσικα η Μυρτουλα εκανε κ το Νο 5 σημερα.Αχ αυτά τα κορίτσια μου, με κανουν κ τρεχω πρωι πρωι από το ένα δωματιο στο άλλο.Αχ! Είναι πολύ ωραιο συναισθημα μιας κ είμαι μαμα κ ξερω το πως αισθάνονται!:D

Καλό μήνα, με το καλό κι αυτά!
πολύ ωραιος μηνας τελικα. Με αυγουλακια.Αυγουλομηνας:D
ευχαριστω

να κ τ'αυγουλακια της Μυρτουλας μου
http://prntscr.com/6o0k04
 
Καλο μηνα και με το καλο τα πουλακια! Εχε το νου σου να μην ειναι πολυ ισια-υπερυψωμενη η φωλια, πρεπει να εχει κοιλοτητα..
 
το ειδα αυτό που λες τωρα κ βλεπω πως δεν εχει μεγαλη κοιλοτητα. Την εχει γεμισει με βαμβακι. Τι γινετε μετα; Πως να την πειραξω την φωλια να την χαμηλωσω για αργοτερα με τα μωρα μην πεσουνε κατω;
 
Back
Top