Αναπαραγωγή Αγορά κανάρας για ζευγάρωμα με αρσενικό επισκέπτη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nina 2
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
γιατι Γιαννη μου το λες αυτό. Τι θα τραβηξω; Μιλα
😀... Τίποτε Χριστίνα... απλά δεν βλέπω πως έχει ιδιαίτερη όρεξη να γίνει μαμά...
Αλλά πάλι... Ποιος μπορεί να ξέρει;
 
  • Like
Αντιδράσεις: nina 2
😀... Τίποτε Χριστίνα... απλά δεν βλέπω πως έχει ιδιαίτερη όρεξη να γίνει μαμά...
Αλλά πάλι... Ποιος μπορεί να ξέρει;
θα την κρεμασω την ατιμη.Αυτή εχει ξαναγινει μαμα περυσι Γιαννη.Αν ειχες διαβασει προηγουμενα post μου, ειναι η καναρινα που μου εδωσε ο γιατρος μου
 
θα την κρεμασω την ατιμη.Αυτή εχει ξαναγινει μαμα περυσι Γιαννη.Αν ειχες διαβασει προηγουμενα post μου, ειναι η καναρινα που μου εδωσε ο γιατρος μου
Ίσως η εμπειρία να νικήσει τη διάθεση... εύχομαι καλά αποτελέσματα.
 
Ίσως η εμπειρία να νικήσει τη διάθεση... εύχομαι καλά αποτελέσματα.
ευχαριστω. Προσεχως μετα το πασχα θα εχουμε τα πρωτα νεα κ φωτο.🙂

http://prntscr.com/6q8sdl ετοιμο κ το σταντ. Με την διαφορα ότι θα μπει μεγαλο κλουβι στην μεση για να εχω κ τα καναρινια σε ένα.
σε αυτό το κλουβι θα μπουνε τα καναρινια αφου θα εχουμε τελειωσει από γεννες. Ετοιμο κ με παρασταση στην μεση http://prntscr.com/6q8t0b
 
Γιατι να μην γινοταν να παρω το αυγουλακι της Αλεξιας κ να το εβαζα στην Μυρτουλα;
 
Θα έχει 6 μετά που θεωρούνται κάπως πολλά, για περίμενε τους επιδέξιους καναρινάδες :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: nina 2
Δεν το κλωσαει πολυ. Δεν θελει να γινει μαμα. Με το ζορι την εβαλα πριν στην φωλια κ εσβησα το φως. Την ημερα μπαινοβγανει. Λυπαμαι το αυγουλακι που εχει μωρο μεσα. Τι να κανω;
 
Νίκο @Paianas που σε βλέπω on line κάποια συμβουλή στην φίλη μας την Χριστίνα, γιατί δεν κατέχω ;
 
Παρακαλω ΒΟΗΘΕΙΑ
Θα πρότεινα να της αφήσεις ένα ψεύτικο ώστε να καλμάρει την τρέλα της... και να "ρυθμίσει" τις ορμόνες της.
Το αυγό μπορεί να πάει ως έκτο στην άλλη... λογικά δεν θα υπάρξει θέμα... η @Myra άλλωστε έχει μια τέτοια πρόσφατη φωλιά με έξι νεοσσούς...
 
Τι διαφορά ημερών έχουν τ'αυγά μεταξύ τους;
Αυτο που λεω τωρα ειναι γεννημενο 1 του μηνος οπως κ εχει κ η μυρτουλα την ιδια μερα κ δικο της αυγο

Θα πρότεινα να της αφήσεις ένα ψεύτικο ώστε να καλμάρει την τρέλα της... και να "ρυθμίσει" τις ορμόνες της.
Το αυγό μπορεί να πάει ως έκτο στην άλλη... λογικά δεν θα υπάρξει θέμα... η @Myra άλλωστε έχει μια τέτοια πρόσφατη φωλιά με έξι νεοσσούς...
Ευχαριστω. Θα προσπαθησω αυριο να το βγαλω αν συνεχισει να κανει το ιδιο!

Πολύ ωραία λύση, άντε που αγχώθηκες :)
Ειμαι κ εγω πρωταρα στο θεμα αυτο. Μαθαινω απο σας. Ευχαριστώ:)
 
Εγώ με την μικρή εμπειρία που έχω αυτό το αυγουλάκι μου κάνει για άσπορο πάντως...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
δεν μπορω καλυτερα να κανω ωοσκοπηση γιατι φοβάμαι!☹
6η μερα σημερα

Απλά δεν έχω καταλάβει κάτι... Αυτό το αυγό 6 μέρες το κλωσάει η κυρία ή μπα; Αν όχι μπορεί ακόμα να μην έχει ξεκινήσει η επώασή του...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
Εγώ με την μικρή εμπειρία που έχω αυτό το αυγουλάκι μου κάνει για άσπορο πάντως...


Απλά δεν έχω καταλάβει κάτι... Αυτό το αυγό 6 μέρες το κλωσάει η κυρία ή μπα; Αν όχι μπορεί ακόμα να μην έχει ξεκινήσει η επώασή του...
Το κλωσαει αλλα οχι οπως η Μυρτουλα μου που δεν σηκωνετε απο την φωλια σχεδον καθολου. Εγω παντος το πηρα σημερα κ το εβαλα στην Μυρτουλα μου. Οτι ειναι να γινει ας γινει. Παντως την αλλη εβδομαδα θα εχουμε μωρα:)
 
Αχ αυτή η Αλεξια μου[ η άλλη καναρινα]. Δεν ξερει τι της γινετε. Εκανε το αυγο ορθια κ κατω στο πατωμα. Εχει τρελαθεί. Μια θελει να γινει μαμα κ μια δεν θελει. Θα την δειρω. Είναι κακο κοριτσι. Τωρα φτιαχνει την φωλια της! Τοσα υλικα της εχω βαλει κ αυτή κολλησε με μια κλωστη από το χωριο. 🙂
http://prntscr.com/6rj5rx
 
Back
Top