Γενικά Αναπαραγωγή Μαριλού - Στέλιος 2014

να σου ζησουν αλικη! Να τα χαιρεσαι! Ειναι καποιας συγκεκριμενης ρατσας η κοινα;
Σ ευχαριστώ πολύ Βασίλη! Ο μπαμπάς έχει μαμά μωζαίκ και μπαμπά παρδαλό-κοίνο και η μαμά τους είναι κόκκινη λιποχρωμική! Και ιδού τα αποτελέσματα! :D Και για να απαντήσω στην ερώτησή σου είναι κοινά! 😉
 
Το τρίο στούτζες πλέον μεγάλωσε! 49, 50 και 51 ημερών! Παραμένουν ακόμα με τον μπαμπάκα ο οποίος ούτε τα πειράζει ούτε αγριεύει! Αυτά πιο πολύ αγριεύουν σε εκείνον! 😛

Ο μεγάλος μας λοιπόν! Που μπορεί να είναι και μεγάλη γιατί ακόμα δεν τσιλιμπουρδίζει.. Είναι ο πιο τσαμπουκάς (ή τσαμπουκαλού) από όλα! Όλο τα διώχνει και πάντα περνάει το δικό του!
rsz_dsc_3368.webp

Το δεύτερο μάλλον πρόκειται για κοριτσάκι γιατί ο μπαμπάς εκεί που τραγουδούσε και είναι και φουλ πυρωμένος τραγουδούσε προς το μέρος της και πήγε και να την καβαλήσει! Δε ξέρω αν αυτό είναι δείγμα ή απλά έτυχε να το κάνει στο συγκεκριμένο... Αν λοιπόν είναι όντως κοριτσάκι θα τη βγάλουμε κανέλα! Η πιο φαγανή απ όλα! Τρώει τα πάντα και συνέχεια όπως βλέπετε και στη φώτο! 😛
rsz_dsc_3362.webp

Το πιο μικρό είναι το πιο χαριτωμένο και το πιο γλυκό! Δοκιμάζει τα πάντα πρώτο καθώς είναι ατρόμητο! Και μάλλον είναι αγοράκι γιατί τσιλιμπουρδίζει! Και το όνομα αυτού Φι! Ο αριθμός της αρμονίας! Του το βρήκε η αδελφή μου!
rsz_dsc_3377.webp

(συνεχίζεται.
 
Και εδώ μια από τις πιο επεισοδιακές μέρες.. 30 βαθμοί καύσωνας και τους έβαλα για πρώτη φορά μπάνιο... Έγινε το ΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ! Βούταγαν και ξαναβούταγαν και μάλωναν πιο θα πρωτομπεί! Είχα πεθάνει στο γέλιο!

Ορίστε και μερικές φώτο από τα παπάκια μου! :D
rsz_dsc_3462.webp

rsz_dsc_3475.webp

rsz_dsc_3484.webp
 
Μπράβο Αλίκη να σου ζήσουν!
Και του χρόνου να μεγαλώσεις κι άλλο το σμήνος σου :)
 
πολυ ομορφα αλικη να τα χαιρεσαι τα μικρα σου και του χρονου με το καλο
 
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τα καλά σας λόγια!

Πολυ ομορφα πουλακια! Να τα χαιρεσαι Αλικη! 😉 Θα τα κρατησεις ολα;

Ναι θα τα κρατήσω... Δεν μου πάει η καρδιά να τα δώσω.. Με παρακαλάνε πολλοί φίλοι μου και γνωστοί για ένα καναρινάκι αλλά δεν μπορώ να τα αποχωριστώ γιατί ξέρω πως οι περισσότεροι δε θα τα φροντίζουν όσο χρειάζονται.. Δεν το λέω εγωιστικά αλλά αυτοί που μου ζητάνε, ξέρω πως θα τα έχουν με χύμα τροφή και καθαριότητα μια φορά τον μήνα και αν! Συνολικά είναι 12.. Καλά είμαστε ακόμα! 😛
 
Back
Top