Γενικά Αναπαραγωγή καναρινιων *2014*

Χαρτι υγειας βαλε την επομενη φορα ειναι μαλακοτερο...
 
  • Like
Αντιδράσεις: geog87
Χάρη για το φίλτρο καφέ ισχύει πάντως τα άλλα με φτερά και χωρίς Δεν τα έχω δοκιμάσει. Ο στρατηγός οριστική όχι προσωρινή με 3 μέρες για σοβαρευτείτε!
Ο στρατηγός είναι παντού προσοχή!
 
καλημέρα!
αυτά τα υλικά, χαρτοπετσέτες και φίλτρο του καφέ πως τα βάζετε, τα κάνετε πριν κομματάκια;
 
οχι... Εγω μαρια περνω μια χαρτοπετσετα την κοβω κομματακια η και ολοκληρη και την βαζω στο κλουβι. Την στριμωχνω στο σιδερο της ταιστρας. Η καναρα αν ειναι πιασμενη η χαρτοπετσετα την κανει μονη της κομματακια.
 
εγω με την χαρτοπετσετα το παρα κανα αυτη τη φορα... εβαλα δυο χαρτοπετσετες 😀...

και μετα εβαλα βαμβακι να την συνεχησει...

συνηθως στην αρχη βαζω χορτα ξερα, πευκοβελονες οτι βρω
 
καπιτονεεεεεε! Αχ😀
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
εγω παλια για υλικο φωλιας εβαζα μονο χαρτοπετσετες..2+2 διπλωμενες στη μεση, τοποθετημενες σταυρωτα, ας πουμε σαν τσοχα αυτο και αλλη χαρτοπετσετα σε κομματακια σαν υλικο. Δεν το συστηνω βεβαια, μπορει να κολλησουν τα αυγα στις χαρτοπετσετες κλπ, παντως ειχα βγαλει αρκετες γεννες ετσι.
 
3uge.jpg

6831.jpg

3osg.jpg
 
Αυγο και σπορους τιποτα αλλο... Μολις μεγαλωσουν θα βαλω και κανα χορταρακι και κανα φρουτακι.

Εντομεταξυ ειναι περιττο να σας πω οτι ο αρσενικος εχει αναλαβει να ταιζει και την καναρα και τα πουλακια.

Η θυληκια δεν βγαινει ουτε ενα λεπτο απο τη φωλια. Αλλα οσο φαγητο την ταιζει αυτη το δινει ολο στα μικρα της.
 
εγω ξεκιναω σταδιακα απο βδομαδα και μετα... Και ξεκιναω με μικρες ποσοτητες.
 
Κουκλάκια! Και ο. Μπαμπάς πολύ καλός! Φτου φτου φτου! Το ένα το μικρακι σαν να μου φαίνεται πως θα βγει σκούρο! Με το καλό! :D
 
Back
Top