Αναπαραγωγή Αναπαραγωγή καρδερίνας 2014

HWjcpmX.jpg


71Ql9J2.jpg


Pp85vNU.jpg


WTmeQIW.jpg


yIJE26S.jpg


OZ1zUPm.jpg


hO8jhjB.jpg




KpcMGKW.png
 
Αμα ειναι μικρα ειναι λιγο ασχημουληκα 😛
Άλλη από δω ...Βασίλη, πριν τα φωτογραφίσεις να τους κάνεις πρώτα ισιωτική και φιλάρισμα...
Αριάδνη, κουκλιά είναι... Και σε δυό μήνες θα εξελιχθούν σε ένα από τα ομορφότερα πουλιά της γης.
pixelcurse.com/photography/100-beautiful-bird-pictures (Η σελίδα δεν λειτουργεί πλέον)
 
Το ξερω πως θα γινουν πανεμορφα.. Αυτο συγκρινω.. Αυτο που θα γινουν με αυτο που ειναι τωρα... :)... Τωρα δεν τα λες και ωραια.. 😛
 
Τρελανε μας!

Απ ότι φαίνεται δεν τελειώνω ακόμα γιατί μόλις σήμερα βρήκα ακόμα δύο φωλίτσες.

Αυτές οι θηλυκές μου είναι κουνέλες...
 
Και εγώ τα ίδια Βασίλη από την μια προβληματίζομαι από την άλλη αφού θέλει………….. Σε διάφορα μπλοκ που διαβάζω του εξωτερικού γράφουν ότι για να έχουμε τα πουλιά και την επόμενη χρονιά καλό είναι να μην πάνε σε 3 άντε στην εσχάτη 4 γέννες και ας έχεις χάσει 1-2. Φαντάσου ένα οργανισμό στο βάρος των πτηνών μας να κάνει 3 ως 5 αυγά τη φορά πόσο ασβέστιο έχει βγάλει.
 
Ανδρέα έλεγα να τις σταματήσω στην δεύτερη γέννα, αλλά ας πάω και για τρίτη.

Μην ξεχνάς φέτος τι τραβήξαμε με τον καιρό.

Ασε να πάρουμε κανα πουλάκι ακόμα.

Να δω στο τέλος τι θα τα κάνω όλα αυτα τα πουλιά...🙄
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
καλα, αστα εξω απο την πορτα σου και ολο και καποιος θα βρεθει να τα παρει 😎.

Δεν έρχεσαι να πιουμε κανα καφεδάκι... Να τα πουμε και λίγο και να διαλέξεις ότι θέλεις;

Αντε παλικαράκι μου.
 
Δεν έρχεσαι να πιουμε κανα καφεδάκι... Να τα πουμε και λίγο και να διαλέξεις ότι θέλεις;

Αντε παλικαράκι μου.
Bαγγέλη συγκινητική η προσφορά... Πρέπει να βιαστώ να σου φτιάξω κανα καλό cd! 😀
 
  • Like
Αντιδράσεις: vag21
Back
Top