Αναπαραγωγή Αναπαραγωγη των Budgie μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εξωτερικα ειναι.. Αλλα οπως λες και εσυ δεν θελω να τα ταραξω! Ασε που η λουκια δεν κουναει απο την φωλια.


Ευχαριστω μαρια με φωτισες στην κυριολεξια! :D
 
Εγω δεν εχω πολυ διαθεση επειδη πεθαναν δυο gouldian ενω ηταν ταισμενα και αγχονωμαι για το τριτο.
 
Το παπαγαλακι μεγαλωσε κι αλλο. Ελεγξα τα αυγα. Εχουν και τα τρία μεσα. Το ενα δεν είναι γεμάτο. Μπορει επειδη ειναι το τελευταίο. Το ενα αυγο που ειναι γεμάτο εχει ράγισμα. Προσπαθει να βγει; Δεν θα βγει; Πεθανε; Τι κανω; Γιατι δεν βγηκε αλλο σημερα;
Δυο φορές που βρηκα στα καναρινια μου αυγα λιγο ραγισμενα στο πλαι δεν καταφεραν να βγουν.
 
Το παπαγαλακι μεγαλωσε κι αλλο. Ελεγξα τα αυγα. Εχουν και τα τρία μεσα. Το ενα δεν είναι γεμάτο. Μπορει επειδη ειναι το τελευταίο. Το ενα αυγο που ειναι γεμάτο εχει ράγισμα. Προσπαθει να βγει; Δεν θα βγει; Πεθανε; Τι κανω; Γιατι δεν βγηκε αλλο σημερα;
Δυο φορές που βρηκα στα καναρινια μου αυγα λιγο ραγισμενα στο πλαι δεν καταφεραν να βγουν.

Περιμενε λιγο να δουμε αν ζει και αν οχι τοτε δυστυχως πρεπει να το παρεις απο εκει το αυγουλακι ☹ Ελπιζω απλα να ειναι στην διαδικασια εκκολαψης!
 
Εκει που ειναι ραγισμενο θα μπορούσε να ειναι διαδικασία. Αλλα δεν ειδα προσπάθεια να βγαινει. Συνηθως υπάρχει κινηση. Αλλα το αφησα. Το πρώτο βγηκε απόγευμα.
 
Εκει που ειναι ραγισμενο θα μπορούσε να ειναι διαδικασία. Αλλα δεν ειδα προσπάθεια να βγαινει. Συνηθως υπάρχει κινηση. Αλλα το αφησα. Το πρώτο βγηκε απόγευμα.

Απλα συνηθως παιρνει πολλες ωρες για να βγει το μικρουλι. Μπορει να κουραζεται και να το παιρνει ο υπνος, δεν ξερω λεω..
 
Μακαρι. Φοβαμαι μήπως δεν τα καταφερει. Ειναι σπασμενο μεσα στην μεση του αυγου οριζόντια. Ετσι ειναι νομιζω οταν σπανε το αυγο. Δεν εχω δει και πολλες φορες να βγαινει μικρο. Ουφου.. Εχω αγχωθει.
 
Back
Top