Αναπαραγωγή Αναπαραγωγη των Budgie μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τέλεια! Για μένα ξεκινά να δίνεις εσύ αλλά άστο στη φωλιά μπας και το ταισουν οι γονείς του. Δλδ ταισε το τώρα και άστο στη δικια και περίμενε! 14 ημερών θα είναι εύκολο να το ταισεις. Εδώ βγάζεις κυστες. 😛
 
Αριάδνη μου, ΟΥΤΕ ο μικρός θα πεθάνει, ΚΑΙ η μαμά του θα μπει να ταϊσει! Μήπως σ αυτή την ηλικία τα ταϊζουν δύο με τρεις φορές την ημέρα, και όχι όσο συχνά όσο πιο μικρά; Ο πατέρας πως αντιδρά;
 
Ο πατερας την φιλαει..
Μήπως σ αυτή την ηλικία τα ταϊζουν δύο με τρεις φορές την ημέρα, και όχι όσο συχνά όσο πιο μικρά;
Καποιος που να εκανε αναπαραγωγη να μας πει
 
Τελικά το μικρό θα αποκτήσει νέα μητέρα...
Έχει πάρει πάντως αρκετά αντισώματα τόσο καιρό που τα'ι'ζεται απο τους γονείς του...
 
Άνετα μπορείς και ξεκίνησε να αγοράσεις κρέμα.
Πάρε και ας μείνει. Θα αξιοποιηθεί.
Ο πατερας την φιλαει..

Καποιος που να εκανε αναπαραγωγη να μας πει
Αριάδνη μου τι νόημα έχει αν κάποιος έκανε αναπαραγωγή budgie ή όχι;
Έχω κάνει τρεις. Ποτέ δεν μου παράτησαν νεοσσό.
Προσθέτει κάτι στο ζητούμενο εδώ;
Τρέχα να πάρεις κρέμα, μην φθάσουμε το βράδυ να ψάχνουμε συνταγές για αυτοσχέδια τροφή.
 
Τότε γύρνα την κάμερα στο χθες και δες πόσες φορές τάισαν.
Ασφαλώς μειώνεται με την ηλικία.
Ο πρόλοβος έχει φαγητόν;
Πάντως εγώ θα έπαιρνα κρέμα. Επιμένω.
Δεν πάει χαμένη.
Πάρε τα μέτρα σου
 
Εχει βαλει κεφαλι μεσα. Αλλα δεν μπηκε ακομη ολοκληρη. Το μικρο ζητα τροφη..

Χθες δεν εβγαινε απο την φωλια η θυληκια. Θα παρω κρεμα. Την αλλη φορα δν πηρα γιατι πεθανε το μικρο. Αλλα θα παρω. Ασχετα αν το ταισει. Θα βρω μια που κανει για ολα τα πτηνα. Εχω παρει τηλ μια ξαδελφη μου να μου φερει γιατι δεν εχω αυτοκινητο. Σκεφτομαι να ταισω αυτο που εδινα στον λαζαρο (ενα καναρινι που δεν το ταιζαν οι γονεις τους). Να πολτοποιησω αυγο και αυγοτροφη και να δωσω με μια συριγγα καινουρια που εχω μεχρι να ερθει η κρεμα.
 
Εχει βαλει κεφαλι μεσα. Αλλα δεν μπηκε ακομη ολοκληρη. Το μικρο ζητα τροφη..

Χθες δεν εβγαινε απο την φωλια η θυληκια. Θα παρω κρεμα. Την αλλη φορα δν πηρα γιατι πεθανε το μικρο. Αλλα θα παρω. Ασχετα αν το ταισει. Θα βρω μια που κανει για ολα τα πτηνα. Εχω παρει τηλ μια ξαδελφη μου να μου φερει γιατι δεν εχω αυτοκινητο. Σκεφτομαι να ταισω αυτο που εδινα στον λαζαρο (ενα καναρινι που δεν το ταιζαν οι γονεις τους). Να πολτοποιησω αυγο και αυγοτροφη και να δωσω με μια συριγγα καινουρια που εχω μεχρι να ερθει η κρεμα.

Προσεχε μην ειναι πολυ πηχτο αυτο που θα δωσεις γιατι δεν θα μπορει να το χωνεψει και θα δημιουργηθουν μυκητες.
Εισαι σιγουρη οτι οταν βαζει η μαμα το κεφαλι μεσα δεν ταιζει το νεοσο; Ο προλοβος εχει φαγητο μεσα;
 
Τον πρόλοβο πρέπει να δούμε που δεν φαίνεται. Ωστόσο δεν φαίνεται και ταϊσμένο.
Βέβαια είναι μια χαρούλα.
 
Στην πρωτελευταια φωτο φαινεται ταισμενο το μικρουλι!
Δεν ξερω..
 
Δεν μου φανηκε ταισμενο. Αλλα και να μην τον παρατησαν με τοσες ενοχλησεις θα τον παρατησουν. Κρεμα νεοσσων κοντα και σε ετοιμοτητα.

Στην πρωτελευταια φωτο φαινεται ταισμενο το μικρουλι!
Δεν ξερω..

Και εμενα αυτο μου εδωσε ελπιδα. Λαιμος αδειος ομως. Εδω ειναι το στηθος ομως
 
Ασε το μωρακι ησυχο και ασε τη μαμα να κανει τη δουλεια. Αν το ακους να φωναζει και βλεπεις στην καμερα οτι δεν το πλησιαζει η μαμα και το παρατησε μονο τοτε να επεμβεις.
Πιστευω οτι η μαμα θα μπει στη φωλια συντομα και ολα θα ειναι οπως πριν.
Απλα μην αγχωνεσαι και να εισαι παντα προετοιμασμενη να παρεις την κατασταση στα χερια σου οταν κανεις αναπαραγωγες :)
 
Εγώ πάντως απ τις φώτο δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι ταισμενο ή όχι. Αλλά και 1-2 ταισματα να του δώσεις στο χέρι ούτε θα το παρατήσει ούτε θα το εγκαταλείψει. Απλά θα δυναμώνει λίγο και θα ζητάει πιο έντονα τροφή απ την μαμά του.
 
Back
Top