Γενικά Αρσενικό ή θηλυκό το καναρίνι μου;

GreekMan72

PB Known Member
Εγγραφή
8 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.149
Πόλη
Ραφήνα
Παρακαλώ για την βοήθεια σας φίλοι μου.. Είναι αρσενικό ή θηλυκό το ένα από τα 4 καναρίνια μου.. Δεν έχει απολύτως τίποτα σε θέματα υγείας, είναι ζωηρό, παιχνιδιάρικο, ορεξάτο και γενικά έχει μια χαρά εικόνα..Αρκείτε όμως στο να τιτιβίζει πετώντας από πάτηθρο σε πάτηθρο.
Το έχω περίπου δυο και κατι χρόνια αγορασμένο από pet-shop και μόνο μια φορά στις πολύ αρχές το άκουσα να "πλέκει" λίγο.. Έκτοτε τίποτα. Συνθήκες, διατροφές κλπ όλα άψογα.
60807 60808

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Σε ευχαριστώ Σταμάτη.. Είναι απολύτως υγιές.. Το είχα για ένα χρόνο κοντά (δεν βλέπονται)με άλλα δυο που κελαηδούν μια χαρά μπας και ξυπνήσει αλλά.. Τίποτα..
Το έβαλα μόνο του για την περίπτωση που τα άλλα το κόμπλαραν αντί να το βοηθήσουν.. Πάλι τίποτα. Δεν αντιδρά ούτε καν στην μουσική ή στα εκπαιδευτικά βίντεο από το youtube.. Ζωηρό ζωηρό αλλά από κελάηδημα.. Μηδέν!
[automerge]1550163431[/automerge]
βλέπεις τπτ που μπορεί να σε βαλει σε σκεψεις;

Στόμα δεν είδα αλλά.. Εάν είχε θέμα θα τιτίβιζε; Αν είναι απαραίτητο να το δω και να προσπαθήσω να βάλω και φωτό..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Συγγνώμη που παρεμβαίνω αλλά αν είναι να φύγει από το Μαρσέλ μόνο στο Μαντλέν μπορεί να πάει.
Το Μαρσελ γίνεται και απο μόνο του θηλυκό, σαν όνομα βέβαια.
Ποντάρω Μαντλέν.
 
Aλληγορεις ή μου λες ότι είναι θηλυκό φίλε Δημήτρη; Μαζεύω ψήφους. 🙂
Αλήθεια δεν ξέρω.Αυτό που εξέχει θα έπρεπε ίσως να έχει μια κλίση διαφορετική για αρσενικό.
 
Το έχω περίπου δυο και κατι χρόνια
Σίγουρα θα είχες δει κάποιο αυγό με τόσα αρσενικά γύρω του.
Θα το πω κομψά. Είναι ένα αρσενικό καναρίνι γραμμή θηλυκού.
 
Σε ευχαριστω Παναγιωτη.. Ειμαστε 2 προς 1 υπερ του αρσενικου μεχρι στιγμης. Ειλικρινα δεν με πειραζει εαν γονιδιακα υπερισχυει το θυληκο, ας ειναι καλα κι ας μην κελαιδησει ποτε. Απλα θελω να μου λυθει η απορια γιατι εαν επροκειτο για θυληκο θα το εβαζα με ενα απο τα υπολοιπα..
 
Back
Top