Ασθένειες Αρσενικό καναρίνι σηκώνει το πόδι που έχει το δαχτυλίδι

Augoustinos kr

PB New Member
Εγγραφή
19 Μαρ 2021
Μηνύματα
24
Πόλη
Ερμούπολη
Καλησπερα ομαδα ειμαι καινουριος και εδω και στον χωρο των πουλιων και λόγο μιας απώλειας ενός συγγενή αποφάσισα να αναλάβω εγώ τα καναρια του .Έχω παρατηρήσει λοιπόν ότι ένας αρσενικός σηκώνει το ενα πόδι που του έχω βαλειντο βραχιολακι είναι επειδή τον ενοχλεί η επειδή έχει κάποιο άλλο πρόβλημα διάβασα επίσης για υπερβιταμηνωση και για το αυγό που δεν του δίνω αυγο αν μπορείτε μια βοήθεια θα ήταν υπέροχο. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων
 
  • Like
Αντιδράσεις: Pikika
Έχω παρατηρήσει λοιπόν ότι ένας αρσενικός σηκώνει το ενα πόδι
Το κάνει συνέχεια ή όταν κάθεται το μεσημέρι σε ένα κλαδί για να ξεκουραστεί ?
Εκεί που είναι το δαχτυλίδι δείχνει φυσιολογικό ή είναι πρησμένο ?
Ανέβασε μια κοντινή φωτογραφία (εως 768kb)
Η συμπεριφορά του είναι φυσιολογική ? τρώει - πίνει ? κάνει μπάνιο ? πετάει από πατήθρα σε πατήθρα ? τραγουδάει ?
 
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ η συμπεριφορά του είναι απολύτως φυσιολογική και τρώει και πίνει και πετάει και τραγουδάει πολύ! (Κατι που λατρεύω να ακούω) τα πάντα .
Δεν είναι σε εκείνο το σημείο καθόλου ερεθισμενο . Ούτε κόκκινο ούτε πληγή.
 
Πολλά καναρίνια όταν ξεκουράζονται κάθονται στο ένα πόδι, δεν είναι κάτι ανησυχητικό.
Αν θες ανέβασε φωτογραφίες (,) του κλουβιού και του πουλιού για να σου προτείνουμε τυχόν βελτιώσεις.
 
Βγάλε τα δαχτυλίδια και αγόρασε μια κρέμα epithol για να του βάζεις για 7 μέρες στα πόδια, κάθε βράδυ λίγο πριν κοιμηθεί.

Οδηγίες εφαρμογής epithol

διάβασα επίσης για υπερβιταμηνωση και για το αυγό που δεν του δίνω αυγο αν μπορείτε μια βοήθεια θα ήταν υπέροχο
Τι εννοείς με αυτό ^, δεν κατάλαβα.
 
Back
Top