Γενικά Αυτή είναι η Winter

@Φοίβος, Με το που σας είδα, θυμήθηκα την αίσθηση όταν χάιδευα τον Κόκι!Η Winter αφήνει ''υπολείμματα'' πούδρας και ''λιπαρότητας'' στα χέρια σου;

Μόνο αφήνει; 😁 Μια φορά θα σου δείξω πως γίνεται η μπλούζα μου όταν φοράω σκούρο χρώμα. Και τα χέρια μου πιάνουν ένα στρώμα πούδρα αν τη χαϊδέψω για ώρα.
 
Άμα σταματήσω να χαιδεύω επειδή κουράζεται το χέρι μου, έρχεται αμέσως και πιάνει τα δάχτυλα με το ράμφος της και τα τραβάει. 😄
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Άμα σταματήσω να χαιδεύω επειδή κουράζεται το χέρι μου, έρχεται αμέσως και πιάνει τα δάχτυλα με το ράμφος της και τα τραβάει. 😄
Αχχ! Τι καλή κ γλυκιά που είναι Ανέστη! Ζηλεύω...
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Λαθραίο είναι... 😄

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Λαθραίο είναι... 😄

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Πεθαίνω από αγάπη ♥️ 💞 ♥️ 💞 ❣️
Λατρεύω αυτό το πλάσματα κι!
Να τη χαίρεστε Ανέστη. Για άλλη μια φορά ΥΠΈΡΟΧΗ ❤️️️️️
 
Έτσι ξεκινάνε όλοι και μετά δεν μαζεύνται απο το gaming. 😛

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Δεν φοβάσαι μην σπάσει την οθόνη;

Μα αφού φαίνεται, με τη γλώσσα της "πιάνει" τα έντομα. :) Αλλά δεν φοβάμαι μην το χαλάσει, είμαι σε ετοιμότητα.
 
Μα αφού φαίνεται, με τη γλώσσα της "πιάνει" τα έντομα. :) Αλλά δεν φοβάμαι μην το χαλάσει, είμαι σε ετοιμότητα.

Όπως καεί από τον χυλό φυσάει και το γιαούρτι... Εμένα μου έσπασε ο Λινκ την οθόνη από κινητό 3 εβδομάδων. Το αγόρασα 200€ και η οθόνη για αλλαγή ήθελε 75€ μαζί με το κόστος εργασίας οπότε μου έμεινε η φοβία χα χα. Πανέμορφη όμως η Βίντερ
 
Γλυκούλα!
Μου φαίνεται ή το ράμφος της είναι σπασμένο Ανέστη;

Δεν είναι σπασμένο Γιάννη. Έχει scissor's beak (στραβό) απο τις γνάθους αλλά και λόγω παλιού τραύματος ή μόλυνσης στο δεξί ρουθούνι της έχει αλοιωθεί/βαθουλώσει η βάση του ράμφους απο εκεί που μεγαλώνει και παίρνει σχήμα. Δεν γνωρίζω πώς έχει προκύψει αλλά δεδομένης της κατάστασης που βρέθηκε και διασώθηκε ο κτηνίατρος υπολογίζει ότι μπορεί να προέκυψε απο μια απο τις αιτίες που προανέφερα. Γι'αυτούς του λόγους χρειάζεται λιμάρισμα του ράμφους συχνά για να κρατιέται σε σωστό σχήμα. :)
 
Back
Top