Γενικά Αυτή είναι η Winter

Πως αλλάζουν τα πράγματα. Φαίνεται ευτυχισμένη.
Απο εκεί που ήταν μόνη της ξαφνικά απέκτησε μια οικογένεια και η ζωή της έχει κάθε μέρα εκπλήξεις και καινούρια πράγματα.
Είναι τρομερό -συγκινητικό θα έλεγα- πόσο εμπιστοσύνη νιώθει κοντά σου.

Φαντάζομαι χαρά και η μικρή που πήγε στις κούνιες με την Winter!
 
Αυτό το "εκπληκτο" βλέμμα της στον "έξω κόσμο" είναι όλα τα λεφτά.
Θα πω ενα πράγμα, αυτή τη στιγμή φίλε μου είσαι θεραπευτής. Εχεις μια ψυχή πληγωμένη σε τεράστιο βαθμό και με την αγάπη και την περιποίησή σου την θεραπεύεις. Είναι το πιο "μεγάλο" συναίσθημα, το πιο ολοκληρωτικό που μπορεί να νιώσει κανείς. Αποκτάς μια φίλη αφοσιωμένη, μια ψυχή θεραπευμένη, μια καρδιά που ήταν τρομαγμένη και την έκανες να χαρεί.
Αυτά από μόνα τους πρέπει να κανουν κι εσένα χαρούμενο.
Και κάνουν κι εμένα όταν βλέπω να αποκαθίσταται ο κόσμος της Γουίντερ που είχε γκρεμιστεί χαρη σε σενα.
 
Δεν ξερω... Αν ήξερα θα σε ρωτούσα αναφέροντας συγκεκριμένες ενδείξεις, αν υπαρχει δλδ κατι τετοιο.

Το γεγονός ότι δεν είχε δαχτυλίδι και γενικά μου δίνει ακριβώς την ίδια αίσθηση με την πρώτη μου αμαζόνα τον Φοίβο (Φοίβη) που ήταν άγριο πουλί. Σαφώς και μπορεί και να κάνω λάθος και το εύχομαι κιόλας.

Διονύση, ευχαριστώ! Δεν κάνω κάτι σπουδαίο, νομίζω ότι πολλοί απο εσάς αν όχι όλοι, αν βρισκόσασταν εδώ θα είχατε υιοθετήσει πουλιά.
 
Φοράμε το harness καθημερινά πια με μεγάλη ευκολία. Νομίζω πως έχει καταλάβει ότι θα βγει έξω μόλις το φορέσει και κάθεται άνετη. Μαζεύουμε λίγο ήλιο πάνω στο φράχτη μας. :)
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Το επόμενο βιντεο θα είναι το πως φοράμε το harness. :D
 
Μπανάκι στον ήλιο. Αρέσει ακόμη και στη Winter που δεν της αρέσει το μπάνιο με το ψεκαστήρι γενικά. :D
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
To aviator harness το φοράμε σε λίγα δευτερόλεπτα σαν να το φορούσαμε απο πάντα. :D
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Είναι πιο συνεργάσιμο πουλί και νομίζω πως πηγάζει απο τον πιο ανθρωποκεντρικό χαρακτήρα που έχει σε σχέση με τα αμαζονάκια μου.
 
Τις τελευταίες μέρες κάνει συχνά αυτά τα νούμερα. Ο πρώτος ήχος είναι σαν να γελάει και ο δεύτερος δεν έχω ιδέα τι είναι. Της λέω ότι κάνει το τρένο. :D
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Εντάξει έκανα κοιλιακούς πρωί πρωί. Ειδικά με το τραίνο που έκανε και το κεγαλι μαζί 😛
Επίσης με το δεύτερο 😀 ξεκίνησα να γελάω και να μου μεταδίδει το γέλιο.
Είναι απίστευτη!
Όπως και η γλυκιά φωνούλα της κορούλας σου!
 
Τις τελευταίες μέρες κάνει συχνά αυτά τα νούμερα. Ο πρώτος ήχος είναι σαν να γελάει και ο δεύτερος δεν έχω ιδέα τι είναι. Της λέω ότι κάνει το τρένο. :D
Eλαα ρίξε κάρβουνο στη μηχανή, ελααα ελα να ανεβουμε το λοφο :D
 
Όπως και η γλυκιά φωνούλα της κορούλας σου!
❤️️️️ Eυχαριστούμε Ηλέκτρα. ❤️️️️
τσουφ τσουφ τσουφ! σαν τον μουτζούρη του Πηλίου! 😛Τι ενέργεια που έχουν (δεν σταματούν όταν "τα πιάσει" ). :DΔημιουργήσατε ένα ευτυχισμένο πουλί Ανέστη!👍
Σίσσυ το ελπίζω ότι είναι ευτυχισμένη. Σίγουρα έχει μεγάλη αλλαγή και φανερώνει στοιχεία της προσωπικότητάς της που κανείς δεν ήξερε. Και οι εθελοντές που τη διέσωσαν και την είχαν στο καταφύγιο για 1,5 χρόνο δεν την γνώριζαν τόσο καλά καθώς χανόταν στο πλήθος και ήταν ένα μαζεμένο πουλί μέσα στο χαμό απο τις κραυγές. Γενικά δεν την λες ότι είναι μέσα στην ενέργεια, ειδικά όταν η οικογένεια λείπει απο το σπίτι κάθεται κουρνιασμένη και περιμένει.
 
.. Σίσσυ το ελπίζω ότι είναι ευτυχισμένη. Σίγουρα έχει μεγάλη αλλαγή και φανερώνει στοιχεία της προσωπικότητάς της που κανείς δεν ήξερε. Και οι εθελοντές που τη διέσωσαν και την είχαν στο καταφύγιο για 1,5 χρόνο δεν την γνώριζαν τόσο καλά καθώς χανόταν στο πλήθος και ήταν ένα μαζεμένο πουλί μέσα στο χαμό απο τις κραυγές. Γενικά δεν την λες ότι είναι μέσα στην ενέργεια, ειδικά όταν η οικογένεια λείπει απο το σπίτι κάθεται κουρνιασμένη και περιμένει.
... Τι ενέργεια που έχουν (δεν σταματούν όταν "τα πιάσει" ). :DΔημιουργήσατε ένα ευτυχισμένο πουλί Ανέστη!👍
😛Ναι βρε, το γνωρίζω από πρώτο χέρι, αλλά...όταν τα πιάσει, γίνονται αεικίνητα:) Να την χαίρεστε!
 
😛Ναι βρε, το γνωρίζω από πρώτο χέρι, αλλά...όταν τα πιάσει, γίνονται αεικίνητα:) Να την χαίρεστε!

Εκεί είναι κι όλη η πλάκα που έχουν. Όταν κάνουν τα τρελά τους! :D
 
Δημιουργήσατε ένα ευτυχισμένο πουλί Ανέστη!
Νομίζω ότι αυτό το ρήμα που χρησιμοποιεί η Σίσσυ, συνοψίζει την όλη σας συνεισφορά Ανέστη στο πρώην δύστυχο πλάσμα που περιμαζέψατε.
 
Eλαα ρίξε κάρβουνο στη μηχανή, ελααα ελα να ανεβουμε το λοφο :D

Ναι, ατμομηχανή έπρεπε να πω πιο σωστά. 😛
Νομίζω ότι αυτό το ρήμα που χρησιμοποιεί η Σίσσυ, συνοψίζει την όλη σας συνεισφορά Ανέστη στο πρώην δύστυχο πλάσμα που περιμαζέψατε.

Ευχαριστώ πολύ Γιάννη!
 
Μα τι γλυκό κορίτσι είναι αυτό! Με συγκίνησε που καθοταν έτσι ήρεμη να της φορέσεις το χαρνες :) είναι μοναδική να την χαίρεσαι :)και να μας ανεβάζεις συχνά τέτοια χαρούμενα βιντεάκια με την κολπατζου σου 😛
 
Back
Top