Αναπαραγωγή Βγήκε το πρώτο πουλάκι απο τα lovebirds μου

Ειχα βαλει κατι σαν νημα αλλα δεν ειναι ακριβως νημα αυτο δεν ξερω πως λεγεται... μ το ειχε δωσει εκεινη που τα πηρα...
Αυτό είναι εντελώς ακατάλληλο για παπαγάλους ακόμα και καναρίνια απ' όσο διαβάζω.
Αν μπορείς να το αφαιρέσεις όπως είναι όλο αυτό, αγόρασε όμως πριν λίγο χόρτο τροφής κουνελιών και στρώσε κάτω, να μπορούν να σταθούν οι νεοσσοί.
Περίμενε όμως να ξεπεράσουν τις 20 μέρες και τα δύο πριν κάνεις κάτι.
Δεν μας λες, με τους γονείς πως είναι η σχέση σας. Υπάρχει ανοχή και εμπιστοσύνη;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Οταν τα πηρα δεν με εμπιστευοντουσαν καθολου εβαζα το χερι μ μεσα και αρχιζαν να τσιτσιριζουν δυνατα και να πετανε σε αντιθετη κατευθηνση... Τωρα πια με εχουν συνηθησει δεν με αφηνουν να τα πιασω αλλα οταν ανοιγω το κλουβι για να συμπληρωσω αυγοτροφη δεν φευγουν και ουτε τρομαζουν. Γενικα καθομαι και τους μιλαω παρα πολυ...

Οσο για το νημα εμπιστευτηκα αυτην στο πετ λαθος μου δεν επρεπε αλλα ειπα τοσα χρονια μαγαζι εχει δεν μπορει να μην ξερει
 
Τώρα έγινε, δεν ήξερε καλά όμως η κυρία, απλά είχε αυτό το προϊόν στο κατάστημα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Ωραια οποτε το αφηνω ετσι... αλλα οι νεοσοι μου δεν εχουν την ιδια ηληκια πρεπει το μικροτερο να ειναι 20 ημερων οταν θα το αλλαξω
 
Καλησπερα χρειαζομαι και παλι τη συμβουλη σας σημερα πηγα στο πετ σοπ να παρω αυγοτροφη αλλα δεν ειχε... ειχε μονο τηνbpgena eggfood with honey ειναι καλη να την δωσω η να ψαξω αυριο να βρω αυτην που περνω;
 
Οχι ειναι σε ενα σακουλακι διαφανες και δεν μου γεμιζει το ματι... Δοξα το θεο πηγαινουν πολυ καλα... εχουν μεγαλωσει πολυ και αρχιζουν και βγαζουν πουπουλακια...
 
Άρα είναι χύμα. Έχεις ακόμα από την παλιά σου; Έχεις κρέμα νεοσσών;
 
Εχω για σημερα και για αυριο... αλλα αυριο πρεπει να βρω οπωσδηποτε. Κρεμα νεοσων τι ειναι αυτο;

Γραφει bogena eggfood with honey
 
Μισο λεπτο να την βγαλω φωτογραφια

rsz_1rsz_1rsz_20160810_211728.webp

Αυτη ειναι και ειπαν πως ειναι πολυ καλη και δεν ειναι χυμα γιατι δεν ειχαν αλλες
 
Ναι δηλαδη να την χρησιμοποιησω γιατι ακομα και το χρωμα της ειναι πολυ εντονο
 
Ναι δηλαδη να την χρησιμοποιησω γιατι ακομα και το χρωμα της ειναι πολυ εντονο
Είναι καλή μάρκα, δεν έχει σημασία το χρώμα, διάβασε και τα συστατικά της, κοίτα και ημερομηνία λήξης.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Δεν μπορω να διαβασω συστατικα γιατι ειναι αγγλικα... αλλα για να το λετε εσεις πως ειναι καλη θα την χρησιμοποιησω
 
Με κάποιο μικρό αντικείμενο όπως πχ πλαστικό κουταλάκι παγωτού, κάποια μπατονέττα αυτιών.
Μην χρησιμοποιήσεις κάτι μεταλλικό που μπορεί να προκαλέσει ρίγος στους νεοσσούς αν τους ακουμπήσεις κατά λάθος.
Γιατί Μαρία, τι συμβαίνει με την επαφή μετάλλου στα πουλιά; Ισχύει για ενήλικα ή για νεοσσούς; Εχει να κάνει με τον ηλεκτροστατικό πεδίο;
 
Γιατί Μαρία, τι συμβαίνει με την επαφή μετάλλου στα πουλιά; Ισχύει για ενήλικα ή για νεοσσούς; Εχει να κάνει με τον ηλεκτροστατικό πεδίο;
Όχι το εξηγώ στο μήνυμα μου που χρησιμοποίησες. Επειδή οι νεοσσοί σ' αυτό το στάδιο είναι γυμνοί, σε πιθανή επαφή μην τους δημιουργήσει ρίγος και τρομάξουν. Για κανέναν άλλο λόγο που να ξέρω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Back
Top