Αναπαραγωγή Βγήκε το πρώτο πουλάκι απο τα lovebirds μου

Σε ευχαριστω πραγματικα για τις συμβουλες... Οι αυγοτροφες που δινω ειναι ενταξει;
 
Νάντια μου έχεις παρατηρήσει αν ο προλοβός τους έχει τροφή; Απο εκεί θα καταλάβεις αν οι γονείς ταΐζουν. Εύχομαι τα υπόλοιπα να τα χαρείς στο κλαρί!
 
Καλημέρα, να σου ζήσει καλότυχο!
Ήταν η ώρα του και βγήκε :) το πανάκι βοηθάει ώστε να αποτραπούν τυχόν ατυχήματα και δυσκολίες την ώρα που σπάει το κέλυφος.
 
Ναι τουλαχιστον βγηκε καλα... εγω το πανακι το εβρεξα παλι και το εβαλα διπλα. Γιατι εχει ακομα αυγα...
 
Με το καλό και τα υπόλοιπα! 🙂
Καλά έκανες γιατί νομίζω θα έχει αυξημένες θερμοκρασίες αυτές τις ημέρες.
 
Ναι και γενικα εχει αρκετη ζεστη και στο σπιτι οποτε δεν νομιζω να ειχε υγρασια...
 
Αχ γι αυτό λέμε ότι αυτή η εποχή δε είναι για γεννες..
Τώρα έχεις 3;
Εύχομαι ολα να τα δεις στο κλαρίνο.
Περιμένουμε φωτοο!
 
Το θέμα είναι ότι όσο περνάνε οι μέρες και μεγαλώνουν οι πρώτοι νεοσσοί, θα μειώνονται οι πιθανότητες επιβίωσης των νεότερων, γιατί θα έχουν λίγη τύχη στην διεκδίκηση του ταΐσματος. Ελπίζουμε στην ικανότητα και αφοσίωση των γονέων αλλά και την δική τους δυναμική.
Ο πατέρας βοηθάει; Πως το βλέπεις;
 
Ο πατερας καθεται απ εξω απο τη φωλια και δινει τροφη στη μανα... Τωρα δεν ξερω αν με αυτη την τροφη που της δινει ταιζει τα μικρα... αλλα τα βλεπω χαρουμενα και πιο αγαπημενα απο πριν...

Ναι 3 ειναι τα μικρουλια... ελπιζω ολα να πανε καλα.
 
Ο πατερας καθεται απ εξω απο τη φωλια και δινει τροφη στη μανα... Τωρα δεν ξερω αν με αυτη την τροφη που της δινει ταιζει τα μικρα...
Ναι, μια χαρά κάνει την δουλειά του, ανταποκρίνεται στα καθήκοντά του, μ' αυτή την τροφή ταΐζουν 🙂
Μπράβο!
 
Καλημερα σας... μετα απο την πολυτιμη βοηθεια σας ηθελα και παλι να μοιραστω τη χαρα μου μαζι σας σημερα βγηκε και τεταρτο πουλακι... ευτυχως μεχρι στιγμης ολα πηαγαινουν καλα... και η μανουλα μας τα ταιζει... Τωρα μας εχουν μεινει αλλα δυο αυγουλακια...
 
Μπράβο Νάντια, να σου ζήσουν όλα και με το καλό στο κλαρί!
 
Back
Top