Φροντίδα Βρήκα πληροφορίες για το bird harness

Και του δικου μου, του εχουν κοψει τα φτερακια του, σιγουρα ομως σωστα, διοτι πεταει μια χαρα! Μεγαλες αποστασεις δεν μπορει να κανει 😉
 
προς το τέλος Ιανουαρίου περιμένω ένα για τον African Grey μου.. Ελπίζω να τα παμε καλά !
 
Παιδιά και εγώ θα ήθελα ένα για να τον βγάζω βόλτα (αν βέβαια το συνηθίσει ποτέ)😱. Αν κάποιος βρει στην Ελλάδα ας μας πει από που το πήρε!
 
ειναι πολυ χρησιμο... Αν μπορεσω να παρω-φτιαξω ενα για cockatiel και ενα για parrotlet καλα θα ηταν. 🙂
 
λεω να προσπαθισω να φτιαξω Aviator harness... Τις συαστασεις για parrotlet μου τις ειπε η σισσυ... Αν μπορει καποιος ας μου τις δυαστασεις που πρεπει να εχει για ενα κοκατιλ...
 
...dystyxos den thimame diastasis gia kokatiel...to ekana ligo poli me to mati...kai meta 2 fores to diorthosa...

Omos mporo na sas vallo allo ena link http://www.cenerino.it/vari/guinzaglio.html
 
Ισως ενδιαφερει κι'αλλους να κατασκευασουν μονοι τους birb harness, σας βαζω λοιπον τις φωτογραφιες που εστειλα στον Αγγελο. Το μεγεθος του harness που εχω αγορασει ( Parrot Cages, Toys, Food and more - Widest Range of Parrot Products) χαρακτηριζεται ως petite και ειναι για Budgies-Parrotlets-Cockatiels.
Στην πρωτη φωτο υπαρχει κι'ενα λουρακι (μπλε) για μικροσωμο σκυλακι, με αυτο σκεφτομαι καποια στιγμη να κατασκευασω κι' εγω ενα δευτερο harness (που θ' αφησω στο εξοχικο) για τον Μαριο.
 

Συνημμένα

  • 1.webp
    1.webp
    65,9 KB · Προβολές: 160
  • 2.webp
    2.webp
    58,6 KB · Προβολές: 126
  • 3.webp
    3.webp
    54 KB · Προβολές: 112
  • 4.webp
    4.webp
    56,6 KB · Προβολές: 135
  • 5.webp
    5.webp
    56,4 KB · Προβολές: 123
σισσυ μολις μου εδωσες την απαντηση... Οποτε οι διαστασεις ειναι οι ιδιες!:D
 
Alli mia lisi na exete Bird Harness.

Stin odo Athinas sto megalo PetShop tis Athinas (!ta kaimena ta zoakia!) poulane me 7,50 Eyro Hamster Leash.
Einai akrivos ayto pou psaxnete - Bird Harness gia mikra papagalakia (san Cockatiel kai pio mikra).
To pira simera. Parousiazo:
 

Συνημμένα

  • DSC03706.webp
    DSC03706.webp
    33,7 KB · Προβολές: 159
  • DSC03707.webp
    DSC03707.webp
    9,4 KB · Προβολές: 158
  • DSC03708.webp
    DSC03708.webp
    15,1 KB · Προβολές: 150
  • DSC03709.webp
    DSC03709.webp
    11,1 KB · Προβολές: 153
παιδιά εγώ το πήρα πριν καμιά βδομάδα.. Ο Ντέμης ακόμη το ψάχνει και δεν προσπαθησα να του το τοποθετήσω ακόμα.. Προς το παρόν το δαγκώνει για να το συνηθίσει! (ετσι λεέι το youtube 50 λεπτών που έχει μέσα)
 
Έχω και εγώ ένα τέτοιο απο τα χάμστερ που είχα, αλλά μάλλον θα προσπαθήσω να φτιάξω και ένα "κλασικό". Έτσι, για να έχω να δοκιμάσω καί απο τα δύο!
 
Απο αυτο της Πωλινας λειπει ενα λουρακι ακομη για να γινει οπως το κανονικο bird harness. Εγω θα προτεινα οσοι το εχετε να μην το δοκιμασετε ετσι σε πουλια σε εξωτερικο χωρο διοτι μπορει να διαφυγουν. Αν δειτε σε προηγουμενα ποστ πως ειναι το δικο μου θα καταλαβετε τι λειπει. Εκτος απο τα δυο κυκλικα λουρακια που το ενα μπαινει γυρω απο το λαιμο και το αλλο στη μεση του πουλιου τα δυο (αυτο της Πωλινας εχει ενα μονο) αλλα κοντυτερα που κρατουν τα δυο κυκλικα λουρακια ενωμενα πηγαινουν ενα στην πλατη και ενα στο στηθος του πουλιου σε καθετη θεση. Αν καποιο απο αυτα λειπει το πουλι μπορει να το βγαλει και να διαφυγει.
 
Συμφωνω με τον Ανεστη. Δεν το βρισκω ασφαλες, αν και σημερα αγορασα ενα παρομοιο γι'αλλο λογο.
Τα μεγεθη (2 ειδων φαρδος) που εχουν τα λουρακια, ειναι κατα την γνωμη μου ιδανικα για να κατασκευασω ενα δευτερο harness του Μαριου 😉:D
 

Συνημμένα

  • 6.webp
    6.webp
    36,9 KB · Προβολές: 114
BIRD HARNESS(ΣΙΓΟΥΡΙΑ-ΑΣΦΑΛΕΙΑ- ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΣΤΟ ΠΕΤΑΓΜΑ)

Αν καποιος γνωριζη που θα βρουμε(bird harness) στην ελληνικη αγορα, θα ηθελα να το ακουσω, για να παω να παρω και ναχω το κεφαλακιμου αλλα και των παπαγαλομου ησυχο και ηρεμο. Με ασφαλεια στην εκπαιδευση Πεταγμα-επιστροφη.
Σας ευχαριστω! Ναστε παντα καλα! ΚΓ. 😉
 
Back
Top