Φροντίδα Βρήκα πληροφορίες για το bird harness

τα παραγγελεις μεσω ιντερνετ billy. Εχει το συνδεσμο σε προηγουμενη σελιδα αυτου του ποστ(δε ξερω πως να το βαλω)αφου πηρε αυτο η σισσι και της κανει οκ. Θα το παρω και γω αλλα αργοτερα μαλλον-ακομα δε μ αφηνει να του πιανω τα φτερακια :) χε! Και κατι ακομα, η πληρωμη μονο με πιστωτικη γινεται, γιατι εγω δεν εχω. ☹ ποσα ηταν τα εξοδα αποστολης;
 
Η παραγγελια μου εγινε εδω τον Οκτωβριο του 2008. Πληρωσα με πιστωτικη, £24.99 για το harness και £5.99 για εξοδα αποστολης.
 
Είναι σε αγγλικές λίρες. Σε ευρώ βγαίνει περίπου 12 ευρώ παραπάνω το σύνολο.
 
δηλαδη 50€περιπου ε;. Μηπως να δοκιμασω να το φτιαξω και γω μονη μου τελικα;τα υλικα απο που τα παιρνω; Και τα μετρα; Μετραω το λαιμο και το στηθος του πουλιου;
 
Εγώ πάντως έβαλα μέσα και κάποια πιθανά απρόβλεπτα ταχυδρομικά έξοδα. Ας μην ξεχνάμε οτι δεν πληρώνουμε μόνο το ταχυδρομείο, αλλά και το τελωνείο. Δες και εδώ: Delivery Information
Τα έξοδα αποστολής για Ελλάδα είναι 18 λίρες, δηλαδή 21 ευρώ! Βάλε και 30 λίρες, δηλαδή 35 ευρώ, το σύνολο είναι 56 ευρώ.
 
sissy για να τελειωνουμε εσυ ποσο το πηρες;
Πληρωσα οσο εγραψα παραπανω, βαζω και στοιχεια απο το μειλ που μου εστειλαν τοτε

Dear Mrs Konstantinidou
We are pleased to inform you that the following items from order 10090900 have now been despatched by Standard Intl Royal Mail First Class. You can expect delivery by 29/10/2008


Order Details
QuantityTitlePriceSubTotal1The Aviator Parrot Harness Petite - Black£24.99£24.99Sub Total: £24.99Delivery Charge: £5.99
Total: £30.98
 
Όχι, δεν υπάρχει. Γι' αυτό και έγινε αυτό το θέμα, επειδή το bird harness είναι σπάνιο ακόμα και σε πιο ανεπτυγμένες χώρες.
 
1 λίρα= περίπου 1,18 ευρώ. Επομένως 35 λίρες= περίπου 41 ευρώ. Εγώ επιμένω οτι πλέον ισχύουν και οι εξτρά χρεώσεις τελωνείου που αναφέρονται και στη συγκεκριμένη σελιδα.
 
αντε παλι τα ιδια... Παρε το μετατροπεα και βαλε 30 λιρες ειναι 36 ευρω... Τι εξοδα λες;αφου η σισσυ αυτο ειπε μαζι με τα εξοδα εδωσε 30 λιρες... Μεσω τησ πιστωτικησ
 
Έχουν αλλάξει μάλλον οι χρεώσεις απο τότε. Γράψε λάθος στους προηγούμενους υπολογισμούς μου, γιατί έβλεπα τα έξοδα αποστολής για πακέτα πάνω απο ένα κιλό. Τα έξοδα αποστολής για Ελλάδα, για πακέτα κάτω του ενός κιλού είναι 6 λίρες. Σύνολο 36 λίρες, δηλαδή 42,35 ευρώ.
 
Back
Top