Αναπαραγωγή Γιατί η κανάρα μου κρύβει τα αύγα της;

Εύχομαι να αποδειχτεί πως για τα αυγά δεν είναι αργά.
απο το στομα σου και στου θεου το αυτι!

με τη βοηθεια απο ενα κουταλακι τα γύρισα τα αυγά και τα εβαλα κανονικα στη φωλιά της..
η καναρα το αποδέχτηκε αμεσως και εκατσε στη φωλια.
επιχείρησα να κανω ωοσκώπιση και αυτο που βλεπω ειναι οτι τα 2 απο τα 3 αυγα ειναι ασπορα..
εκτος και δεν φενεται ακομα.. Εχουν περασει 10 μερες απο το πρωτο αυγο.
 
εκτος και δεν φενεται ακομα.. Εχουν περασει 10 μερες απο το πρωτο αυγο.
Θα έπρεπε να φαίνεται. Στις δέκα μέρες επώασης φαίνεται πλέον καθαρά ακόμη και από άτομα με μικρότερη εμπειρία.
 
με τη βοηθεια απο ενα κουταλακι τα γύρισα τα αυγά και τα εβαλα κανονικα στη φωλιά της..
η καναρα το αποδέχτηκε αμεσως και εκατσε στη φωλια.
επιχείρησα να κανω ωοσκώπιση και αυτο που βλεπω ειναι οτι τα 2 απο τα 3 αυγα ειναι ασπορα..
εκτος και δεν φενεται ακομα.. Εχουν περασει 10 μερες απο το πρωτο αυγο.
Άσε 1-2 μέρες ακόμη και δοκίμασε πάλι...
Ίσως σκεπασμένα να μην άρχισε η επώαση.
 
Μιας και πλέον είναι 10 ημερών άστα 5 μέρες ακόμα.. Σιγά! Αν είναι ένσπορα θα δεις πουλάκια αν όχι πάμε γι άλλα! 😉
 
Ωχ και έμενα μια από τα ίδια μου κάνει η κανάρα και σήμερα είναι η 10η μέρα που κλωσάει. Τα δύο είναι πάνω και άλλα τρία από κάτω σκεπασμένα με νήμα. Άπειρη η κανάρα άπειρος και εγώ και για να δούμε τι αποτέλεσμα θα βγει.
 
Ωχ και έμενα μια από τα ίδια μου κάνει η κανάρα και σήμερα είναι η 10η μέρα που κλωσάει. Τα δύο είναι πάνω και άλλα τρία από κάτω σκεπασμένα με νήμα. Άπειρη η κανάρα άπειρος και εγώ και για να δούμε τι αποτέλεσμα θα βγει.
Ναι αλλά η κανάρα σου έχει και το ένστικτό της που δε θα την προδώσει! Μην αγχώνεσαι περνάει στα πουλάκια μας! Και να μην πετύχει αυτή η γέννα πάμε για την επόμενη! Relax και απόλαυσε την μοναδική αυτή εμπειρία! 😉
 
  • Like
Αντιδράσεις: ritz13
Back
Top