Αναπαραγωγή Δεν καθεται στην φωλια παρα μονο βραδυ

Συμφωνω με το Διονυση γιατι παλια εκανα το ιδιο αλλα τωρα δεν θελω να κουραζω τα πουλακια μου επισης απο τι εχω καταλαβει (δεν ειμαι και πολυ εμπειρος ) τωρα που γεννησε το πουλακι σου πρεπει να τα ενοχλεις συνεχως.Αστα να κανουν την δουλεια μονα τους.
 
@Ηλιας παραδεισια πρώτα διάβασε τι χρειάζεται το κάθε είδος πουλιού που έχεις στα χέρια σου, τι ανάγκες έχει το κάθε είδος, γιατί άλλες ανάγκες έχουν τα παραδείσια και άλλες τα καναρίνια. Ψάξε θέματα για τη διατροφή τους, για την διαμονή, για το ποιο κλουβί είναι κατάλληλο για το κάθε είδος, και μόλις θεωρήσεις πως τα φροντίζεις αξιοπρεπώς (γιατί όλοι εδώ μέσα έχουμε δυστυχώς άλλη άποψη για τα πουλιά που φροντίζεις) και τους παρέχεις ό,τι χρειάζονται για να καλύψεις τις ανάγκες τους, μετά ξεκίνα να διαβάζεις θέματα για την αναπαραγωγή. Μέχρι τότε προσωπικά θεωρώ πως να βάζεις τα πουλιά σου σε αναπαραγωγή είναι επικίνδυνο για τη ζωή τους και ρισκάρεις την υγεία τους και των πιθανών μελλοντικών απογόνων. Γιατί πολύ απλά είσαι αρχάριος στο χώρο και δεν ξέρεις... Και δεν πολύ ακούς και τις συμβουλές μας δυστυχώς...

Άραγε πόσα πουλάκια έχεις; Τι είδη;
 
Back
Top