Γενικά Είμαι η Tamu

Πανέμορφο κοριτσάκι!
Οχι απαραίτητα αλλά η τσαχπίνα έχει τον τρόπο της. Ξεκουράζονται στο κλουβί του, τρώνε απ' το. Φαγητό του, πίνουν απ' το νερό του, κάνουν μπανάκι στη μπανιέρα του 😛
Θα τον ρίξει τον γεροξούρα, είμαι σίγουρος 😛
:)Εγώ αμφιβάλλω Διονύση... Πιο παράξενα πουλιά δεν έχω ξανασυναντήσει!
😀! Ας περιμένουμε όμως και θα δούμε 😉
 
Πανέμορφο κοριτσάκι!

:)Εγώ αμφιβάλλω Διονύση... Πιο παράξενα πουλιά δεν έχω ξανασυναντήσει!
😀! Ας περιμένουμε όμως και θα δούμε 😉
Α, ναι Σισσυ ξεχνάω καμια φορά πόσο τζαναμπέτικα είναι τα διαβολάκια :)
 
Α, ναι Σισσυ ξεχνάω καμια φορά πόσο τζαναμπέτικα είναι τα διαβολάκια :)
Ο δικός μου, που είναι το πιο βολικό πουλάκι του κόσμου, είναι η εξαίρεση ή απλά είναι μικρός ακόμη και αργότερα θα ξεδιπλώσει όλα τα ταλέντα του; Με τρομάζετε 😱
 
Ο δικός μου, που είναι το πιο βολικό πουλάκι του κόσμου, είναι η εξαίρεση ή απλά είναι μικρός ακόμη και αργότερα θα ξεδιπλώσει όλα τα ταλέντα του; Με τρομάζετε 😱
Μικρουλης ειναι ακομα ο δικός σου είναι αλήθεια :)
Είτε θα αποτελέσει την "εξαίρεση" στον κανόνα των τζαναμπέτηδων αρσενικών παροτλετ ή θα ζήσετε... Τρελλες περιπέτειες 😛
 
Ο δικός μου, που είναι το πιο βολικό πουλάκι του κόσμου,* είναι η εξαίρεση ή απλά είναι μικρός ακόμη και αργότερα θα ξεδιπλώσει όλα τα ταλέντα του; Με τρομάζετε 😱
Είναι μικρός ακόμα, μετά τα δυο+μισό, το ξανασυζητάμε το θέμα!:D
Αυτός που πραγματικά υπήρξε ήρεμο και καταπληκτικό πουλάκι ήταν ο Κάρλο, καμιά σχέση με τους υπόλοιπους τους... Τρελοπαντιέρες! 😛 (βλ Ερνέστο-Πέπερ-Μάριος)
 
Εχω μεγαλώσει κι εχω γίνει ένα φαγανό φωτομοντέλο. (σύντομα θα ακολουθήσουν και φωτο)
Είμαι ζιζάνιο και χώνομαι όπου δω κόσμο, πουλί, πράγματα και φυσικά κουλούρια για να δω τι γίνεται. Τρώω 2 φρατζόλες ψωμί στην καθησιά μου και παίζω όλη τη μέρα ξεκουφαίνοντας τον κόσμο. Περνάω ωραία και μου φαίνεται.
[automerge]1558090238[/automerge]
Τέτοιο κορίτσι γίνεσαι όταν τρως όλο σου το φαγητό 😛

63265
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εχω μεγαλώσει κι εχω γίνει ένα φαγανό φωτομοντέλο. (σύντομα θα ακολουθήσουν και φωτο)
Είμαι ζιζάνιο και χώνομαι όπου δω κόσμο, πουλί, πράγματα και φυσικά κουλούρια για να δω τι γίνεται. Τρώω 2 φρατζόλες ψωμί στην καθησιά μου και παίζω όλη τη μέρα ξεκουφαίνοντας τον κόσμο. Περνάω ωραία και μου φαίνεται.
[automerge]1558090238[/automerge]
Τέτοιο κορίτσι γίνεσαι όταν τρως όλο σου το φαγητό 😛
Όλα (τουλάχιστον) τα parrotlets (μοντέλα ή μη) παρακαλούνται να δηλώσουν όπως και ν΄αποδείξουν με φωτογραφίες το βάρους τους! 😁 . Για πολλά ψωμιά διαβάζω! Να προσέχεις τη σιλουέτα σου Ταμού❤️️️️
Τι βάρος έχουν οι παπαγάλοι σας;
 
Όλα (τουλάχιστον) τα parrotlets (μοντέλα ή μη) παρακαλούνται να δηλώσουν όπως και ν΄αποδείξουν με φωτογραφίες το βάρους τους! 😁 . Για πολλά ψωμιά διαβάζω! Να προσέχεις τη σιλουέτα σου Ταμού❤️️️️
Τι βάρος έχουν οι παπαγάλοι σας;
Αστα Σισσυ μου την κυνηγαμε να φεύγει μακρια απ' την ψωμιέρα, προσπαθεί να ανοίξει συρτάρια, σακούλες, ψωμί και κουλούρι της τα κρύβουμε μη γίνει κανα δίκιλο 😂
 
Καλησπέρα σας κύριε Διονύση! Μας λείψατε πολύ και χαίρομαι αφάνταστα με τα νέα και την επανεμφάνιση σας! Πανέμορφη και φωτομοντέλο όπως πάντα η αγαπητή μας Tamu! 😊🙂👌
 
Οντως είναι κούκλα Γιώργο! @fortunatos
Ανέστη @Φοίβος δεν κάνει και τιποτα αλλο απ' το να τρωει και να πεταει εδώ κι εκεί εξερευνώντας μέχρι και τις γωνίες για αράχνες και παίζοντας με ότι πρέπει και δεν πρεπει.
Ζωή @ζιζι να δεις που θα τους τουμπάρουνε τους κυρίους οι κυρίες τελικά
Αμβρόσιε @Καναρίνι4ever κι εμείς χαιρόμαστε που σας ξαναβλέπουμε
 
Γράμμα στην Ταμού απ' τον "μπαμπά"

"Αγαπημένο μου φτερωτό με στόμα δεινόσαυρου. Σου γράφω αυτό το γράμμα γιατί μόλις κατάλαβα ότι μεγαλώνεις και σύντομα θα μας πετάξεις κανένα αυγουλάκι στη μάπα.
Οταν συμβεί αυτό και ο μπαμπάς βάλει το χέρι του να τα πάρει, φρόντισε καλή μου να χρειαστεί λιγότερα απο 10 ράμματα και καλό θα ήταν να μη χρειαστεί νοσοκομειακή βοήθεια.
Αφού μου κόβεις κομμάτια όταν παω να σου πάρω το μπρόκολο φαντάζομαι τι θα μου κόψεις όταν παω να πάρω τα αυγά.

Με αγάπη
Ο τύπος που κάνεις τα μούσια του κουβέρτα"
 
. Γιατί μόλις κατάλαβα ότι μεγαλώνεις και σύντομα θα μας πετάξεις κανένα αυγουλάκι στη μάπα.
Το.. Ένστικτο του 😛 μπαμπά Διονύση; ή είδες κάτι που σε προδιαθέτει να σκεφτείς γι΄αυγά; 🙄
 
Το.. Ένστικτο του 😛 μπαμπά Διονύση; ή είδες κάτι που σε προδιαθέτει να σκεφτείς γι΄αυγά; 🙄
Οχι κάτι συγκεκριμένο αλλά τη βλέπω πως "μεγαλώνει". Σοβαρεύει, προσεγγίζει διαφορετικά και πιο ήρεμα τον μουρλό και ο μουρλός μου της δίνει περισσότερα "θάρρητα".
 
Back
Top