Γενικά Είμαι ο Σπύρος

Για μεταφοράς εγώ πήγα σ αυτή την Λύση
Ωραίο... Θα το σκεφτώ λίγο, γιατί χρειάζομαι και μεταφοράς και ένα μεσαίο για τις διακοπές του, οπότε ίσως βρω κάτι και για τις 2 περιπτώσεις :)
 
Μπορείς να προσαρμόσεις πατηθρα με μια απλή τρύπα στα πλαϊνά. Επειδή τα κοκατίλ δεν πίνουν τόσο συχνά νερό φροντίζεις να έχει ενυδατωθει από πριν. Στο θέμα της τροφής μπορείς να βάλεις σπόρους στον πάτο ή ένα τσαμπι κεχρί.
Α ευχαριστώ πολύ θα ανοίξω και ένα θέμα με το ταξίδι γιατί θα το χρειαστώ στο άμεσο μέλλον και σκοπεύω να την παίρνω μαζί μου
 
Μα κι εσύ δεν βοηθάς, βάλτου λίγο ζελέ του μάγκα.
Μύτη, χείλη, δάχτυλα...ό, τι είναι εύκαιρο στις υπηρεσίες του... όχι μόνο βοηθάω, δουλάκος έχω καταντήσει... Όλη μέρα ξύσιμο θέλει.
 
Πάντως Γιώργο το παρακάτω θα ήταν ιδανικό, αλλά αντέ να το βρεις...


9da6e1f2eac9f861afe1c5e2eca8df6f.jpg
 
Είδα μiα μικρή 🕷έξω από το παράθυρο, χέστηκα αυτόματα και σήκωσα τσουλούφι (όσο έχω, γιατί ακόμα με καρφάκια στο κεφάλι είμαι)...

View attachment 61541

Ρε παιδιά, πόσο κρατάει η 1η πτερόρροια; 2 μήνες κοντεύουμε...
Να σε ανησυχεί η απότομη αλλαγή των φτερών γιατι ειναι πιο επίπονο...
Είναι η πρώτη του και όχι τη περίοδο που γίνεται κανονικα, οπότε δε θα τα αλλάξει πιθανόν όλα. Γι αυτό και θα παρατηρήσεις 2χρωμια στα φτερά της πλάτης του. Τουλάχιστον εμένα μου φαίνεται αισθητή η διαφορά από της φώτο...
Άσε που το πιτσιρίκι σε σκέφτεται και στα ρίχνει λίγα για να μη σε πιάσει κανένας πανικος...😵:D🤣
 
@vagelis76, Εννοείς ότι μπορεί να αλλάξει τα μισά τώρα και τα μισά στην καλοκαιρινή πτερορροια;
Αυτό ισχύει και για τον δικό μου τον μπόμπιρα;
Για όλους τους παπαγάλους πιστευω οτι ισχύει αυτό, γι αυτό άλλωστε στους διαγωνισμούς μπορουν να πάρουν μέρος για 3 χρόνια(τα κοκατιλ), γιατί τότε έχει ολοκληρωθεί το χρώμα, το μέγεθος και έχουν ένα πλούσιο και ολοκληρωμένο φτέρωμα.
 
Άσε που το πιτσιρίκι σε σκέφτεται και στα ρίχνει λίγα για να μη σε πιάσει κανένας πανικος...😵:D🤣
😀... Κρατάω αρχείο με ουράς και φτερών. Όσο τα καλαμάκια είναι τόσα όσα τα φτερά που χάθηκαν είμαστε καλα
3 χρόνια(τα κοκατιλ), γιατί τότε έχει ολοκληρωθεί το μέγεθος
Θα μεγαλώσει κι άλλο; Η ουρά του θα φτάσει στο θεό. 🙂
Αυτό ισχύει και για τον δικό μου τον μπόμπιρα;
Βίοι παράλληλοι :)
 
😀 να τον δω να μαθαινει τα χρωματα κ τα συμβολα να τρελαθω!
Προς το παρόν νομίζει ότι το γκέιμ ειναι να τα βγάζεις από τη θέση τους και να τα πετάς κάτω...😀
 
Δυστυχως δεν φερνουν Ελλαδα,υπαρχει μεγαλη εληψη απο παιχνιδια και απο αυτες τις σελιδες φοβαμαι να παρω.
Οπως και να εχει τον βλεπω να λυνει σταυρολεξα σε λιγο καιρο 😁
 
απο αυτες τις σελιδες φοβαμαι να παρω.
Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας... Κάνε paypal και αγοράζεις με 100% ασφάλεια..
δεν φερνουν Ελλαδα,υπαρχει μεγαλη εληψη απο παιχνιδια
Αν δεν υπήρχε το petbirds για ιδέες για παιχνίδια, στην Ελλάδα θα θέλαμε μια περιουσία για παιχνίδια (και όλα του ίδιου είδους μάλιστα)...
 
Back
Top