Γενικά Είμαι ο Σπύρος

Γιατί ο δικος μου ο τοσοδουλης δεν σταματάει ποτέ;!
Νομίζω ότι σου το έχω ξαναπεί Γιώργο. Ο μεγάλος κοκατιλακος μου 14 ετών περίπου σήμερα και δεν κελαηδησε ποτέ. Μόνο μονοτονους ήχους σαν θηλυκό!
Συμβαίνουν αυτά και στις καλύτερες οικογένειες 😋
Δε θέλω να μου παίρνει τ' αυτιά, αλλά ένα τραγουδάκι θα το θελα...
Ίδιος χαρακτήρας θα είναι με τον δικό σου..
Λάμπει ο Σπυράκος! Κούκλος! 🙂
Να σαι καλά Αμβρόσιε.. :)
 
Ίδιος χαρακτήρας θα είναι με τον δικό σου
Δεν είναι απαραίτητο. Ο δικός σου είναι πολύ μικρός ακόμη. Εγώ πιστεύω ότι θα αρχίσει από εκεί που δεν το περιμένεις και θα σου παίρνει τα αυτια. Αλλά τότε δεν θέλω να ακούσω παράπονα 🙂
 
Δε θέλω να μου παίρνει τ' αυτιά, αλλά ένα τραγουδάκι θα το θελα...
Αν εσύ δε του σφυράς το τραγουδάκι που θες, δε θα στο πει ποτε. Γιατί δε το ξέρει ή και να το έχει ακούσει μια δυο φορες δε το κράτησε...
Τους σφυράμε την ώρα που μπαίνουμε στο σπίτι και ύπαρχει ενθουσιασμός από εκείνα... Την ώρα που τον βλέπουμε δραστήριο... Την ώρα που τους αλλάζουμε τη τροφή και τα περιποιούμαστε. Γενικά δε μιλάμε, σφυράμε συνεχώς 1-2 σκοπούς που θέλουμε να μάθουν και αυτό γίνεται από τον άνθρωπο που ασχολείται και υπάρχει επαφή με το πουλί.

Άσπρισε το κεφάλι και εγινε ολόκληρος άντρας ο Σπυράκος!
 
Αλλά τότε δεν θέλω να ακούσω παράπονα 🙂
Λες να αναπολώ τις ήσυχες μέρες; :)

Ολοασπρο κεφαλι
Γύρω στις 8.30 που χαμηλώνω τα φώτα για να μπει σε μουντ ύπνου μόνο το κεφάλι φαίνεται :)

Αν εσύ δε του σφυράς το τραγουδάκι που θες, δε θα στο πει ποτε. Γιατί δε το ξέρει ή και να το έχει ακούσει μια δυο φορες δε το κράτησε...
Τους σφυράμε την ώρα που μπαίνουμε στο σπίτι και ύπαρχει ενθουσιασμός από εκείνα... Την ώρα που τον βλέπουμε δραστήριο... Την ώρα που τους αλλάζουμε τη τροφή και τα περιποιούμαστε. Γενικά δε μιλάμε, σφυράμε συνεχώς 1-2 σκοπούς που θέλουμε να μάθουν και αυτό γίνεται από τον άνθρωπο που ασχολείται και υπάρχει επαφή με το πουλί.

Άσπρισε το κεφάλι και εγινε ολόκληρος άντρας ο Σπυράκος!
Οκ... Αν και δεν μπορώ να σφυρίζω (αέρας βγαίνει), θα προσπαθήσω... Ελπίζω να μάθει κάτι απλό!
 
Απαπαπαπα ακαρδε πατέρα!
Η βλακεία του να μένεις μόνος... 😱
Πάλι θα πρήξω κόσμο... κάθε 5 λεπτά και φωτό :)
Τι κουκλος είναι! 😍
Να είστε καλά... Που να ξέρε ο καημένος αύριο που θα πάει 😳
 
Καλησπέρα Γιώργο! Θα είναι λίγο δύσκολο για σένα, αλλά όλα θα πάνε καλά! Χρειάζεσαι και εσύ ξεκούραση και χρόνο! Οι μέρες είναι λίγες!:)

Η βλακεία του να μένεις μόνος... 😱
Καταλαβαίνω απόλυτα. Είναι η συντροφιά σου!

Πάλι θα πρήξω κόσμο... κάθε 5 λεπτά και φωτό :)
😀! Είσαι τόσο ανήσυχος και προστατευτικός μπαμπάς; Δεν το φαντάστηκα! 😛😁
 
Η βλακεία του να μένεις μόνος... 😱
Πάλι θα πρήξω κόσμο... κάθε 5 λεπτά και φωτό :)
Είναι πολύ δύσκολα. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Θα τον βγάζουν και εκτός κλουβιου;
 
Αν θέλουν να καλέσω εισαγγελέα πασχαλιάτικα :)
[automerge]1556207274[/automerge]
Και πάνω που ήμουν έτοιμη να πω ότι είσαι ο πιο κουλ από όλους 😂
 
ο πιο κουλ από όλους 😂
Μπα... Είναι 3 σπίτια που μπορούν να τον φιλοξενήσουν αλλά κανένα δεν πληροί τις προϋποθέσεις 100%... Οπότε δεν μπορώ να είμαι κουλ.

Μήπως να κάναμε εδώ μια κοινότητα cagesurfing? :)
 
Back
Top