Γενικά Είμαι ο Σπύρος

δε πειραζει! Κατι θα του εκανες! ξερει τι κανει αυτος! 😀
😲 Τι έκανε και σε τρέλανε τόσο καλό παιδί;
Τον χάλασαν λίγο το Πάσχα, αλλά θα τον επαναφέρω. Άρχισε να κάνει τσίου άσχετα και πήγε και μπήκε μέσα σε ένα χαζό φωτιστικό που έχω στο χωλ (χάρτινο φουσκωτό), κατατρόμαξα, τον έβγαλα έξω και πήγε και ξαναμπήκε. Μήπως ρε παιδιά θέλει καμια θηλυκιά και ψάχνει κλειστό μέρος για φωλιές κτλ;
 
Τον χάλασαν λίγο το Πάσχα, αλλά θα τον επαναφέρω. Άρχισε να κάνει τσίου άσχετα και πήγε και μπήκε μέσα σε ένα χαζό φωτιστικό που έχω στο χωλ (χάρτινο φουσκωτό), κατατρόμαξα, τον έβγαλα έξω και πήγε και ξαναμπήκε. Μήπως ρε παιδιά θέλει καμια θηλυκιά και ψάχνει κλειστό μέρος για φωλιές κτλ;
Οτιδήποτε ''κλειστό'' παραπέμπει σε φωλιά...
 
Ναι, πιστεύω πως του άνοιξε η όρεξη για να ψάξει φωλιές. Γενικά οτιδήποτε κλειστό-σκοτεινό-χαραμάδα-ντουλάπι κτλ τους ξυπνάει τα ένστικτα.
Αποφυγή των ανωτέρων προκλήσεων, μπανάκι, ασκήσεις-πέταγμα-εκπαίδευση. Γενικά ν΄αλλάξει ενδιαφέροντα και να ξεχαστεί (όχι αυγοτροφή-αυγά, κτλ)
 
Ναι, πιστεύω πως του άνοιξε η όρεξη για να ψάξει φωλιές. Γενικά οτιδήποτε κλειστό-σκοτεινό-χαραμάδα-ντουλάπι κτλ τους ξυπνάει τα ένστικτα.
Αποφυγή των ανωτέρων προκλήσεων, μπανάκι, ασκήσεις-πέταγμα-εκπαίδευση. Γενικά ν΄αλλάξει ενδιαφέροντα και να ξεχαστεί (όχι αυγοτροφή-αυγά, κτλ)
Και να σταματήσεις να τον χαϊδεύεις παντού. Μεγάλωσε το αγόρι σου πια.
 
Και να σταματήσεις να τον χαϊδεύεις παντού. Μεγάλωσε το αγόρι σου πια.
Είχα σταματήσει... Μόνο κεφάλι εδώ και ένα μήνα...
Το κατέστρεψε σε χρόνο ντε τε! Απίστευτος! Πάντα θα μας εκπλήξει! "Πιάνουν τόπο" πάντως τα παιχνίδια που του κατασκευάζεις! 😛😆
Που να δεις βιβλία και σημειώσεις :)
 
Καλησπέρα και από μας...
Δεν ξέρω πως κοιμήθηκε, αλλά ξύπνησε με ουρά στραβή ☹
Να την αφήσω; Θα επανέλθει; Να προσπαθήσω απαλά να την ισιώσω;


Επιθεωρώντας εντωμεταξύ τη σίτα...
IMG_20190604_185231.webp
 
Νομιζω οτι πρέπει να του πάρεις μεγαλύτερο κλουβι, αρχισε να μη χωράει..😱 😵 😱
βρε που τη βλέπεις στραβή την ουρά;Δεν έχεις δει μάλλον πραγματικά στραβες ουρες... 😀
Μια χαρά είναι,θα τη φτιάξει μόνος του στο επόμενο "χτενισμα" με το ραμφος του.
Για πες, σφύριξε τιποτα;
 
Νομιζω οτι πρέπει να του πάρεις μεγαλύτερο κλουβι, αρχισε να μη χωράει..😱 😵 😱
βρε που τη βλέπεις στραβή την ουρά;Δεν έχεις δει μάλλον πραγματικά στραβες ουρες... 😀
Μια χαρά είναι,θα τη φτιάξει μόνος του στο επόμενο "χτενισμα" με το ραμφος του.
Για πες, σφύριξε τιποτα;
Καινούργιο κλουβί θα έρθει προίκα με τη νύφη (όταν μεγαλώσει) :)
Κάτι λίγα το πρωί.. Νομίζω θέλει να πει "Σπύρο" και δεν μπορεί το καημενουλικο... :)

Στην άκρη αν τη δεις κάνει μια στροφή... Πάντως ξύπνησε στη συνηθισμένη πατήθρα.
 
Καινούργιο κλουβί θα έρθει προίκα με τη νύφη (όταν μεγαλώσει) :)
Κάτι λίγα το πρωί.. Νομίζω θέλει να πει "Σπύρο" και δεν μπορεί το καημενουλικο... :)

Στην άκρη αν τη δεις κάνει μια στροφή... Πάντως ξύπνησε στη συνηθισμένη πατήθρα.
βρε Γιωργο ασε μας που εχει στραβη ουρα! Θα τη φτιαξει μονος του!
 
Τον χάλασαν λίγο το Πάσχα, αλλά θα τον επαναφέρω. Άρχισε να κάνει τσίου άσχετα και πήγε και μπήκε μέσα σε ένα χαζό φωτιστικό που έχω στο χωλ (χάρτινο φουσκωτό), κατατρόμαξα, τον έβγαλα έξω και πήγε και ξαναμπήκε. Μήπως ρε παιδιά θέλει καμια θηλυκιά και ψάχνει κλειστό μέρος για φωλιές κτλ;
Θα σου
Καινούργιο κλουβί θα έρθει προίκα με τη νύφη (όταν μεγαλώσει) :)
Κάτι λίγα το πρωί.. Νομίζω θέλει να πει "Σπύρο" και δεν μπορεί το καημενουλικο... :)

Στην άκρη αν τη δεις κάνει μια στροφή... Πάντως ξύπνησε στη συνηθισμένη πατήθρα.
Δε παίρνετε την δικιά μου για νυφουλα αφού εμένα δε μου κάνει την χάρη να έρθει σε μένα😂
 
Δε παίρνετε την δικιά μου για νυφουλα αφού εμένα δε μου κάνει την χάρη να έρθει σε μένα😂
Θα έρθει καιρός που δε θα ξεκολλάει :)
 
Back
Top