Γενικά Είμαι περήφανος κάτοχος 2 υπεροχών καρδερίνων

Ακόμη κι αυτά τα μηδενικά δαχτυλίδια συνήθως κρατούν τα χρώματα της χρονιάς... αλλά κι αυτό να μην ισχύει έχουν σίγουρα γραμμένα πάνω τους έτος μαζί με τα νούμερα κατά α/α.

ακριβως αυτο εκανα και εγω τωρα που παράγγειλα απο το νετ δακτυλιδια.
 
Κυριε Γιαννη ηδη εχω συμπληρωσει την αιτηση να γινω μελος στο cyprus avicultural society , απλα λογω χρονου δεν την εχω στειλει ακομα. Το θεμα μου ειναι οτι οσα βιντεο και να δω και οσα αρθρα να διαβασω, δεν μπορω να βαλω κλειστο τυπου δακτυλιδι. Φοβαμαι να τα τραυματισω.
 
δεν μπορω να βαλω κλειστο τυπου δακτυλιδι.
Λογικά κάποιος από το νέο σου σύλλογο θα αναλάβει να σε εκπαιδεύσει και σ αυτό... όλα θα πάνε καλά.
 
Τάσο, όσο σε "πάει" η αναπαραγωγή και τα πουλιά έχουν διάθεση άφησε τα να ακολουθήσουν τον δρόμο τους.
Γέμισε εσύ κλούβες και κλουβιά και θα την βρεις την άκρη. Άλλωστε ποτέ δεν ξέρεις με αυτά τα πουλιά. Και προσπάθησε να βρεις τον πρώην κάτοχο για να σου πει τι και πως έφτασε τα πουλιά σε αυτό το σημείο. Διατροφή, συμπληρωματα κλπ
Απλά προσπάθησε για δαχτυλίδι, γιατί είναι κρίμα να ακυρώνεται ο κόπος σου για αυτό.
Άσχετα που αυτοί που σε ξέρουν δεν θα είχαν πρόβλημα να πάρουν πουλιά από εσένα. Έστω και χωρίς δαχτυλίδι...
 
Πρώτη φορά βλέπω μικρά καρδερινακια. Είναι πολύ όμορφα και πολύ ιδιαίτερα. Γερά να είναι πάντα!

Ζωη και εγω πρωτη φορα, ποτε δεν ασχοληθηκα με το ειδος, σαν ξεβαμμενα ποντικια με φτερα. :D
 
Πρώτη φορά βλέπω μικρά καρδερινακια. Είναι πολύ όμορφα και πολύ ιδιαίτερα. Γερά να είναι πάντα!
Άντε βρε συ που είναι όμορφα... Σαν αποτυχημένα σπουργιτακια είναι.:D
Απλά είναι πανέμορφα... φτου φτου
 
Καλημερα παιδια, σημερα βγηκε και το τριτο καρδερινακι απο τη φωλια, αλλα διστυχως δε το βλεπω στα, καλα του. Ενω τα αδερφια του τα βλεπω κινητικα και ζωηρα, και καθονται μονο στο ψηλο κλαρι, αυτο καθεται στο χαμηλοτερο κλαρι και νωχελικο. Οχι φουσκωμενο. Αλλα με ανοικτο το στομα. Και απο οτι βλεπω η μητερα παει και ταιζει τα μωρα που καθονται στο ψηλο κλαδι.

20180625_085808-490x1008.webp
 

Συνημμένα

  • 20180625_085823-490x1008.webp
    20180625_085823-490x1008.webp
    39,2 KB · Προβολές: 11
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
ειναι ο νομος της φυσης, τα αδερφιακια του, τρεχουν / πετανε προς την θηλυκια για ταισμα, αυτο μενει εκει που ειναι και αν πεταξει προς το κλαρι που ειναι η μανα με τα μικρα, αυτο απλα στεκεται και δεν απαιτει φαγητο. Την παραμανα να την κανω, αν και ο χρονος μου ειδικα αυτη την περιοδο λογω mundial ειναι πολυ περιορισμενος, κλλα γνωριζω οτι απο την στιγμη που βγηκε απο την φωλια ειναι πολυ δυσκολο να ανοιξει στομα σε ανθρωπινο χερι.
 
Μην ανησυχείς τόσο πολυ για το τρίτο, καμία φορά μένουν πίσω κι έπειτα κερδίζουν ξανά στην ανάπτυξη.
Όμορφα. Και πιο όμορφο το τρίτο. Γλυκύτατο για την ακρίβεια. Να σου ζήσουν και πάλι!
 
ειναι ο νομος της φυσης, τα αδερφιακια του, τρεχουν / πετανε προς την θηλυκια για ταισμα, αυτο μενει εκει που ειναι και αν πεταξει προς το κλαρι που ειναι η μανα με τα μικρα, αυτο απλα στεκεται και δεν απαιτει φαγητο. Την παραμανα να την κανω, αν και ο χρονος μου ειδικα αυτη την περιοδο λογω mundial ειναι πολυ περιορισμενος, κλλα γνωριζω οτι απο την στιγμη που βγηκε απο την φωλια ειναι πολυ δυσκολο να ανοιξει στομα σε ανθρωπινο χερι.
Είδες να το ταΐζει;
Σαφώς είναι δύσκολο στην φάση που είναι τώρα, στην αρχή σίγουρα θα το λερωσεις αλλά μόλις δοκιμάσει την κρέμα θα το ανοίγει μόνο του.
 
Back
Top