Γενικά Είμαι περήφανος κάτοχος 2 υπεροχών καρδερίνων

ειδικα σημερα εχει δροσισει αρκετα, απο το πρωι εχει ενα μειγμα, σκονη σαχαρας, τυπικη υγρασια κυπρου και συννεφια, αλλα η θερμοκρασια ειναι κοντα στους 25 βαθμους, εχτες και προχτες ειχαμε 34, το καλο ειναι οτι τα ταιζει και ας μην καθεται μεσα.. Θα με απασχολουσε αν την εβλεπα να μην ταιζει.
 
Τασο αν δεν κανω λαθος εισαι στην 7η μερα, ειναι μεσα στις μερες που τα θηλυκα σηκωνονται απο τη φωλια και δεν τα ζεσταινουν μονιμα, πιστευω θα μπαινει ανα τακτα χρονικα διαστηματα αλλα οχι κατι σταθερο.

Ακομα και αν τα αφησει μονιμα απο θεμα ζεστασιας δεν χρειαζεται να σε προβληματιζει ιδιεταιρα αρκει να ταιζει ειναι οριακα σε καλες μερες οσον αφορα τη θερμοκρασια.
 
Τασο αν δεν κανω λαθος εισαι στην 7η μερα, ειναι μεσα στις μερες που τα θηλυκα σηκωνονται απο τη φωλια και δεν τα ζεσταινουν μονιμα, πιστευω θα μπαινει ανα τακτα χρονικα διαστηματα αλλα οχι κατι σταθερο.

Ακομα και αν τα αφησει μονιμα απο θεμα ζεστασιας δεν χρειαζεται να σε προβληματιζει ιδιεταιρα αρκει να ταιζει ειναι οριακα σε καλες μερες οσον αφορα τη θερμοκρασια.

απο οτι μου ειπαν απο το σπιτι, τα ταιζει κανονικα, τωρα που ειμαι στο σπιτι και κοιμουνται, ο αρσενικος κοιμαται στην εισοδο της φωλιας και η θηλυκια σε κλαρι εξω.
 
ωρα φαγητου, τραγουδιου και ταισμα των νεοσσων
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
ευχαριστω πολυ, ασχετα με το αποτελεσμα των μωρων, μπορω να πω, οτι οντως εγω ειμαι πολυ τυχερος με το ζευγαρακι μου, διοτι μιλαμε για τελειως κοινωνικοποιημένα πουλια, Σημερα για παραδειγμα αναγκάστηκα για δευτερη φορα να βαλω χερι στη φωλια, διοτι με τον οπτικο ελεγχο ειδα μονο 2 μωρα ζωηρα, το 3ο ηταν κοιμισμενο,(ζει, αλλα θα ελεγα πολυ νωχελικο, επρεπε να το παρω στη χουφτα μου για να δω κινηση, το αφησα παλι μεσα και θα ελεγξω αυριο πρωι παλι) σε ολη αυτη τη φαση που ειχα το χερι μου μεσα, οι γονεις ετρωγαν την γλυστριδα κανονικα σαν να μην τους ενοχλουσε τιποτα, να σημειωσω οτι η φωλια οπως βλεπετε στο βιντεο ειναι στη μια πορτα (που δεν ανοιγει λογω φωλιας) και η αλλη πορτα ειναι ακριβως εκει που εχω την γλυστριδα, τοσο αναισθητο το ζευγαρακι.
 
σκεφτεσια να τις πουλησεις στο μελλον; Επισης εχεις βαλει δαχτυλιδια;
 
οχι δαχτυλιδια δε βαζω, λογω φοβου και απειριας, και οχι κανενα ζωντανο μου δεν χαριζω / πουλαω
 
Να σαι σιγουρος, ηδη Σεπτεμβρη εχω ραντεβου στη Λεμεσο με εκροφεα καρδερινας, ο οποιος ειναι και ο μοναδικος αντιπροσωπος της ornitalia στο νησι. Λατρεια αυτα τα πουλια.
 
Back
Top