Γενικά Είναι λάθος να αγοράσω καναρίνι χωρίς δαχτυλίδι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης TheBigL
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ναι νομίζω θα τον φωνάζω φαν Μπαστεν..χα χα χα χα! Αν έβρισκα κ τα υπόλοιπα στοιχεία μια χαρά θα ήταν...
 
Εγώ τωρα που διάβασα το θέμα, έχω μια απορία : Γιώργο, το πουλάκι που βρήκες, πως ξέρεις ότι είναι tibrando?
 
Μετά από πολύ ψάξιμο κ παρατήρηση του πτερώματος του καθώς επίσης κ από το κελάηδισμα του κ την αρμονία που έχει κατεληξα εκεί σε ένα ποσοστό 75-25 % να είναι timbrado. Για αυτό τον λόγο προσπαθώ να βρω από που προήλθε για να ειμαι 100 % σίγουρος χωρίς βέβαια να αποκλείω κάτι άλλο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Μετά από πολύ ψάξιμο κ παρατήρηση του πτερώματος του καθώς επίσης κ από το κελάηδισμα του κ την αρμονία που έχει κατεληξα εκεί σε ένα ποσοστό 75-25 % να είναι timbrado. Για αυτό τον λόγο προσπαθώ να βρω από που προήλθε για να ειμαι 100 % σίγουρος χωρίς βέβαια να αποκλείω κάτι άλλο.
Μάλιστα... άκρως ενδιαφέρον.
Χωρίς όμως να είναι και σωστό.
Στις περιπτώσεις που υπάρχει έστω και μικρή αμφιβολία... Δυστυχώς πρέπει να απορρίπτουμε τη ράτσα.
 
Το αποδέχομαι λοιπόν κ μέχρι να βρω την άκρη με το δακτυλίδι απλά θα μένω με την υποψία του να είναι ένα timbrado.Χαίρομαι πολύ πάντως που έχω μια πολύ επικοινωνία με άτομα που έχουν αρκετές γνώσεις κ ίσως μάθω κ εγώ αρκετά από εκείνους.
 
Το αποδέχομαι λοιπόν κ μέχρι να βρω την άκρη με το δακτυλίδι απλά θα μένω με την υποψία του να είναι ένα timbrado.Χαίρομαι πολύ πάντως που έχω μια πολύ επικοινωνία με άτομα που έχουν αρκετές γνώσεις κ ίσως μάθω κ εγώ αρκετά από εκείνους.
Κι αυτοί από σένα...
Καλημέρα και περιμένουμε νέα σου.
 
Σίγουρα θα ενημερώνω για την πορεία της εξέλιξης αλλά και της αναζήτησης.Αυτό το βίντεο που παραθέτω με βοήθησε αρκετά στο ακουστικό κομμάτι καθώς πλησιάζει κατά 90%+ στο κελάϊδισμα του δικού μου.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Καλημέρα σε όλους.
 
Άλλο ένα χαρακτηριστικό της ράτσας είναι τα πόδια του. Όταν στέκεται κάνουνε γωνία. Για δες και αυτό φίλε :)
 
Back
Top