Αναπαραγωγή Είναι σε περίοδο αναπαραγωγής τα ζεμπράκια μου;

Δεν θυμάμαι αν γεννούν ένα την ημέρα ή μέρα παρά μέρα, νομίζω το πρώτο. Πότε έκανε αυτό το ένα; Μάλλον θα συνεχίσει. Το θέμα είναι έχουν ζευγαρώσει;
 
Σημερα δεν τα παρακολουθω να δω . Πως θα το κανει σ4ην φωλια που δεν εχουν στρωσει την εστρωσα εγω

Εγω μπορω να κανω τιποτα απο την πλευρα μου
 
Γιάννη μπαίνουν στην νέα φωλιά;
 
ναι μπαινουν. Βεβαια την εστρωσα εγω . Αυριο περιμενω 2 ο αυγο
ηρεμησεεεε, σταματα να αλαζεις τις φωλιες να τραβολογας τα αυγα και γενικοτερα να επεμβαινεις τα χεις στρεσαρει ηδη αστα να ηρεμησουν να κανου μονα τους τη φωλια... Το οτι γενναν με τοσο αυγο και τοση fertivit δε σημαινει οτι ειναι ετοιμα...
 
γεννησε ενα αυγο μεχρι τωρα δεν τραβολογαω κανενα αυγο. Το τοσο αυγο κακω ειναι να βαζω αυγο. Το φερτι το εβαλα μια εβδομαδα σιγα. Απλα για να μην τα κανει στον πατο και σπανε
 
ναι μπαινουν. Βεβαια την εστρωσα εγω . Αυριο περιμενω 2 ο αυγο
Υπάρχει τότε μια επλίδα να συνεχίσουν την γέννα μέσα.
Μην τα ενοχλείς καθόλου. Ένας λόγος γέννας εκτός φωλίας είναι το στρες και δεν έχουν εξοικειωθεί με την νέα φωλιά.
 
γεννησε ενα αυγο μεχρι τωρα δεν τραβολογαω κανενα αυγο. Το τοσο αυγο κακω ειναι να βαζω αυγο. Το φερτι το εβαλα μια εβδομαδα σιγα. Απλα για να μην τα κανει στον πατο και σπανε
Μέσα η έξω αυτή την φορά. Αυγό λίγο, τα ζεμπράκια δεν έχουν μεγάλη ανάγκη σε πρωτείνες.
 
ρε παιδια εχω αλλα 5 ζευγαρια ζεμπρακια δεν ειμαι πρωταρης. Οσο αυγο βαζω σε αυτα βαζω και εδω. Απλα δεν μου εχει ξανατυχει αυγο εκτος φωλιας. Το θεμα ειναι να κανει το επομενο εξω.υπαρχει περιπτωση να μην κανει αυριο
 
γεννησε ενα αυγο μεχρι τωρα δεν τραβολογαω κανενα αυγο. Το τοσο αυγο κακω ειναι να βαζω αυγο. Το φερτι το εβαλα μια εβδομαδα σιγα. Απλα για να μην τα κανει στον πατο και σπανε
αυτο δε σου λεει οτι δε ειναι ετοιμα; η fertivit θα στα πυρωσει δε θα τους δειξει που θα γεννησουν ) θα γεννησουν εκει που θα νιωσουν ασφαλεια εκει που θα τη χτισουν μονα τους... Το αυγο δε ειναι κακο ουτε η φερτι η εμονη σου να γεννησουν τωωωρααα ειναι... Ασε οποια φωλια εχεις αυτη τη στιγμη αρκει να ναι κλειστη και οταν θα ρθει η ωρα μεχρι τοτε παρε το χερακι απο μεσα απο το κλουβι και θα με θυμηθεις... επειδη τα περασα και γω στα λεω με πολυ αγαπη
 
και εγω εκτιμω την ωρα που αφειερωνεις. Το νημα να το αφησω μεσα.
 
και εγω εκτιμω την ωρα που αφειερωνεις. Το νημα να το αφησω μεσα.
αφησε το αλλα θα το βγαλουν αυτα ξανα εξω απο μονα τους ωσπου να τη στρωσουν μη σε ξεγελουν τα αυγα αν δεν ειδες βατεματα κατα 99% ειναι ασπορα.
 
Μεχρι τωρα κανενα αυγο. Απλα μπαινουν βγαινουν και τιποτα εγω περιμενω
 
Μην αγχώνεσαι, άσε τα ήσυχα με την ώρα τους θα κάνουν αυγά.
 
Back
Top