Αναπαραγωγή Είναι σε περίοδο αναπαραγωγής τα ζεμπράκια μου;

Μα οι φλεβες ειναιναι μεγαλες. Τι να πω εχουν αρχισει να κλωσανε με 4 αυγο στις 18 δεκεμβρ. ; Και ηταν γονιμα περιμενω να δω . Α και σημερα εκανε και 8
 
Παω να δω και βλεπω στον πατο αιματα. Ενα αυγο κατω να αιμοραγει. Το πηρα το εβγαλα απο το τσοφλι και το εβαλα στον θερμοθαλαμο. Το εμβρυοειναι ασχηματοποιημενο και δεν τακαταφερε να παρω τα αυγαγιακλωσομηχανη;
 
Έχεις κλωσσομηχανή; Για κότες; Προσωπικά δεν θα το έκανα.
Γιατί υποθέτεις ότι συνέβη από όσα είδες; Αφού ο νεοσσός δεν ήταν έτοιμος μάλλον οι γονείς το έσπασαν το αυγό. Κάτι άλλο; Τι σκέφτεσαι;
 
Οτισυνεχιζουν με νεα γεννα καιπετανε τα παλια. Κελωσομηχανη να ταβαλω λεωγιατι κυνδινευουν
 
Γιάννη, προσπάθησε να γράψεις από αλλού γιατί μάλλον γράφεις στον αυτόματο και δεν γίνεσαι αντιληπτός.
 
Λοιπόν το συμπέρασμα μου είναι ότι :τα zebra finch μου ενω ειχαν 5αυγα στην φωλιά παραμονη της ημερας που θα εσκαγαν τα πρωτα 4 αυγα, άρχισαν δευτερη γεννα. Αφου κανανε 3 αυγα ακομα η φωλια ηταν γεματη και για να συμεχίσουν επρεπε καποιο να ξεφορτοθουν. Ετυχε λοιπον να ριξουν απο την φωλια ενα αυγο της πρωτης γεννας και μαλιστα ενα αυγο 2 μερες πριν εσκαγε. Το βρικα κατω στον πάτο να αιμοραγεί. ΤΟ άνοιξα και ειδα οτι ηταν πληρες σχηματοποιημένο πλην τα ακρα του. Ειναι πρωτη φορα που η πειρα μου δεν με βοηθάει καθολου.Αφου εφτιαξα μια κλοσομηχανη φτανω στο δηλιμα:Ναβαλω στην κλοσομηχανη τα αυγα που επονται για να μην γεμισει η φωλια και τα ριξει κάτω η να βαλω τα αυγα τις πρωτης γεννα γιατι αυτα κυνδινευουν πιο πολυ
 
Και αν σκάσουν τα πουλιά της κλωσσομηχανής τι θα κάνεις; Θα τα ταίσεις εσύ;
 
λοιπον οι γονεις αφησαν τα αυγα. Τα πηρα και τα εβαλα στην κλωσομηχανη και περιμενω . Ξανα εκανα ωοσκοπιση και ειδα εχουν σχηματοποιηθει μωρα. Ενα που ειδα εχει φλεβες και στην ακρη κοκκινο
 
λοιπον τα αυγα είναι 2 μερες στην κλοσοσμηχανη. Το ένα σημερα που ειδα ειχε μια τρυπουλα. Τι είναι αυτό
 
τι είναι αυτό
Γιάννη θα σε παρακαλούσα όταν θες να ρωτήσεις κάτι να βάζεις ερωτηματικό για να διευκολύνεις τη συζήτηση που κάνουμε εδώ μέσα. Δεν μπορούμε να μαντεύουμε πότε θέτεις μια κατάφαση ή μια ερώτηση. Γι αυτό βοήθησε μας για να σε βοηθήσουμε!
 
Γιάννη αυτό είναι απάντηση στην Αλίκη;
Κοίτα η γραφή και η ομιλία δημιουργήθηκαν για να συνεννοούνται οι άνθρωποι όχι για να παρεξηγούνται από την λάθος χρήση τους.
Μπορεί να είσαι νέο παιδί αλλά δεν δικαιολογείται να μην βάζεις τα σημεία στίξης σωστά, εκτός και υπάρχει ειδικό πρόβλημα να μας ενημερώσεις, γιατί διαφορετικά αν ξαναδώ μήνυμά σου ακαταλαβίστικο, θα το διαγράφω και μην παρεξηγηθείς.
 
Μα το εχω ξαναγραψει και σε αλλο ποστ οτι μπαινω απο το ταμπλετ και κανει αυτοματη διορθοση. Οσο για την απαντηση μου, συμαινε ''ΕΡΩΤΗΣΗ"
 
Δηλαδή το τάμπλετ σου αφαιρεί τα ερωτηματικά; Τότε θα γράφεις, να ρωτήσω ... ώστε να καταλαβαινόμαστε :)
 
Back
Top