Εκτός από πουλιά, έχετε άλλα κατοικίδια ζώα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ποιο/α κατοικίδια έχετε, εκτός από πουλιά;

  • Σκυλιά

  • Γάτες

  • Ερπετά

  • Υδρόβια - Αμφίβια (ψάρια, χελώνες κ.α.)

  • Τρωκτικά

  • Κουνέλια


Τα αποτελέσματα εμφανίζονται αφού ψηφίσετε.
Να σου ζήσουν Αριάδνη!
Το χρυσόψαρο πόσον καιρό το έχεις και σε τι χώρο το φιλοξενείς;
 
Το εχω σε ενυδρειο που αγορασα απο το jumbo. Το συγκεκριμενο το εχω 3-4 χρονια. Το προηγουμενο το ειχα 8. Απλα δεν το ταϊζω εγω γιατι σε οσα προσπαθησα μου πεθαιναν. Κατι πρεπει να εκανα λαθος, ημουν και πολυ μικρη.
Ομως εγω αγοραζω οτι χρειαζεται, εγω αλλαζω το νερο απλα το φαγητο δεν το δινω εγω αλλα η μητερα μου. Το προηγουμενο το ελεγαν Κυριακο, αυτον τωρα τον λενε Κουλλη. Χωρις να ξερω τι φυλλο ηταν/ειναι :).

Παιδια αν εχετε κι αλλες φωτογραφιες με σκυλους και γατες βαλτε. Εχω μια ιδιαιτερη αδυναμια. Φυσικα οι γατες ειναι λιγο συμφεροντολογιες αλλα ειναι πανεξυπνα ζωα.
 
καλησπέρα σε όλους εχτές πήραμε αυγά από ένα τοπικό μαγαζί εμπορίας αυγών καί πουλερικών πού είμαστε χρόνια πελάτες. Πήραμε 60 αυγά και ένα κουτάκι με κάτι μέσα που δεν μας είπε τι είναι. Επειδή βιαζώμουνα απίστευτα πήρα τις σακούλες και έφυγα. στο σπίτι ανοίξαμε τα αυγά και το κουτάκι με κάτι μέσα που έγραφε προσοχή εύθραυστο. και να τι ήταν! 😵
δηλαδή πάλι καλά που δέν είχε κανά τέτιο μέσα.

IMG10184.webp
 
ναι παιδιά παπάκι και ζωντανό. Φυσικά ο γιός τρελάθηκε όλη τήν ημέρα το προσέχει αυτός και το παπί εμάς ούτε να μάς βλέπει μόνο τον μικρό θέλει. ευτηχώς έχει παιδεία με τα ζώα και πραγματικά είναι χαρούμενοι ο ένας με τ'ον άλλον. και τώρα πρέπει να με καθοδηγήσετε σχετικά με το παπί.
 
εχουμε 4 σκυλια μεσα στο σπιτι, μια πανεμορφη βελγα η ναομι, 3 κανις ντελακρουα το λεσι η μανα κ οι γιοι τις ο νταγκλας με τον μπομπο
 
Να τα χαίρεστε όλα τα ζωάκια σας! Θέλουμε φωτογραφίες, δεν ξεμπερδεύεις έτσι απλά :)
 
Πολύ όμορφα ψαράκια να σου ζήσουν!
Πόσα λίτρα είναι το ενυδρείο;
Το έχεις καιρό στημένο;
Θα βοηθούσε να βγάλεις τα πλαστικά φυτά και το βαρελάκι και να βάλεις ή ξύλο ή πέτρα και καμιά ανούμπια. Βοηθάει και το νερό και εμφανισιακά είναι ωραιότερο.
 
60 λίτρα, Juwel
1 μήνα περίπου...

Η διακόσμηση αλλάζει συνεχώς... Δεν έχω καταλήξει κάπου ακόμα!

Ευχαριστώ!
 
Λόγω των λίτρων θα ήταν ιδανικό αν άλλαζες το common το κίτρινο με κάποιο fancy και οριακά είσαι εντάξει.
Τότε ακόμα περισσότερο φυσικά φυτά για οξυγόνωση.
Να το χαίρεσαι!
 
Να τα χαίρεστε όλα τα ζωάκια σας! Θέλουμε φωτογραφίες, δεν ξεμπερδεύεις έτσι απλά :)

απο εχθες προσπαθουσα, επιτελους τα καταφερα

foto kinitou 287.webp
αυτη ειναι η ναομι μας

foto kinitou 191.webp
το λεσι ( η μανα)

foto kinitou 193.webp
ο νταγκλας

foto kinitou 144.webp
ο μπομπος

foto kinitou 285.webp
ο οδυσσεας κ χρωσταω μια ακομα του φημιου
 
το κυριο χαρακτηριστικο τους ειναι η κατω γναθος λιγο πιο εξω απο την πανω

Τα σκυλακια σου ειναι πολυ ομορφα αλλα ημιαιμα. Δεν υπαρχει σαν φυλη το ονομα "κανις ντελακρουα" που ανεφερες. :)

Πληροφοριακα, το οτι ειναι προγναθικα ειναι κατι κληρονομικο και επιτρεπτο μονο σε μερικες βραχυκεφαλες φυλες οπως τα μπουλντογκς, τα μποξερς και καναδυο αλλα. Στις υπολοιπες θεωρειται "ελαττωμα" και τα συγκεκριμενα σκυλια βγαινουν απο το εκτροφικο προγραμμα και στειρωνονται. 😉
 
Back
Top