Εκτός από πουλιά, έχετε άλλα κατοικίδια ζώα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ποιο/α κατοικίδια έχετε, εκτός από πουλιά;

  • Σκυλιά

  • Γάτες

  • Ερπετά

  • Υδρόβια - Αμφίβια (ψάρια, χελώνες κ.α.)

  • Τρωκτικά

  • Κουνέλια


Τα αποτελέσματα εμφανίζονται αφού ψηφίσετε.
Τα σκυλακια σου ειναι πολυ ομορφα αλλα ημιαιμα. Δεν υπαρχει σαν φυλη το ονομα "κανις ντελακρουα" που ανεφερες. :)

Πληροφοριακα, το οτι ειναι προγναθικα ειναι κατι κληρονομικο και επιτρεπτο μονο σε μερικες βραχυκεφαλες φυλες οπως τα μπουλντογκς, τα μποξερς και καναδυο αλλα. Στις υπολοιπες θεωρειται "ελαττωμα" και τα συγκεκριμενα σκυλια βγαινουν απο το εκτροφικο προγραμμα και στειρωνονται. 😉

ευχαριστω για την ενημερωση θα το ψαξω λιγο το θεμα γιατι ετσι μας ειπε κ τα εχει γραψει ο κτηνιατρος στο βιβλιαριο τους
 
Εντάξει τι έγινε κι αν δεν είναι ο Ντάγκλας ντελακρουά; θα τον αγαπάς λιγότερο; :)
Όλα είναι κουκλιά, να τα χαίρεσαι και να περνάτε καλά όλοι μαζί !
 
28479
😀 απίστευτη φάτσα!
 
εγω εκτος απο τα ζεμπρακια εχω ενα θυληκο γερμανικο ποιμενικο την αραπο... Και ενα καυκασιανο ποιμενικο... Ενα αλογο στο χωριο την ζαβολιαρα...
 
Πω πω να σου ζήσουν όλα! Τώρα με την ζαβολιάρα μας πάτησες κάτω. Που πάμε κι εμείς με τα γατάκια και τα σκυλάκια :)
 
εγω εκτοs απο τα πουλια εχω ενα ενυδρειο 180 λιτρα με 3 χρυσοψαρα 1 κοι και 1παπαγαλοψαρο. 😉
 
Όλα στο ίδιο ενυδρείο; Το κόι θέλει λίμνη Σάκη μου πόσο καιρό το έχεις; Και το παπαγαλόψαρο δεν θέλει ζεστό νερό;
Βάλε μας καμιά φωτογραφία να το δούμε και να το χαίρεσαι!
 
μαρια φωτογραφια ακομα δεν μπορω να βαλω στο μελλον. το κοι ειναι μικρο μου το χαρισε καποιs φιλοs xωριs να ξερει απο ψαρια. το παπαγαλοψαρο το εχω 9 χρονια και καταφερα να τα προσαρμοσω σε μια καλη θερμοκρασεια ολα μαζι. το παπαγαλοψαρο ειναι και ο αρχηγοs στο ενυδρειο.
 
Μάλλον πρέπει να κάνουμε ομάδα εδώ είμαστε πολλοί με ενυδρεία.
Ίσως πρέπει να έχεις στο μυαλό σου, μακροπρόθεσμα να τα χωρίσεις νομίζω το παπαγαλόψαρο τρώει πρωτείνες ενώ τα άλλα φυτικές τροφές. Τέλος πάντων, όποτε μπορείς να τα δούμε.
Αν έχεις χώρο, μπορείς να σκεφτείς μια λιμνούλα ή κάτι παρόμοιο να τα αποκαταστήσεις και ν' αφήσεις τον βασιλιά μόνο του :)
 
εδω ειναι ο σκυλος μου, ο ντινκι! Επισης εχω μια νεροχελωνα και 4 ψαρια
 

Συνημμένα

  • 20131103_105130(1).webp
    20131103_105130(1).webp
    5,3 KB · Προβολές: 20
  • 20131103_105132(1).webp
    20131103_105132(1).webp
    5,4 KB · Προβολές: 20
Τι κουκλί είναι αυτό σαν λούτρινο και τι ματάκια, φτου φτου να το χαίρεσαι!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
6 White Cloud Mountain minnow
1 χρυσοψαρο
5 γαριδες
200(δεν κανω πλακα)Lymnaea stagnalis
1 κουνελι
1 χαμστερ
και κατα καιρους κατι αυγα που εκκολαπτονται στο νερο και βγαινουν
Triops longicaudatus
και κατι μυρμηγκια
παλια ειχα και κατι προνυμφες κουνουπιων αλλα καναν φασαρια οι γειτονες και τα εβαλα σε ενα οικοπεδο
 
Να τα χαίρεσαι Πέτρο!
Θα ήθελα να μας δείξεις τα ενυδρεία σου και όλα τα ζωάκια σου φυσικά.
Τις προνύμφες κουνουπιών και τα μυρμήγκια τι τα θέλεις;
 
Να τα χαίρεσαι Πέτρο!
Θα ήθελα να μας δείξεις τα ενυδρεία σου και όλα τα ζωάκια σου φυσικά.
Τις προνύμφες κουνουπιών και τα μυρμήγκια τι τα θέλεις;
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πολύ ωραία!
Απ' όσο ξέρω βέβαια τα συννεφάκια δεν τα βάζουν μαζί με τα χρυσόψαρα γιατί μπορεί το χρυσόψαρο να τα ενοχλήσει.
 
Μάλλον πρέπει να κάνουμε ομάδα εδώ είμαστε πολλοί με ενυδρεία.
Ίσως πρέπει να έχεις στο μυαλό σου, μακροπρόθεσμα να τα χωρίσεις νομίζω το παπαγαλόψαρο τρώει πρωτείνες ενώ τα άλλα φυτικές τροφές. Τέλος πάντων, όποτε μπορείς να τα δούμε.
Αν έχεις χώρο, μπορείς να σκεφτείς μια λιμνούλα ή κάτι παρόμοιο να τα αποκαταστήσεις και ν' αφήσεις τον βασιλιά μόνο του :)
ναι καντε μια ομαδα για ενυδρεια γιατι σε οσες υπαρχουν ειναι τρολλ και κοροιδευουν τις αποψεις τον αλλων βλ.aqua4fun και aquatek
 
δεν ξέρω για τα άλλα, αλλά στο aquatek (GAB) είμαι χρόνια μέλος και είναι σοβαρό, ενημερωμένο και αξιόπιστο.
Παντού υπάρχουν και περίεργοι άνθρωποι και φυσικά δεν φταίνε τα φόρουμς γι αυτό :)
 
Πανέμορφη και συμπαθέστατη δεν έχεις και άδικο που είναι ο μεγάλος σου έρωτας!
 
Back
Top