Εκτός από πουλιά, έχετε άλλα κατοικίδια ζώα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ποιο/α κατοικίδια έχετε, εκτός από πουλιά;

  • Σκυλιά

  • Γάτες

  • Ερπετά

  • Υδρόβια - Αμφίβια (ψάρια, χελώνες κ.α.)

  • Τρωκτικά

  • Κουνέλια


Τα αποτελέσματα εμφανίζονται αφού ψηφίσετε.
Κούκλα η Τόρι, να την χαίρεσαι! Έχω κι εγώ μιαν ολόϊδια την Λιλίκα απλά είναι πρασινομάτα.
 
Κούκλα η Τόρι, να την χαίρεσαι! Έχω κι εγώ μιαν ολόϊδια την Λιλίκα απλά είναι πρασινομάτα.
Όμως όποιος το άφησε στα σκουπίδια εξ αρχής την ήθελε νεκρή...Αυτό και όλα τα άλλα γατάκια της γειτονιάς...
Δεν κατάλαβες... Κούκλα ήταν η καημένη...Αυτός ο αχρείος τα δηλητηρίασε με φόλα όλα τα γατάκια της γειτονιάς μαζί και τη Τόρι... Πέθανε πριν από 2 χρόνια.

Να χαίρεσαι τη δικιά σου παρεμπιπτόντως(φωτογραφίες θέλουμε)!
 
Αχου ☹ όχι δεν το είχα καταλάβει, βρε το κάθαρμα...
Δεν πειράζει, μην σκοτίζεσαι. Ούτως ή άλλως έχω ξεπεράσει εδώ και καιρό τη φάση της θλίψης. Τώρα μόνο οι καλές αναμνήσεις 😉!
Το κάθαρμα όμως δεν συγχωρείται! Τουλάχιστον όλοι στη γειτονιά διαμαρτύρονταν για αυτή τη απαίσια πράξη και τον απείλησαν με μηνήσεις μέχρι που μετακόμισε!
 
Η επιθυμία σας διαταγή!
Ευτυχισμένες φατσούλες και η αγάπη πλημμυρίζει απ τις φώτο! Η γάτα έχει πολύ δολοφονικό ύφος! 😀 Όλα τους πανέμορφα! Να τα χαίρεσαι όλα και να χαίρεσαι και τον γιό (;) σου!

Και εγώ είχα μια γάτα που την έσωσα όταν ήταν μικρή και την είχαν εγκαταλείψει σε μια κούτα δίπλα στα σκουπίδια και έγινε η καλύτερη φίλη... Όμως όποιος το άφησε στα σκουπίδια εξ αρχής την ήθελε νεκρή...Αυτό και όλα τα άλλα γατάκια της γειτονιάς... Τα καταλαβαίνεται τα υπόλοιπα φαντάζομαι...
Ορίστε η Τόρι μου...
Λυπάμαι που έχασες ένα τέτοιο πλάσμα εξαιτίας ενός υπανθρώπου... 😡 Ίσως έπρεπε να την είχες πάρει σπίτι σου...
 
Αυτή η φατσούλα είναι που σε κάνει να σκέφτεσαι πως τα μόνα κακά ζώα στον πλανήτη μπορεί να είναι οι άνθρωποι...
Κουκλάκι η τύπισσα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Vkr
Ναι ολα μαζι σε ενειδριο 200Lt
Έχεις μελετήσει καθόλου το θέμα; Το χρυσόψαρο δεν ταιριάζει με τα άλλα είναι κρύου νερού και τ' αγγελόψαρα πάνε κοπάδι - χαρέμι, δεν θυμάμαι την αναλογία. Πρέπει να μπεις σε φόρουμ να σου πουν. Πόσον καιρό τα έχεις; Οι πλεκόστομοι δεν τσακώνονται μεταξύ τους;
 
Τα τχω 6 χρονια μαζι τα ψαρια... Οι πλεκοστομοι οχι δεν πλακώνονται μεταξύ τους
 
Τα τχω 6 χρονια μαζι τα ψαρια
Από τόσο μικρούλης; 6 ετών έστησες ενυδρείο; Εντυπωσιακό μπράβο σου!
Τι να σου πω... Το χρυσόψαρο τι είδος είναι; Και ποια θερμοκρασία διατηρείς; Αν θέλεις βάλε μας μια φωτογραφία του.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Βάζω εδώ ένα βιντεάκι από το ενυδρείο μου και σε κάποια φάση φαίνεται και ένας γόνος που είχε αρχίσει να μεγαλώνει. Στο αμέσως επόμενο βίντεο (σημερινό) φαίνεται ο προηγούμενος γόνος αλλά πιο μεγάλος πλέον και φαίνονται (αν και όχι πολύ καλά) κάποιοι ακόμα γόνοι που έχουν βγει (είναι 7-8 αλλά στο βίντεο φαίνονται οι λίγων ημερών παραπάνω πιο μεγαλόσωμοι από τους νέους που είναι 2-3 ημερών και δεν τους πιάνει τόσο η κάμερα):

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Και ένα ακόμα βίντεο που ίσως ενδιαφέρει που είχα τραβήξει παλαιότερα από τον τρόπο αναπαραγωγής τους:

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top