Εκτός από πουλιά, έχετε άλλα κατοικίδια ζώα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ποιο/α κατοικίδια έχετε, εκτός από πουλιά;

  • Σκυλιά

  • Γάτες

  • Ερπετά

  • Υδρόβια - Αμφίβια (ψάρια, χελώνες κ.α.)

  • Τρωκτικά

  • Κουνέλια


Τα αποτελέσματα εμφανίζονται αφού ψηφίσετε.
Τέλεια είναι να το χαίρεσαι!
Έχεις μπουκώσει το φίλτρο για να μην ρουφάει τα μωρά; Πόσα λίτρα είναι;
 
Rasbora Espei

http://www.seriouslyfish.com/species/trigonostigma-espei/

Τέλεια είναι να το χαίρεσαι!
Έχεις μπουκώσει το φίλτρο για να μην ρουφάει τα μωρά; Πόσα λίτρα είναι;

60 λίτρα είναι.

Όχι, δεν το έχω κλείσει κάπως ώστε να μην τα ρουφάει (αν και βλέπω ότι όταν πάνε πχ κοντά και πάει να τα ρουφήξει τινάζονται και φεύγουνε) και δυστυχώς όσες φορές προσάθησα μέσα στο νερό (γιατί λόγω του πως είναι βαλμένα τα ξύλα δεν μπορεί να βγει το μπαστούνι έξω) να τραβήξω το τελείωμα και να το ντύσω με ένα τούλι πχ δεν μπορούσα, είναι πολύ σφηνομένο. Πρέπει να βρω έναν τρόπο να το κάνω εντός αλλά και χωρίς χέρια, γιατί ούτε χέρια χωράνε εκεί που είναι...
 
Έχω αλλά όχι όσο μακριά θα ήθελα.

Κάποια στιγμή είχα καταφέρει να βάλω ένα καλτσόν αλλά άφηνε πάνω άνοιγμα (όπως στο σχέδιο παρακάτω) και φοβήθηκα να το αφήσω, μήπως και αν έμπαινε κανένας γόνος τυχαία μέσα δεν μπορούσε να ξαναβγεί.
 

Συνημμένα

  • qwdqw.webp
    qwdqw.webp
    6,6 KB · Προβολές: 9
Ίσως μπορούσες να ράψεις στο καλσονάκι, ένα απλό λαστιχάκι πάνω-πάνω, πιο σφιχτό φυσικά από την περίμετρο της σωλήνας.
 
Ναι, κάτι τέτοιο. Και να το βάλω κάπως με την τσιμπήδα ανοιχτό και όταν τυλίξει τον σωλήνα να ''σφίξει'' από μόνο του όταν το αφήσω.

Θα το δω.
 
Εδώ ένα σημερινό βιντεάκι (το καναρίνι ''δίνει'' από μέσα :) ) που φαίνονται οι 7 πλέον γόνοι (κάποιοι είναι λίγο μεγαλύτεροι από κάποιους άλλους διότι είναι περισσότερων ημερών) και φαίνεται και ο ένας που πλέον έχει γίνει ψαράκι και είχε γεννηθεί τέλη δεκέμβρη:

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Έχω προσθέσει και μια σχετική ψηφοφορία γιατί η συζήτηση έχει γίνει τεράστια και η ψηφοφορία θα βοηθήσει να δοθεί μια γρήγορη εντύπωση σχετικά με τα κατοικίδια που έχουμε οι περισσότεροι, εκτός από τα πουλιά βέβαια.

Αν έχει μείνει κάτι εκτός της ψηφοφορίας να μου πείτε.

Μπορείτε όσοι θέλετε να ψηφίσετε.
 
Πέρα από τα πουλάκια έχω ψαράκια (platy-neon tetra) και τον αγαπημένο και σκανταλιαρη κουνέλακο μου

Έχω προσθέσει και μια σχετική ψηφοφορία γιατί η συζήτηση έχει γίνει τεράστια και η ψηφοφορία θα βοηθήσει να δοθεί μια γρήγορη εντύπωση σχετικά με τα κατοικίδια που έχουμε οι περισσότεροι, εκτός από τα πουλιά βέβαια.

Αν έχει μείνει κάτι εκτός της ψηφοφορίας να μου πείτε.

Μπορείτε όσοι θέλετε να ψηφίσετε.
Ας βαλουμε Και τα τρωκτικά ζωακια
 
Back
Top