Εκτός από πουλιά, έχετε άλλα κατοικίδια ζώα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ποιο/α κατοικίδια έχετε, εκτός από πουλιά;

  • Σκυλιά

  • Γάτες

  • Ερπετά

  • Υδρόβια - Αμφίβια (ψάρια, χελώνες κ.α.)

  • Τρωκτικά

  • Κουνέλια


Τα αποτελέσματα εμφανίζονται αφού ψηφίσετε.
Κι εγώ το ένα σκυλάκι που είχα και αυτό που έχω τώρα στους δικούς μου, είναι ημίαιμα και μάλιστα και τα δυο από το δρόμο τα μάζεψα!
 
Εχω ενα labrador τη Μαγια που ειναι μια γλυκα και τη λατρευω, τα κοκατιλακια μου και δυο καναρινακια!
 
Έχω κότες και δύο κατσικάκια εξημερωμένα. Επίσης φροντίζω τα άγρια πουλιά της αυλής και του κήπου μου. Από αυτά δύο κοκκινολαίμηδες έχουν σχεδόν εξημερωθεί.
 
Και η baloo

Η κοπέλα μου.
Παρεξηγημένα σκυλιά. Όχι πολύ έξυπνα, αλλά απίστευτα παιχνιδιάρικα και πιστά.
 
Και η baloo

Ξέχασα τη φωτό
 

Συνημμένα

  • balooin.webp
    balooin.webp
    9,8 KB · Προβολές: 32
Λοιπόν η ενασχόληση μου με το ζωικό βασίλειο ξεκινά από 1 λύκο(σκύλο)7ετων αρσενικο,1 κόκερ αμερικανικό (θηλυκό ξανθια:),4 χρυσόψαρα (σε40λιτρο)και καμία 35 αγγελόψαρα δικής μου παραγωγής (σε 2Χ160λιτρα).
Είχα 2 love (παπαγαλάκια) και 2 παραδείσια (αλλά μετά από ένα τραγικό ατύχημα μας άφησαν.)Έτσι είπα να ασχοληθώ λιγάκι με τα ωδικά…😱
Έχω τώρα ένα άγνωστο καναρίνι (μαλών Ιζαμπέλ, η αχάτης η μαύρο κόκκινο)
https://community.petbirds.gr/threads/Νεο-πουλακι-τι-είναι.10749/
 

Συνημμένα

  • Zafira.webp
    Zafira.webp
    19,9 KB · Προβολές: 39
  • Leader.webp
    Leader.webp
    28,3 KB · Προβολές: 39
  • black (Small).webp
    black (Small).webp
    24,1 KB · Προβολές: 54
  • black.webp
    black.webp
    44,6 KB · Προβολές: 35
και εγω με τη σειρα μου εκτος απο τα 4 καναρινια μου, εχω εναν εκπληκτικο αρσενικο κουνελο 3ετων τον νωε με τα αυτακια κατω γιατι η ρατσα του ειναι κριαρακι, μια χελωνα νερου μικρουλα που απεκτησα το καλοκαιρι, εναν μονομαχο σε γυαλα στην κουζινα μου, ενα ενυδρειο 120λιτρα με πολλα μικρα ψαρακια και ενα πανεμορφο χαμστερακι τον micky που ειναι 1ετους και κατι. Τα ζωα ειναι θετικη αυρα μεσα στο σπιτι... Με τον αντρα μου συζηταμε για αγορα ενος χαμαιλεοντα αλλα δεν εχουμε μαλλον τον καταλληλο χωρο. Εγω θα ηθελα πολυ και ενα σκυλακι, μετα νομιζω δεν θα μου λειπει τιποτα!
 
Εκτος απο τον Ζακο, τα 2 καναρινια και το παπαγαλακι εχω 1 ενυδρειο 450L με 8 πυρανχας, 1 ενυδρειο 140L, ενα πιο μικρο 40L και 2 χελωνες.
 
Προχθές απέκτησα και μία κατσικούλα, τη φωνάζω Λιλίκα κι είναι κούκλα. Θαυμάστε την!
 

Συνημμένα

  • Εικόνα003.webp
    Εικόνα003.webp
    35,7 KB · Προβολές: 47
Βρε συ, Αθήνα δεν είσαι; Πού είναι η κατσικούλα; Καλέ μπαιρδεύτηκα!
 
stiliani ελπιζω να μην παει για σφαξιμο η κατσικουλα. Ειναι πολυ γλυκα ζωα, μια φορα εκανα πασχα σε χωριο και με πηγανε και ειδα πολλα ζωακια φαρμας βεβαια προορισμενα για αλλο σκοπο..στεναχωρηθηκα τοσο πολυ που δεν ξερω αν θελω να ξανακανω πασχα σε χωριο.
 
Αν το μόνο κακό που προξενούσαμε στα ζώα ήταν η ανάγκη για τροφή, τότε θα ήμασταν σε καλό δρόμο...
 
Η κατσικούλα μου μού δίνει νοστιμότατο γαλατάκι και με συνοδεύει σε περιπάτους στη φύση. Χατζάρια και μαχαίρια δεν έχουν θέση στο σπίτι μου!
 
Back
Top