Γενικά Ζευγάρι umbrella cockatoo

Φιλε μου αν μπορεις στειλε μου το μυνημα με τα αντιβιοτικα σε παρακαλω. Θα καθησω αυριο να τελιωσω και το κλουβι.
 
Φιλε μου αν μπορεις στειλε μου το μυνημα με τα αντιβιοτικα σε παρακαλω. Θα καθησω αυριο να τελιωσω και το κλουβι.

Θα σου τα γράψω σαφώς αλλά θα πρέπει να συμβουλευτείς και τον κτηνίατρο που θα στα πουλήσει σχετικά με τις δοσολογίες. Μου σύστησε enrocyn, doxycycline και fluconazole για 10 ημέρες.
 
Σιγουρα. Σε ευχαριστω παρα πολυ. Σημερα τους εβαλα ρυζι, μακαρονια ολικης, και κριθαρακι(ζυμαρικο και αυφο), ολα μαζι με ελαχιστο ελαιολαδο για δω αν θα φανε και τι. Τα παρατηρησα για 10 λεπτα και το θυληκο τσιμπισε κατι λιγα. Οχι πολυ αλλα κατι εφαγε...
 
αγόρασα σήμερα τα αντιβιοτικά, το ένα ήταν άλλη μάρκα που κάνει όμως ίδια δουλειά. μου είπε να μην τα βάλω όλα μαζί για να μην τα επιβαρύνω. 5 μέρες το ένα, 5 το άλλο, διάλειμα μια βδομάδα και ακόμα 7 μέρες το τελευταίο. μου είπε ότι θα πάρει 1 μήνα να δω διαφορά...
 
αγόρασα σήμερα τα αντιβιοτικά, το ένα ήταν άλλη μάρκα που κάνει όμως ίδια δουλειά. μου είπε να μην τα βάλω όλα μαζί για να μην τα επιβαρύνω. 5 μέρες το ένα, 5 το άλλο, διάλειμα μια βδομάδα και ακόμα 7 μέρες το τελευταίο. μου είπε ότι θα πάρει 1 μήνα να δω διαφορά...
Ο κτηνίατρος σου το συνέστησε αυτό, σωστά;
 
Παναγιώτη είναι τόσο δυνατή ή υπερβάλλεις;
Δυστυχως για τους κατοχους κοκατου δεν υπερβαλλω. Οι μακαω εχουν δυνατη φωνη αλλα λιγοτερη απο κοκατου, υπερεχουν στην δυναμη του ραμφους. Ειδικα σε εποχη ζευγαρωματος το προβλημα μεγαλωνει κατα πολυ.. Και για του λογου το αληθες http://www.mytoos.com/noise.shtml
Και οπως αναφερεται στο εγκυροτερο site για ποιυλια, στο birdchanel , τα πιο θορυβωδη πουλια και πιο δυσκολα σε προσαρμογη οταν αλλαζουν ιδιοκτητες ειναι οι κοκατου, μετα οι κονουρες (sun conure για παραδειγμα) και τριτοι οι μακαω. Το αρθρο ειναι εδω http://www.birdchannel.com/bird-beh...ird-behavior-issues-screaming/bird-noise.aspx
 
Κάποια στιγμή φτιάξτε του...
Η συνταγή του κέικ λαχανικών των παπαγάλων μου
Φρεσκα ζυμαρικα για παπαγαλους
. Γίνονται εύκολα και έχουν να προσφέρουν διατροφική αξία στα πουλιά.

Δυστυχως για τους κατοχους κοκατου δεν υπερβαλλω.
Συμφωνώ και επαυξάνω, τις φωνές του δικού μας τις άκουγε όλη η περιοχή του Φλοίσβου (παλαιό Φάληρο), να μη σου πω και το Αγκίστρι😛
 
Συμφωνώ και επαυξάνω, τις φωνές του δικού μας τις άκουγε όλη η περιοχή του Φλοίσβου (παλαιό Φάληρο), να μη σου πω και το Αγκίστρι😛


Ναι... Κατι ειχε παρει το αυτι μου καποτε! 😀
 
@Ariadnh νομίζω λέγεται vet clinic. Δεν είμαι σίγουρος, είναι στο παραλίμνι πριν το carfour απέναντι από το pet parade

η αλήθεια έχω σοβαρό πρόβλημα με τον θόρυβο. έχει ένας φίλος περιβόλι κοντά στο σπίτι του και σκέφτομαι να τους μεταφέρω εκεί
 
η αλήθεια έχω σοβαρό πρόβλημα με τον θόρυβο. έχει ένας φίλος περιβόλι κοντά στο σπίτι του και σκέφτομαι να τους μεταφέρω εκεί
Θα τα έχεις δηλαδή ως αναπαραγωγικά ζευγάρια; Όχι συντροφιάς;

Με κάποιο κόστος βέβαια, μπορείς να τους κάνεις δωμάτια με ηχομόνωση και ανοιγοκλειόμενη κάποια-κάποιες πλευρές για εξαερισμό κάποιες ώρες της ημέρας.
Είχα κάνει ένα δωμάτιο στο σπίτι όταν ήταν μικρός ο γιος μου γιατί έκαναν ηχογραφήσεις μουσικής και γινόταν χαμός.
Βάζουν δύο τρία στρώματα γυψοσανίδας σε απόσταση μεταξύ τους και δεν ακούγεται τίποτα απ' έξω.
 
αλλά επιμένω, σε σύγκριση με greenwing macaw οι umbrella είναι μωράκια. καμιά σχέση το πόσο δυνατά ακούγονται. ίσως ένας μακαο να ακούγεται όσο 4 κοκατου μαζί. απλά σας ξαναλέω οι κοκατου κλαίνε ασταμάτητα και μπορούν να σου δυαλίσουν τα νέυρα

@maria p έτσι τους έχω. και τους μακαο το ίδιο. Δεν με χαλάει αν δεν γεννήσουν. αλλά προτιμώ να τα έχω σε ζευγάρια για να έχουν παρέα συνέχεια

πόσο μπορέι να κοστίσει δλδ αυτό?
 
Back
Top